Menu
A+ A A-

Prezes PLL LOT zrezygnował

Prezes PLL LOT zrezygnował fot. youtube.com

Sebastian Mikosz złożył na ręce przewodniczącego rady nadzorczej rezygnację z funkcji prezesa PLL LOT, podało biuro prasowe spółki. Będzie on pełnił swoje obowiązki do 17 września.

„W uzasadnieniu swojej decyzji prezes Mikosz poinformował, że misja powierzona mu 6 lutego 2013 roku się wyczerpała. Polegała ona na uratowaniu spółki przed bankructwem, opracowaniu i wdrożeniu planu restrukturyzacji w unijnej procedurze pomocy publicznej oraz znalezieniu inwestora, dzięki któremu LOT mógłby wejść na ścieżkę rozwoju od 2016 r. Po zrealizowaniu wszystkich powyższych zadań, Sebastian Mikosz zdecydował o zakończeniu swojej współpracy ze spółką” - czytamy w komunikacie.

LOT w 2014 r. zarobił na działalności podstawowej, czyli na lataniu, ponad 99 mln zł - o 40% więcej niż zakładał plan restrukturyzacji. Był to pierwszy zysk spółki od 7 lat. LOT systematycznie poprawia swoją sytuację, stabilizuje finanse i szykuje się do intensywnego rozwoju od 2016 roku. LOT jest spółką Skarbu Państwa. Kapitał zakładowy wynosi 327 760 378,68 zł i składa się z 780 381 854 akcji o wartości nominalnej 0,42 zł każda. 

(ISBnews)

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas