Menu
A+ A A-

Krzysztof Krystowski ekspertem European Cluster Expert Group.

Prezes Klastrów Polskich, Krzysztof Krystowski, został wybrany na stanowisko niezależnego eksperta w Komisji Europejskiej - European Cluster Expert Group. Prezes Klastrów Polskich, Krzysztof Krystowski, został wybrany na stanowisko niezależnego eksperta w Komisji Europejskiej - European Cluster Expert Group. mat.pras

Prezes Klastrów Polskich, Krzysztof Krystowski, został wybrany na stanowisko niezależnego eksperta w Komisji Europejskiej - European Cluster Expert Group.

Grupa ma za zadanie przedstawiać Komisji, państwom członkowskim i regionom zalecenia, porady i wiedzę fachową na temat lepszego wykorzystania klastrów jako strategicznego narzędzia polityki przemysłowej, współpracy międzyregionalnej oraz integracji MŚP w ramach unijnych i globalnych łańcuchów wartości. 

Zadania grupy to m.in. zapewnienie wkładu i wytycznych dla regionalnej, krajowej i europejskiej polityki klastrowej w zakresie lepszego wykorzystania klastrów jako strategicznego narzędzia polityki przemysłowej, określenie i dzielenie się przykładami najlepszych praktyk w zakresie nowoczesnej polityki klastrowej i rozwoju na poziomie krajowym i regionalnym, zapewnianie wkładu i wskazówek dotyczących przygotowania i wdrażania inicjatyw UE , zwłaszcza w zakresie wspólnych inicjatyw klastrowych w ramach filaru COSME.

Pierwsze spotkanie grupy odbędzie się 18 października 2019 r. w Brukseli. Grupa niezależnych ekspertów liczy 10 osób (wybranych spośród 145 kandydatów). Są to przedstawiciele następujących krajów: Niemiec, Polski, Dani, Hiszpani, Włochy, Austria, Francji, Belgi i Rumuni.

WK

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 07 październik 2019 09:39
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas