Menu
A+ A A-

Bank Pekao podtrzymał cel 3 mld zł zysku w 2020r., nie planuje obecnie akwizycji

  • Red/BTbiz
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Bank Pekao podtrzymuje cel osiągnięcia 3 mld zł zysku netto w 2020 r., poinformował prezes Michał Krupiński. Pekao nie planuje obecnie akwizycji. 

"Podtrzymujemy także nasze oczekiwanie, że osiągniemy zysk netto na poziomie 3 mld zł w przyszłym roku" – powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej. 

Bank Pekao nie planuje obecnie kolejnych akwizycji. 

"Nie rozważamy obecnie żadnych celów akwizycyjnych, jesteśmy skupieni na osiąganiu jak najlepszych wyników" - powiedział prezes.  

W kontekście doniesień medialnych dotyczących ewentualnego połączenia banków Pekao i PKO BP, Krupiński dodał, że "nie są prowadzone żadne rozmowy". 

W I poł. 2019 r. bank miał 824,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 932,14 mln zł zysku rok wcześniej.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas