Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Nowy prezes Polkomtelu Wyróżniony

Nowy prezes Polkomtelu Fot. Polkomtel

Rada Nadzorcza Polkomtelu, operatora sieci Plus, podjęła uchwałę, zgodnie z którą wybrano nowego prezesa zarządu spółki.

Został nim Tobias Solorz. Zygmunt Solorz-Żak oraz Wojciech Pytel zakończyli pełnienie swoich funkcji w zarządzie spółki i zostali wybrani przez nadzwyczajne zgromadzenie wspólników do rady nadzorczej. Decyzje te rozpoczynają nowy rozdział w rozwoju Polkomtelu i stanowią istotny krok w kierunku integracji z Cyfrowym Polsatem i budowy wartości obydwu połączonych spółek. Są również kolejnym etapem, który ułatwi osiągnięcie celu, jakim jest uzyskanie jak największych korzyści oraz synergii wynikających z coraz bliższej współpracy obydwu firm.

Zygmunt Solorz-Żak: - Kiedy obejmowałem funkcję prezesa zarządu postawiłem sobie pewne cele i dzisiaj mogę powiedzieć, że udało się je z sukcesem zrealizować. Przeprowadziliśmy firmę - wspólnie z całym zarządem – przez najtrudniejszy etap restrukturyzacji po zakupie spółki w 2011 roku i stworzyliśmy fundamenty dla jej przyszłego rozwoju. Przygotowaliśmy również spółkę do wejścia do Grupy Cyfrowego Polsatu. Mogę ze spokojem przekazać zarządzanie firmą nowemu Prezesowi. Oczywiście cieszę się i jestem szczęśliwy, że mój syn obejmuje tę funkcję. Podczas naszej wspólnej pracy w zarządzie, Tobias wiele się nauczył i zdobył niezbędne doświadczenie, które niewątpliwie będzie teraz procentowało. Stał się wysokiej klasy menedżerem i jestem przekonany, że świetnie sobie poradzi i poprowadzi firmę ku kolejnym sukcesom. Zarówno jego, jak i cały zarząd będę teraz wspierał pełniąc funkcję Przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Zacieśnienie współpracy Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu oznacza również, że chciałbym aby Dominik Libicki, po zakończeniu transakcji dołączył do zarządu Polkomtelu i będę go wówczas rekomendował na stanowisko wiceprezesa zarządu.

Wojciech Pytel: - Czas spędzony w zarządzie Polkomtelu to z jednej strony bardzo intensywny i wymagający, ale jednocześnie fascynujący i inspirujący etap w mojej karierze zawodowej. Umówiliśmy się z Zygmuntem Solorzem-Żakiem na wspólne prowadzenie spółki w tym najtrudniejszym okresie, a teraz nadszedł moment, w którym możemy powiedzieć, że mamy go już za sobą. Strategia Polkomtelu od początku zbudowana była na czterech filarach, z których jednym były synergie w grupie i teraz nadszedł czas na ich realizację. Ten czas wymaga silnego powiązania przede wszystkim z Cyfrowym Polsatem.”

Tobias Solorz: - Jestem dumny, że otrzymałem szansę kierowania tak wspaniałą firmą. Dziękuję Radzie Nadzorczej za okazane mi zaufanie i mogę obiecać, że zrobię wszystko, aby spółka osiągała jak najlepsze wyniki, a miliony naszych klientów było jak najbardziej usatysfakcjonowanych z naszych produktów i usług. Przede mną i całym zarządem stoi wiele wyzwań, w tym integracja z Cyfrowym Polsatem. Jestem przekonany, że Polkomtel i Cyfrowy Polsat wspólnie osiągną sukces, tworząc lidera na rynku medialno-telekomunikacyjnym w Polsce i zyskując zaufanie klientów poprzez oferowanie im unikalnego portfolio usług.

W skład Rady Nadzorczej wchodzą obecnie: Zygmunt Solorz-Żak jako przewodniczący, Hieronim Ruta jako wiceprzewodniczący oraz członkowie: Józef Birka, Aleksander Myszka oraz Wojciech Pytel.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas