Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Szef Puław szefem Grupy Azoty Wyróżniony

Paweł Jarczewski Paweł Jarczewski Fot. ZA Puławy, Sławomir Kłak

Rada Nadzorcza Grupy Azoty SA postanowiła odwołać członka zarządu, pełniącego funkcję prezesa zarządu Jerzego Marciniaka ze składu zarządu. Został on prezesem w 2008 r. w wyniku konkursu.

Kojarzony był z niedawno odwołanym ministrem Skarbu Państwa, Mikołajem Budzanowskim. Jednocześnie rada nadzorcza spółki postanowiła powołać od 6 maja br. Pawła Jarczewskiego w skład pięcioosobowego zarządu Grupy Azoty i powierzyć mu funkcję prezesa. Od pięciu lat kierował on włączonymi mi do niedawna w skład Grupy Azoty Zakładami Azotowymi Puławy. RN Grupy Azoty tłumaczy w komunikacie wymianę prezesów kolejnym etapem konsolidacji branży chemicznej – przejęcie ZA Puławy przez Azoty Tarnów oznacza konieczność zmian w kierownictwie połączonych spółek.

Paweł Jarczewski z ZA Puławy związany był od 1992 r., pełniąc w tym czasie m.in. funkcję dyrektora handlowego. Obecnie jest również wiceprezydentem Fertilizers Europe (Europejskiej Organizacji Producentów Nawozów) i przewodniczącym Komitetu Ekonomicznego tej organizacji. Jest również członkiem konwentu Politechniki Lubelskiej i UMCS w Lublinie oraz Rady ds. Innowacji Województwa Lubelskiego. Paweł Jarczewski jest absolwentem SGH w Warszawie, wydz. handlu zagranicznego na specjalności: ekonomika i organizacja handlu zagranicznego.

Grupa Azoty to od kilku dniu nowa nazwa dotychczasowych Zakładów Azotowych w Tarnowie Mościcach. Grupa Azoty kontynuuje tradycje fabryki założonej przed 85. laty z inicjatywy prezydenta Ignacego Mościckiego, której powstanie było jedną z największych polskich inwestycji gospodarczych w okresie międzywojennym. Firma jest jedną z kluczowych europejskich koncernów branży chemicznej. Wytwarza nawozy azotowe i wieloskładnikowe, tworzywa konstrukcyjne, alkohole OXO i plastyfikatory. Jest drugim producentem co do wielkości produkcji nawozów. Piątym zintegrowanym europejskim producentem poliamidów i jedynym polskim producentem polioksymetylenu. Należy do europejskiej czołówki producentów alkoholi OXO i plastyfikatorów.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas