Zaleśny prezesem Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa Wyróżniony

Zaleśny prezesem Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa

23 kwietnia 2014 roku Marek Zaleśny - menadżer od kilkunastu lat związany z branżą transportu kolejowego – został powołany na Prezesa Zarządu Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa S.A. w Katowicach.

Marek Zaleśny jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem. Karierę zawodową rozpoczął w roku 1989, pełniąc funkcje kierownicze w spółkach handlowych. Od roku 1999 zarządzał firmami związanymi z transportem kolejowym należącymi do Grupy CTL. W latach 2009-2013 był Członkiem Zarządu ds. Handlowych PKP CARGO S.A. Odpowiadał m.in. za proces restrukturyzacji przewoźnika kolejowego i przygotowania go do debiutu giełdowego.

23 kwietnia br. został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa S.A. w Katowicach. Jest to obecnie najstarszy i największy podmiot zajmujący się integracją handlu surowcami na rynkach krajowych i zagranicznych z płynnie działającą logistyką. Głównym obszarem działalności handlowej jest sektor hutnictwa i górnictwa, w którym CZH S.A. organizuje dostawy głównie wyrobów stalowych do spółek węglowych.

- Najbliższe lata to niezwykle istotny okres dla rozwoju górnictwa i hutnictwa w Polsce, a także dla naszej spółki. Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa będzie nadal kontynuować proces dywersyfikacji działalności i udoskonalać swoje usługi, tak by oferować klientom najwyższej jakości rozwiązania - mówi Marek Zaleśny, prezes Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa S.A.

Nowy prezes CZH S.A. jest zawodowo związany z branżą górniczą i hutniczą od początku swojej kariery. Jest absolwentem Wydziału Mechaniczno – Energetycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a następnie studiów podyplomowych w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas