Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Polskie przewodnictwo Szczytu niezmienne

Polskie przewodnictwo Szczytu niezmienne Fot. www.mos.gov.pl

Prezydent szczytu klimatycznego w Warszawie (COP19/CMP9), Marcin Korolec, wydał oświadczenie dotyczące polskiego przewodnictwa w tym wydarzeniu. „Chciałbym Państwa uspokoić: polskie przewodnictwo w Szczycie Klimatycznym COP19 pozostaje niezmienne.

Premier Donald Tusk, odwołując mnie ze stanowiska ministra środowiska, równocześnie powierzył mi dalsze prowadzenie całości polityki klimatycznej jako pełnomocnikowi rządu ds. polityki klimatycznej i sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska. Będę nadal pełnił funkcję prezydenta COP, aż do szczytu klimatycznego w Limie w grudniu 2014 r. Decyzja ta wejdzie w życie w środę 27 listopada.

Zdaję sobie sprawę, że praca w ramach troiki Prezydencji COP wymaga pełnej spójności, a to można osiągnąć tylko poprzez ciągłość procesu – również personalną” – napisał dalej Korolec w oświadczeniu.

„Obecnie będę mógł się w całości skupić na procesie negocjacji klimatycznych, odciążenie od codziennych obowiązków związanych z prowadzeniem resortu środowiska, pozwoli mi w pełni skupić się na tym niezmiernie skomplikowanym procesie. Chciałbym również potwierdzić, że zespół polskiej prezydencji COP pozostaje niezmienny. Liczymy na sukces Szczytu w Warszawie i całej polskiej prezydencji, która będzie trwała aż do grudnia 2014 r.”.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas