Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1035.

Zmiana w kierownictwie przewoźnika kolejowego Wyróżniony

Zmiana w kierownictwie przewoźnika kolejowego Fot. PKP Cargo

Członek zarządu ds. handlowych największej w kraju towarowej spółki kolejowej złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

Sylwester Sigiel pełnił ją w PKP Cargo SA od 13 marca 2013 r. Przyjęta przez przewodniczącego Rady Nadzorczej PKP Cargo Jakuba Karnowskiego rezygnacja została złożona ze skutkiem na dzień podjęcia przez Radę Nadzorczą PKP Cargo uchwały o powołaniu nowego członka zarządu ds. handlowych. Oznacza to, że do czasu wyboru nowego członka zarządu ds. handlowych Sylwester Sigiel pełnił będzie dotychczasową funkcję bez zakłócania bieżącej działalności spółki.

- Dziękuję panu Sigielowi za ogromny wysiłek włożony w pozyskiwanie i utrzymywanie kontraktów handlowych, co bezpośrednio przekłada się na kondycję finansową i wycenę PKP Cargo. W związku  z jego rezygnacją i niedawnym wyborem członka zarządu ds. finansowych Adama Purwina na stanowisko prezesa zarządu, jeszcze w lutym Rada Nadzorcza rozpisze konkurs  w celu uzupełnienia składu kierownictwa spółki, tak w by najkrótszym możliwym terminie zarząd spółki w pełnym składzie mógł realizować wyznaczoną strategię. Oceniam, że w ciągu ok. 6 tygodni proces ten zostanie zakończony -  mówi Jakub Karnowski, przewodniczący Rady Nadzorczej PKP Cargo.

Zgodnie ze statutem tej spółki zarząd może liczyć od 1 do 5 członków, a liczbę członków ustala Rada Nadzorcza spółki. 6 lutego br. Rada Nadzorcza spółki wybrała w drodze postępowania konkursowego Adama Purwina na stanowisko prezesa zarządu PKP Cargo. Tym samym zwolniło się stanowisko członka zarządu ds. finansowych.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas