Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Nowy szef francuskich linii lotniczych

Nowy szef francuskich linii lotniczych Fot. Air France KLM

Firma Air France KLM w Polsce poinformowała o zmianie na stanowisku dyrektora generalnego. Została nim Chloe Marchand, dotychczasowa dyrektor handlowa w regionie SIAN (Singapur, Indonezja, Australia i Nowa Zelandia).

Z francuskimi liniami lotniczymi związana jest od 2001 r. Marchand od 2009 r. zajmowała stanowisko dyrektora handlowego w strukturach Air France KLM w regionie SIAN. Nadzorowała regionalną politykę handlową oraz kierowała sprzedażą i marketingiem z naciskiem na e-commerce. W strukturach Air France KLM odpowiadała m.in. za rozwój kanałów e-marketingowych. Rozwijała również narzędzia handlowe dla Grupy, a także odpowiadała za sprzedaż systemów informatycznych Air France. Wcześniej wspierała start-upy internetowe od strony marketingowe w Paryżu i Nowym Jorku.

- Objęcie stanowiska dyrektora generalnego jest dla mnie niezwykle ciekawym wyzwaniem zawodowym. Polska jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków transportu lotniczego w Europie. Moim głównym celem będzie wzmocnienie pozycji Air France KLM w Polsce i czerpanie korzyści związanych z dynamicznym rozwojem linii – powiedziała Chloe Marchand, nowa dyrektor generalna Air France KLM w Polsce. - Ponadto mam w Polsce krewnych. Moja szwagierka ma francusko-polskie korzenie i cieszę się, że będę miła okazję bliżej poznać ten wspaniały kraj i jego mieszkańców. Dotychczas spróbowałam już kilku tradycyjnych polskich potraw takich jak: chłodnik, pierogi, schabowy i oczywiście kompot. Jestem również ciekawa jak smakują inne tutejsze dania – dodała Chloe Marchand.

Marchand ukończyła Magisterskie Studia Menedżerskie w USA na Uniwersytecie Barych College City w Nowym Jorku oraz Ekonomię Stosowaną we Francji na Uniwersytecie Paris Dauphine. Jest mężatką i mamą dwójki dzieci.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas