Menu
A+ A A-

Paszkiewicz przejmuje odpowiedzialność za infrastrukturę kolejową na Ukrainie Wyróżniony

Paszkiewicz przejmuje odpowiedzialność za infrastrukturę kolejową na Ukrainie fot. freeimages.com

Rada Ministrów Ukrainy powołała Remigiusza Paszkiewicza na stanowisko wiceprezesa zarządu kolei ukraińskich (UŻ), odpowiedzialnego za infrastrukturę kolejową w tym kraju. Remigiusz Paszkiewicz jest drugim, obok Wojciecha Balczuna, Polakiem zasiadającym we władzach ukraińskich kolei.

Remigiusz Paszkiewicz to menadżer z wieloletnim doświadczeniem w sektorze finansowym i w przemyśle, specjalista w dziedzinie integracji i restrukturyzacji przedsiębiorstw. W latach 2012 -2015, jako prezes PKP PLK - polskiego zarządcy infrastruktury kolejowej - przeprowadził największy w historii polskich kolei program modernizacyjny. Pod jego rządami spółka PKP PLK odnotowała skokowy wzrost w zakresie efektywności działania i poziomu wykorzystywania środków unijnych. Znalazło to odzwierciedlenie m.in. w przyznaniu mu w 2014 r. nagrody dla najlepszego zarządcy infrastruktury kolejowej w Unii Europejskiej.

- Decyzja władz Ukrainy jest kolejnym wyrazem uznania dla zmian przeprowadzonych w Polsce, także w obszarze modernizacji i restrukturyzacji kolei. Jest to zarazem dowód zaufania do zespołu menadżerów, którego działania doprowadziły do istotnej poprawy standardu usług świadczonych przez Polskie Koleje Państwowe - mówi Remigiusz Paszkiewicz.

Remigiusz Paszkiewicz rozpoczął karierę zawodową w 1996 r. w Ministerstwie Finansów, gdzie pełnił m.in. funkcję dyrektora Biura Ministra i Dyrektora Generalnego. Od 2001 r. był związany z Narodowym Bankiem Polskim, gdzie jako dyrektor Gabinetu Prezesa NBP odpowiadał m.in. za organizację współpracy z Europejskim Bankiem Centralnym oraz zarządzanie jakością w sektorze finansowym. W 2007 r. został członkiem zarządu spółki ORLEN Finance AB, zajmującej się emisją obligacji korporacyjnych. Z PKN ORLEN związany był do 2009 r. pełniąc m.in. funkcje zastępcy dyrektora grupy kapitałowej i wiceprezesa zarządu Unipetrol Trade. W 2009 r. objął stanowisko członka zarządu, a w 2010 prezesa spółki ANWIL S.A - wiodącego przedsiębiorstwa w polskim sektorze Wielkiej Syntezy Chemicznej. W okresie jego urzędowania na stanowisku prezesa - w 2011 r. - spółka ta odnotowała najlepszy wynik finansowy w swojej dotychczasowej historii.

Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Ukończył także  studia podyplomowe w Kolegium Europejskim w Natolinie oraz JFK School of Government (Innovation and Technology Seminar) Harvard University.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas