Menu
A+ A A-

Nowoczesna dama biznesu Wyróżniony

Nowoczesna dama biznesu

Nowoczesna dama biznesu, tak można opisać jedną z najważniejszych kobiet w polskim biznesie, Małgorzatę Wiśniewską - wiceprzewodniczącą rady nadzorczej PBG. Z wykształcenia jest inżynierem, z zamiłowani zaś artystką. Do 19 września, w Warszawie, możemy podziwiać je pracę.

Co łączy biznes i sztukę? Zdaniem artystki, to odwaga. Jak sama przyznaje w jednym z wywiadów; tak jak zarząd firmy musi podejmować ryzyko, tak samo artysta musi mieć odwagę, aby wziąć odpowiedzialność za to, co przenosi na obraz. Takie podejście, to dowód, że Małgorzata Wiśniewska poważnie podchodzi do swoich pasji.

Na niewielkich płótnach artystka maluje przede wszystkim pejzaże i elementy krajobrazu. Tworząc wykorzystuje akwarele, co pozwala jej w pełni wykorzystać możliwości koloru. Według niej - sztuka to światło, światło to kolor, dlatego przywiązuje dużą wagę do techniki malarskiej.

Ale obrazy, to nie wszystko, artystka równie dobrze radzi sobie z aparatem. Dzięki umiejętności artystycznego postrzegania, wyczuciu i wrażliwości, kadruje obiektywem często ulotne, niezauważalne zjawiska i elementy przyrody.

PBG jest spółką, która m.in. zajmuje się inwestycjami budowlanymi, istotnymi dla Polski w zakresie bezpieczeństwa energetycznego kraju. W siedzibie firmy w Warszawie, a także w Poznaniu, partnerzy, klienci czy interesariusze spółki mogą podziwiać prace wiceprzewodniczącej rady nadzorczej PBG. Artystka wystawia swoje prace także w galeriach. Obecnie trwa wystawa „Duże i małe - z daleka i z bliska", w warszawskiej Galerii Delfiny przy ul. Smulikowskiego 10/2. Wystawę można podziwiać do 19 września, od poniedziałku do piątku, w godz. 13-19, oraz w soboty w godz. 13-18.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas