Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Wybór szefa spółki kolejowej rozpoczęty Wyróżniony

Wybór szefa spółki kolejowej rozpoczęty www.sxc.hu

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki PKP Cargo dokonało zmian w Radzie Nadzorczej spółki. Do rady weszli Paweł Ruka i Stanisław Knaflewski, obaj ze statusem członków niezależnych. Skład rady zasilił również, powołany z kolei przez PKP SA, Konrad Anuszkiewicz, który zastąpił Piotra Fidosa (złożył rezygnację z zasiadania w radzie 12 grudnia). Rada Nadzorcza rozpoczęła proces wyłaniania nowego prezesa spółki.

Obecnie liczy ona 11 członków. Na stronie internetowej spółki i w prasie ukazało się ogłoszenie o konkursie na stanowisko prezesa PKP Cargo, w którym określone są wymagania i warunki rekrutacji kandydatów. Rada Nadzorcza prowadzi procedurę wyłaniania nowego prezesa przy współpracy z niezależną firmą doradztwa personalnego.

Kandydaci mogą się zgłaszać do 20 stycznia 2014 r., rozmowy kwalifikacyjne mogą odbyć się w dwóch turach, do dnia 7 lutego. 18 listopada z funkcji prezesa zarządu zrezygnował Łukasz Boroń. Zgodnie z uchwałą zarządu spółki, jego obowiązki przejął Adam Purwin, członek zarządu ds. finansowych.

 

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas