Menu
A+ A A-

Nosił Wilk razy kilka Wyróżniony

Nosił Wilk razy kilka

Sprawa Józefa Wilka, związkowca i byłego pracownika PKP Cargo, elektryzowała media w ostatnich kilku miesiącach. Kilka dni temu sąd oddalił w całości powództwo Wilka w sprawie przywrócenia do pracy i wypłacenia wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.

Józef Wilk, będąc szefem związku zawodowego NSZZ „Solidarność" w Zakładzie Południowym został zwolniony dyscyplinarnie w lipcu 2013 r. m.in. za nieusprawiedliwione nieobecności w pracy, pobieranie z tego tytułu nienależnego wynagrodzenia oraz fałszowanie kart pracy. To kolejny członek „Solidarności", który przegrał sprawę o przywrócenie do pracy. Sąd przyznał rację pracodawcy, który wykazał brak szczególnej ochrony stosunku pracy Wilka na skutek niezgodnego z przepisami działania organizacji związkowej, której przewodniczył.

To jednak nie koniec problemów byłego pracownika PKP Cargo. Prokuratura skierowała do sądu trzy akty oskarżenia przeciwko Józefowi Wilkowi, w których zarzuca mu m.in. składanie fałszywych zeznań i dokonanie oszustwa na szkodę firmy, polegającego na przywłaszczeniu mienia.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas