Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Nie chcemy rywalizować z PGE Wyróżniony

Nie chcemy rywalizować z PGE Fot. arch

- Rankingi są ważne, ale mają to do siebie, że często nie są w stanie pokazać tego, co dana firma robi i na jakim etapie rozwoju się znajduje - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci Biedronka.

Biedronka jest czwartą co do wielkości firmą w Polsce (w 2012 r. sprzedaż netto Biedronki wzrosła do 28,1 mld zł), po koncernach energetycznych PKN Orlen, Grupie Lotos i PGE.

Jest szansa na miejsce w pierwszej trójce?

Rankingi są ważne, ale mają to do siebie, że często nie są w stanie pokazać tego, co dana firma robi i na jakim etapie rozwoju się znajduje. To, co dla nas najważniejsze to ponad 3,5 mln wizyt klientów w naszych sklepach każdego dnia. W efekcie zanotowaliśmy ponad 1 mld wizyt klientów w sklepach Biedronka w 2012 r. To daje potężną siłę do dalszego działania.
Naszym celem nie jest bycie trzecią, czy drugą firmą w Polsce, naszym głównym celem jest zwiększanie liczby klientów odwiedzających nasze sklepy. Z tej perspektywy widzimy ciągle duże możliwości rozwoju. Oczywiście, z tym wiążą się też inne ambicje. Chcemy nadal dynamicznie się rozwijać, mamy jasny plan, który zakłada osiągnięcie ponad 3 tys. sklepów Biedronka do 2015 r. Jednak na 2015 r. nasze plany się nie kończą, będziemy nadal inwestować, otwierać nowe sklepy, szukać nowych możliwości rozwoju. Będziemy pracować nad rozwojem naszego asortymentu, nad jakością naszych produktów, a także nad tym, aby wzmacniać pozycję lidera cenowego.

Więcej:

http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/szef-sieci-biedronka-naszym-celem-nie-jest-rywalizacja-z-pge-czy-lotosem,83702.html

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas