Menu
A+ A A-

Spółka branży ICT ma nowego prezesa

Spółka branży ICT ma nowego prezesa fot. proALPHA

Działająca w Polsce, choć pochodząca z Niemiec, firma technologiczna, oferująca rozwiązania i systemy ERP dla przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i handlowych, powołała nowego prezesa.

Został nim Dariusz Śliwowski. Klientami kierowanej przez niego spółki, proALPHA, są w naszym kraju głównie średniej wielkości firmy, zatrudniające od 100 do 2000 pracowników. Wśród nich znajdują się liderzy swoich branż: Groclin Group, Kabel Technik Polska i LUG Light Factory oraz m.in. producent sztucznych serc - Berliner Heart.

Dariusz Śliwowski jest absolwentem wydziału informatyki i zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Całe życie zawodowe związany jest z branżą IT. Pracował m.in. w Softbanku, IBM Polska, ComputerLandzie i Sygnity. Zajmował stanowiska w kierownictwie, a także zarządach tych firm. Kierował zespołami sprzedażowymi i realizacyjnymi, które odniosły znaczące sukcesy, wprowadzając nowatorskie produkty i usługi. Dariusz Śliwowski był również współtwórcą sukcesu ComputerLandu na rynku systemów gospodarki własnej (ERP) dla banków w Polsce. Posiada także bardzo bogate doświadczenie w zakresie sprzedaży i wdrożeń CRM oraz Business Intelligence.

- ProALPHA jest międzynarodową firmą obecną na rynkach w Europie, Ameryce i Azji. Dzięki tej globalnej obecności, możemy korzystać z rozwiązań i doświadczeń zdobytych na kilku kontynentach. Korzystamy także ze wsparcia Towarzystwa Fraunhofera, tworzonego przez 66 niemieckich instytutów naukowo-badawczych. Celem proALPHA w Polsce jest znaczące umocnienie się na rynku dostawców informatycznych systemów zarządzania dla średnich i dużych przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych. Nasze unikatowe rozwiązania pozwalają na lepsze zarządzanie przedsiębiorstwem oraz jego procesami produkcyjnymi i trwale optymalizują potencjał firmy - powiedział Dariusz Śliwowski

ProALPHA działa na polskim rynku od 10, a globalnie od ponad 20 lat. Jest jedną z najszybciej rozwijających się firm, tworzących systemy klasy ERP i łączy w sobie globalny zasięg działania z etosem firmy inżynierskiej. To sprawia, że Grupa proALPHA bardzo dobrze rozumie potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw.

- Nasze motto brzmi “we empower hidden champions”. Podkreśla ono, że dostarczamy nasze rozwiązania informatyczne firmom, które nie są znane z pierwszych stron gazet, ale od lat działają na międzynarodowych rynkach. Nasi klienci to firmy, które, są liderami w swoich dziedzinach. Odnoszą ogromne sukcesy dzięki swojej innowacyjności i skutecznemu zarządzaniu, w czym wspiera ich ProALPHA. Dajemy im to, z czego słynie niemiecka gospodarka: umiejętne zarządzanie oraz wykorzystanie zaplecza badawczo-naukowego. Właśnie te cechy zawierają nasze rozwiązania które oferujemy naszym klientom także w Polsce - dodał Dariusz Śliwowski.

Do klientów jego firmy zaliczają się w głównej mierze średniej wielkości przedsiębiorstwa przemysłowe, handlowe i usługowe. Spośród 1700 klientów na całym świecie prawie 100 korzysta z systemu proALPHA w Polsce.Firma daje klientom rozwiązanie unikatowe: zintegrowane, o przemyślanej architekturze, pozwalające całościowo zarządzać przedsiębiorstwem i nieustannie optymalizować ich działanie.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas