Piąta edycja konkursu „Młodzi projektanci dla Biedronki” rozstrzygnięta Wyróżniony

Piąta edycja konkursu „Młodzi projektanci dla Biedronki” rozstrzygnięta mat. pras.

Martyna Juchniewicz, Zuzanna Milewska i Edyta Klaper – studentki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – zostały laureatkami piątej edycji konkursu „Młodzi projektanci dla Biedronki”. Ich zadaniem było stworzenie nadruków na tekstylia do dziecięcej sypialni. Produkty z projektami zwyciężczyń trafią do sprzedaży w sklepach Biedronka na początku 2018 roku.

Do tej edycji konkursu wpłynęło łącznie 39 projektów. Laureatki, studentki Wydziałów Tkaniny i Ubioru oraz Grafiki i Malarstwa ASP, otrzymały nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio: 5 tys., 3 tys. i 2 tys. zł. Zwycięskie pomysły graficzne znajdą się na dziecięcych artykułach: pościeli, poduszkach, prześcieradle, kocu oraz piżamie.

Prace konkursowe były oceniane przez jury, składające się z kadry naukowej ASP w Łodzi, przedstawiciela organizatora – Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci Biedronka i reprezentanta firmy produkcyjnej. Szczególną uwagę zwracano na zgodność projektów z aktualnymi trendami przy jednoczesnym ich dostosowaniu do gustów najmłodszych odbiorców.

Realizowany w ramach współpracy między siecią Biedronka a łódzką ASP konkurs wpisał się już na stałe w program uczelni. – Cieszymy się, że co roku studenci chętnie biorą udział w konkursie „Młodzi projektanci dla Biedronki”. Jak sami podkreślają, jest on dla nich szansą na zdobycie cennego doświadczenia w branży handlowej – zaznacza Anetta Jaworska Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w JMP.

Konkurs „Młodzi projektanci dla Biedronki“ organizowany jest od 2013 roku. Daje studentom ASP szansę na praktyczne wykorzystanie wiedzy i przedstawienie projektu, który trafia do szerokiego grona klientów sieci Biedronka. W poprzednich edycjach studenci zaprojektowali: sukienki, tuniki, bluzki o charakterze wieczorowym oraz T-shirty, które łącznie sprzedały się w liczbie blisko 70 tys. egzemplarzy.

Projekt realizuje dwa z Celów Zrównoważonego Rozwoju, ustanowione przez ONZ w 2015 r.: cel 4. – Dobra jakość edukacji i cel 17. – Partnerstwa na rzecz celów.

Wsparcie utalentowanych debiutantów w obszarze literatury, grafiki i sportu przez sieć Biedronka

Biedronka wspiera także twórców książek oraz ilustracji dla dzieci. Co roku w konkursie „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”, finaliści – pisarz oraz ilustrator – otrzymują nagrodę finansową w wysokości 100 tys. zł. Łącznie w dwóch dotychczasowych edycjach zgłoszono ok. 10 tys. prac tekstowych i graficznych. Wydane dwie książki sprzedały się w nakładzie ponad 65 tys. egzemplarzy.

Biedronka finansuje także rozwój piłkarskich umiejętności wśród najmłodszych, angażując się od 2014 roku w projekt Akademii Młodych Orłów, czyli bezpłatnych szkółek piłkarskich, prowadzonych przez PZPN. Tylko w tegorocznym sezonie w zajęciach bierze udział prawie 2500 dzieci. Sieć od kilku lat wspiera też działania Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, które organizuje Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej. Sieć Biedronka jest też partnerem projektu Fundusz Stypendialny Natalii Partyki, dzięki któremu już dwudziestu młodych sportowców otrzymało specjalne stypendia.

Ostatnio zmienianywtorek, 13 czerwiec 2017 16:07
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas