Właściciel sieci sklepów wśród największych Wyróżniony

Właściciel sieci sklepów wśród największych fot. freeimages.com

Jeronimo Martins Polska ponownie znalazło się wśród największych spółek regionu. W rankingu „Europa 500. Największe firmy Europy Środkowo-Wschodniej", przygotowanym przez grupę Deloitte wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita", właściciel sieci Biedronka, tak jak rok temu, zajął 4. miejsce. Firma po raz kolejny uplasowała się także na pozycji lidera regionu wśród spółek z branży handlowej. W najnowszym zestawieniu grupy Coface największych przedsiębiorstw Europy Środkowo-Wschodniej CEE TOP 500 JMP zajęło 5. lokatę.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, jest obecnie drugą co do wielkości polską firmą według dziennika „Rzeczpospolita". Spółka od 1995 r. zainwestowała w Polsce ponad 11 mld zł. W ostatnich latach niezmiennie pozostaje także jednym z największych płatników podatków w Polsce - tylko za 2015 r. zapłaciła ponad 864 mln zł, w tym ponad 367 mln zł podatku CIT. Spółka zatrudnia obecnie ponad 55 tys. osób.

Ranking „Europa 500" Deloitte
Ranking „Europa 500" to przygotowywane przez grupę Deloitte i publikowane we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita" zestawienie 500 największych przedsiębiorstw 19 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które w minionym roku osiągnęły najwyższe przychody. Tegoroczne zestawienie jest 10. edycją rankingu. Jego motywem przewodnim jest cyfrowa transformacja biznesu.

Ranking CEE TOP 500 grupy Coface
Ranking CEE TOP 500 to publikowane od 11 lat przez grupę Coface, międzynarodowego ubezpieczyciela nieruchomości, zestawienie 500 przedsiębiorstw regionu Europy Środkowo-Wschodniej, które w minionym roku osiągnęły najwyższe obroty. Analizie poddawane są także: liczba pracowników, struktura firm, sektorów
i rynków. Dane na temat przedsiębiorstw pozyskują i weryfikują eksperci Coface bezpośrednio w 12 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas