Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Nowy członek kierownictwa spółki kolejowej Wyróżniony

Nowy członek kierownictwa spółki kolejowej fot. www.sxc.hu

Spółka zależna od PKP Cargo SA ma nowego członka zarządu. Został nim Szymon Mikołajczak.

Ma być on odpowiedzialny za rozwój oferty intermodalnej i pozyskiwanie nowych kontraktów w firmie Cargosped (w 100 proc. posiadanej przez PKP Cargo), świadczącej usługi spedycyjne i logistyczne w kraju i za granicą, specjalizując się w planowaniu i budowie łańcuchów logistycznych.

Szymon Mikołajczak to doświadczony menedżer, który pracował do lutego 2014 r. jako prezes zarządu Loconi Intermodal SA. Nadzorował i przygotowywał wiele projektów z zakresu przewozów intermodalnych, specjalizując się w transporcie ładunków z portów w głąb kraju. Wcześniej pracował m.in. w grupie DHL. Jest absolwentem Akademii Morskiej w Gdyni.

- Nominacja Szymona Mikołajczaka to kolejny krok w realizacji strategii Grupy PKP Cargo, zakładającej utworzenie spójnej oferty budowy międzynarodowych łańcuchów logistycznych z wykorzystaniem naszych spółek zależnych PS Trade Trans i Cargosped. Naszym celem jest rozwój działalności poza granicami kraju, także poprzez ekspansję organiczną z wykorzystaniem najlepszego know-how i poprzez pozyskiwanie najlepszych profesjonalistów z branży logistycznej. Szymon Mikołajczak jest właśnie taką osobą, twórcą sukcesu firmy dynamicznie rozwijającej się w branży intermodalnej – mówi Purwin.

Do zadań nowego członka zarządu będzie należał rozwój oferty handlowej, co pozwoli na zwiększenie udziałów Grupy PKP Cargo w segmencie transportu intermodalnego.

W 2013 r. w przewozach intermodalnych przewieziono 8 633 tys. t oraz wykonano pracę przewozową na poziomie 3 067 mln tkm. To wynik lepszy o 7,2% w porównaniu z 2012 r. Pozycję lidera utrzymuje Grupa PKP Cargo, która przewiozła masę wynoszącą 4 864 tys. t oraz wykonała pracę przewozową 1 835 mln tkm.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas