Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Szef resortu skarbu zdymisjonowany Wyróżniony

Mikołaj Budzanowski Mikołaj Budzanowski fot. D. Iwański, www.msp.gov.pl

Mikołaja Budzanowskiego ma zastąpić Włodzimierz Karpiński. Tak zdecydował premier, który wspólnie z szefem MSW podsumował raport ws. memorandum gazowego.

Dodał, że sam fakt podpisania memorandum i brak informowania ministerstwa skarbu państwa jest nie do zaakceptowania. Dlatego dotychczasowego szefa resortu skarbu Mikołaja Budzanowskiego zastąpi Włodzimierz Karpiński (obecnie wiceminister administracji i cyfryzacji). Premier podkreślał konieczność wprowadzenia jednolitego nadzoru nad szeroko pojętą energetyką. - Pierwszą kwestią, jaką muszę rozstrzygnąć, jest przywrócenie pełnego nadzoru w ramach kompetencji ministra skarbu - zaznaczył Tusk.

Poinformował też, że będzie oczekiwał od nowego ministra skarbu zdecydowanych działań w odniesieniu do spółki PGNiG, włącznie z decyzjami personalnymi. Szczegóły raportu przedstawił minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. - W zakresie procesów decyzyjnych organy państwa procedowały poprawnie - ocenił szef MSW. Zaznaczył, że w zakresie przepływu informacji nie ma żadnego dokumentu mówiącego o toczących się negocjacjach i zamiarze zawarcia memorandum między spółką EuRoPol Gaz a Gazpromem. Dodał też, że są sprzeczności w oświadczeniach w obrębie przepływu informacji.

- Kwestia przepływu informacji była kluczowa i zaważyła na sytuacji - podkreślił minister Sienkiewicz. - Nie ulega wątpliwości fakt, że zarząd PGNiG posiadał informacje o zamiarze podpisania memorandum przez EuRoPol Gaz - wyjaśnił szef MSW.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas