Menu
A+ A A-

UCS naliczył P4 12 mln zł zobowiązania za 2013, strata podatkowa je zniweluje

  • Red/BTbiz
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie doręczył P4 decyzję określającą wysokość zobowiązania podatkowego z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2013 w kwocie 12 mln zł, podał Play.

P4 w 2013 r. nie rozpoznała całej możliwej do uwzględnienia w tym okresie straty podatkowej z lat poprzednich. Jej uwzględnienie niweluje w całości zobowiązanie podatkowe wynikające z decyzji, zaznaczono w informacji.

"Przedmiotowa decyzja jest nieostateczna i nie podlega wykonaniu. W wydanej decyzji organ uznał stosowany przez P4 poziom opłat licencyjnych za korzystanie ze znaków towarowych za nierynkowy i w konsekwencji zakwestionował prawo P4 do uwzględnienia w kosztach uzyskania przychodu części wydatków z tego tytułu. P4 będzie odwoływać się od decyzji organu. Zdaniem P4, wysokość ponoszonych opłat licencyjnych została ustalona na poziomie rynkowym" - czytamy w komunikacie.

Decyzja określa wysokość zobowiązania podatkowego w kwocie 12 mln zł, podano także.

"Rozstrzygnięcie to jednak nie powinno skutkować obowiązkiem zapłaty podatku, mając na uwadze, że P4 w 2013 r. nie rozpoznała całej możliwej do uwzględnienia w tym okresie rozliczeniowym straty podatkowej z lat poprzednich. Uwzględnienie straty podatkowej niweluje w całości zobowiązanie podatkowe wynikające z decyzji" - czytamy dalej.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas