Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Wyborcza miesza porządki Wyróżniony

Wyborcza miesza porządki Fot. bierecki.pl

Senator Grzegorz Bierecki, b. wieloletni szef SKOK-ów, zarobił w zeszłym roku ponad 8,5 mln zł - prawie dwa razy więcej niż najlepiej wynagradzany finansista w Polsce, czyli Luigi Lovaglio, prezes Banku Pekao – napisała dziś Gazeta Wyborcza. Wg rzecznika SKOK-ów w tekście dokonane „zostały nieuprawnione nadużycia”.

Andrzej Dunajski, rzecznik prasowy Krajowej SKOK napisał m.in.: „Autor tego artykułu /w dzisiejszej GW – przyp. MP/ miesza porządki, dodaje dochody Grzegorza Biereckiego z pracy do dochodów z działalności gospodarczej, w tym z przeszacowania majątku spółki, z dochodami z zagranicy i porównuje to z pensją prezesa Banku Pekao SA. Przy czym w tym drugim przypadku nie dodaje innych dochodów (np. z działalności, czy z zagranicy).
Niebywałą insynuacją, dokonaną w dzisiejszym artykule jest także porównywanie zarobków Grzegorza Biereckiego do działalności patrona SKOK, ś.p. dr Franciszka Stefczyka. Macieja Samcika nie interesuje Grzegorz Bierecki, który wydaje (a wydaje dużo), by działać na rzecz innych, bo to pewnie nie pasowałoby do „koncepcji”, na której opiera prawie każdy artykuł traktujący o SKOK.
Dodajmy jeszcze na koniec, że to nie pierwszy przypadek, w którym dokonana została manipulacja. Warto przypomnieć, że w jednym ze swoich artykułów, również opublikowanych w „Gazecie Wyborczej” Maciej Samcik sugerował, że największy SKOK zaniżał rezerwy na niespłacane w terminach kredyty. Wówczas pomylił nie tylko liczby (o trzy zera), lecz także rubryki z bilansu opisywanej spółdzielczej kasy, które miały ową tezę bronić” – czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego Krajowej SKOK.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas