Menu
A+ A A-

Od początku roku odprawiono blisko 5 mln pasażerów - Lotnisko Chopina Wyróżniony

Od 1 stycznia w stołecznym porcie odprawiono prawie 5 mln pasażerów. Od 1 stycznia w stołecznym porcie odprawiono prawie 5 mln pasażerów. mat.pras

W kwietniu Lotnisko Chopina w Warszawie odprawiło 1 394 483 pasażerów. To o niecałe 5 proc. mniej niż w analogicznym miesiącu przedpandemicznego 2019 roku. Rekordowy okazał się 28 kwietnia, kiedy to ze stołecznego lotniska skorzystało ponad 55,6 tys. pasażerów.

Liczba odprawionych osób na Lotnisku Chopina w kwietniu br. była o 22 proc. większa od prognozowanej. Szczególnie dużo podróżnych pojawiło się w porcie w ostatni weekend przed majówką. W ciągu trzech dni odprawiono łącznie ponad 160,5 tys. pasażerów, a rekordowy okazał się piątek, 28 kwietnia, ponieważ tego dnia podróżowało z i do Warszawy dokładnie 55 660 osób.

„Warto zwrócić uwagę, że jesteśmy jeszcze przed sezonem wakacyjnym, a już udaje nam się w ciągu jednego dnia odprawić ponad 55,5 tys. osób. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że w miesiącach letnich przekroczymy próg 2 mln odprawionych pasażerów miesięcznie. Cieszy też fakt, że w kwietniu 30 proc. spośród wszystkich podróżnych na naszym lotnisku stanowili pasażerowie transferowi. To najwyższy wynik od początku roku i dowód na to, że coraz więcej osób wybiera Polskę jako kraj przesiadkowy podczas swoich podróży. - powiedziała Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina.

Od 1 stycznia w stołecznym porcie odprawiono prawie 5 mln pasażerów. Wynik ten jest mniejszy jedynie o niecałe 5 proc. od wyniku uzyskanego w tożsamym okresie przedpandemicznego 2019 r. Przez pierwsze cztery miesiące 2023 roku ponad 4,4 mln pasażerów zdecydowało się na podróże międzynarodowe, a 483 tys. osób skorzystało z lotów krajowych.

Wśród pięciu najczęściej wybieranych przez pasażerów kierunków od początku 2023 roku znalazły się: Londyn, Paryż, Amsterdam, Dubaj i Frankfurt. Podróżni korzystający z połączeń czarterowych najchętniej decydowali się na takie miejsca, jak: egipskie Marsa Alam i Hurghada, hiszpańskie Las Palmas, tureckie Antalya, dominikańskie Punta Cana.

Z lotów czarterowych w kwietniu skorzystało w sumie ponad 101 tys. pasażerów. Było ich o 22 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2019 i najwięcej spośród wszystkich wyników dla kwietnia w ciągu ostatnich 10 lat.

Lotnisko Chopina od początku roku odprawiło 35 184 ton cargo i poczty, a w samym kwietniu ten wolumen wyniósł 9 474 ton, co także stanowi najlepszy wynik od 10 lat w tym konkretnym miesiącu.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas