Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Dymisja ministra Nowaka przyjęta Wyróżniony

Dymisja ministra Nowaka przyjęta Fot. www.transport.gov.pl

Premier Donald Tusk poinformował, że w związku z zarzutami prokuratury przyjął dymisję ministra transportu Sławomira Nowaka.

- Tę dymisję przyjmuję z żalem, ponieważ bardzo wysoko oceniam pracę ministra Nowaka. - zaznaczył premier. Szef rządu wyraził nadzieję, że cała sprawa zostanie możliwie szybko wyjaśniona. - Mam nadzieję, że będziemy mogli szybko wrócić do współpracy. Po wyjaśnieniu, jeśli to wyjaśnienie, czy decyzja sądu, będzie korzystna dla ministra Sławomira Nowaka, będzie mógł wrócić i chętnie go powitam znowu w tym samym miejscu - powiedział Donald Tusk. Premier poinformował, że do czasu nominacji nowego ministra, pełniącym obowiązki będzie sekretarz stanu Zbigniew Rynasiewicz.

Jak podał portal niezalezna.pl pos. Jadwiga Wiśniewska (PiS) oceniła, że dymisja Nowaka powinna była nastąpić dużo wcześniej. - Zaskakuje wypowiedź premiera, że ceni ministra Nowaka. Więc dlaczego przyjmuje jego dymisję? - pytała posłanka w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie. Jak zaznaczyła, - jeśli premier byłby pewien, że minister jest czysty w tej sprawie, odmówiłby przyjęcia tej dymisji. Argumenty prokuratury muszą być na tyle silne, że premier przyznaje, iż są duże wątpliwości i trzeba tę sprawę załatwić i jej nie ciągnąć - podkreśliła Wiśniewska.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas