Menu
A+ A A-

8 projektów, które poprawią jakość transportu zbiorowego Wyróżniony

Z programu Infrastruktura i Środowisko MFiPR przeznaczyło około 10 mld zł na rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach Z programu Infrastruktura i Środowisko MFiPR przeznaczyło około 10 mld zł na rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach mat.pras

8 projektów, które poprawią jakość transportu zbiorowego w aglomeracji poznańskiej, może otrzymać 8,5 mln zł dodatkowych środków z Funduszy Europejskich – ogłosił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda podczas konferencji w Swarzędzu.

Miasto ma szansę na dofinansowanie przebudowy i modernizacji istniejącego przejścia przy dworcu PKP. Dodatkowe fundusze będą przekazane, dzięki decyzji Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR).

– Swarzędz może otrzymać fundusze unijne na przebudowę i modernizację istniejącego przejścia przy dworcu PKP. Projekt zintegruje różne formy transportu – kolej, autobusy oraz indywidualne środki transportu. Przejście zostanie dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych, w tym osób z niepełnosprawnościami – podkreślił wiceminister Waldemar Buda. Planowana wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich to 1,65 mln zł.

– Nie tylko Swarzędz może liczyć na wsparcie. 8,5 mln zł chcemy rozdysponować również na projekty transportowe w Szamotułach, Promnicach (gmina Czerwonak), gminie Mosina, Komornikach, Suchy Las, Rokietnicy oraz Puszczykowie – dodał wiceminister Buda.

Nowe projekty przejdą teraz proces identyfikacji do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) 2014-2020. To oznacza, że muszą być ujęte w strategii Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT). Wymaga to podjęcia prac przez samorządy i aktualizacji strategii ZIT. W następnej kolejności wnioski o dofinansowanie będą podlegać ocenie przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. – Mamy nadzieję, że samorządy przygotują dobre aplikacje i będą mogły skorzystać z tych dodatkowych środków – dodał wiceminister.

Fundusze Europejskie wspierają transport zbiorowy

Z programu Infrastruktura i Środowisko MFiPR przeznaczyło około 10 mld zł na rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach. Realizowane projekty obejmują budowę i modernizację infrastruktury tramwajowej i autobusowej, zakup nowego taboru tramwajowego, trolejbusowego i autobusowego, elementy Inteligentnych Systemów Transportowych, budowę węzłów przesiadkowych oraz rozbudowę II linii metra warszawskiego. Dzięki tym inwestycjom zmniejszy się zatłoczenie motoryzacyjne w miastach, poprawi płynność ruchu i zostanie ograniczony negatywny wpływ transportu na środowisko naturalne.

kom/ maja/

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas