Plus i Plus od Gazety Finansowej Wyróżniony

Plus i Plus od Gazety Finansowej

Dwa plusy Gazety Finansowej dla Systemu viaTOLL i Krajowej Izby Gospodarczej.

Plus

System viaTOLL

viaTOLL, elektroniczny system poboru opłat na drogach, czyli popularne e-myto, został wprowadzony w 2011 r. Już w 2012 r. wygenerował przychód w wysokości aż 943 mln zł. Za rok 2016 r. ta kwota wzrosła do 1,7 mld zł, co oznacza wzrost przychodów Krajowego Funduszu Drogowego o 80 proc. Równocześnie system pozostaje jednym z najtańszych tego typu rozwiązań na świecie - koszt obsługi viaTOLL stanowi jedynie 16 proc. generowanego przychodu, a od początku istnienia systemu wzrósł on tylko o 12 proc. Bez wątpienia, to jedna z najlepszych inwestycji ostatnich lat w Polsce!

Plus

Krajowa Izba Gospodarcza

Dekoncentracja, polonizacja etc. to jedne z najpopularniejszych w ostatnim czasie określeń funkcjonujących w przestrzeni polskich mediów. Co ciekawe, dotyczą samych mediów, a dokładnie problemów związanych z nadzorowaniem prasy, radia czy telewizji przez zagraniczne koncerny. Temat wciąż budzi kontrowersje, dlatego Krajowa Izba Gospodarcza postanowiła zorganizować debatę z przedstawicielami rządu, nauki a przede wszystkim mediów. Duży plus dla KIG za aktywność i zaangażowanie w ten arcytrudny społecznie temat!

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja biznesiciti.com