Menu
A+ A A-

Mlekovita - najnowocześniejsze centrum logistyczne w mleczarstwie Wyróżniony

Bardzo się cieszę, że UNIBEP SA od lat współpracuje z Mlekovitą. Przypomnę, że wcześniej dla tej firmy wybudowaliśmy halę produkcyjno-magazynową oraz najnowocześniejszą w tej części Europy Fabrykę Proszków Mlecznych Bardzo się cieszę, że UNIBEP SA od lat współpracuje z Mlekovitą. Przypomnę, że wcześniej dla tej firmy wybudowaliśmy halę produkcyjno-magazynową oraz najnowocześniejszą w tej części Europy Fabrykę Proszków Mlecznych mat.pras

Grupa Mlekovita otworzyła w Wysokiem Mazowieckiem największe i najnowocześniejsze centrum logistyczne w mleczarstwie. Obejmuje ono magazyny chłodnicze, mroźnię oraz magazyn z przeznaczeniem technicznym.

Łączna liczba miejsc paletowych to aż 17 tys. Inwestycja kosztowała ponad 45 mln zł i w całości została sfinansowana ze środków własnych grupy. Budowa trwała zaledwie rok. W realizacji inwestycji brały udział m.in. firmy: UNIBEP SA (roboty budowlane), Johnson Controls International Sp. z o.o. (branża chłodnicza) i PROMAG S.A. (systemy magazynowe).

– Nie ma rozwoju bez inwestycji, nie ma rozwoju bez patrzenia w przyszłość. Rozwój technologiczny pozwala nam wdrażać i udoskonalać innowacyjne rozwiązania. Będąc największym inwestorem w branży, w ostatniej dekadzie zainwestowaliśmy ponad miliard złotych i dlatego też w tym trudnym okresie również podjąłem bardzo trudną decyzję o budowie największego i najnowocześniejszego centrum logistycznego w mleczarstwie – mówił podczas uroczystości Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy Mlekovita.

– Bardzo się cieszę, że UNIBEP SA od lat współpracuje z Mlekovitą. Przypomnę, że wcześniej dla tej firmy wybudowaliśmy halę produkcyjno-magazynową oraz najnowocześniejszą w tej części Europy Fabrykę Proszków Mlecznych. Nasza ostatnia inwestycja prowadzona dla Mlekovity to budynek mroźni i dwa budynki magazynowe. Jestem przekonany, że ze wszystkich realizacji możemy być zadowoleni – i inwestor, i my, wykonawcy. Inaczej nie byłoby naszej wieloletniej kooperacji. Chciałbym jednocześnie pogratulować prezesowi Dariuszowi Sapińskiemu i całej załodze Mlekovity – to niesamowite, jak dynamicznie rozwijacie swoją firmę – mówił Leszek Gołąbiecki, prezes zarządu UNIBEP SA.

– Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że otwarte dziś centrum logistyczne jest doskonałym przykładem rozwoju i wdrażania nowych technologii w polskich firmach. Cieszę się, że pan prezes Dariusz Sapiński, przy wyborze partnera w zakresie systemów magazynowych, postawił na nowoczesne rozwiązania oraz na 40-letnie doświadczenie PROMAG – powiedziała Karolina Tokarz, prezes zarządu, dyrektor naczelny PROMAG S.A. Natomiast Konrad Ciszkowski, członek zarządu Johnson Controls International Sp. z o.o. podkreślił, że wiedza chłodnicza polskich projektantów pozwoliła zaprojektować nowoczesne i energooszczędne instalacje chłodnicze, spełniające wysokie normy ochrony środowiska i ekologii. Instalacje te zostały następnie wykonane na najwyższym poziomie jakościowym, z pełnymi rygorami bezpieczeństwa pracy i obsługi dla załogi.

Grupa Mlekovita liczy obecnie 22 zakłady produkcyjne, 34 własne centra dystrybucyjne i 142 sklepy firmowe Mlekovitka. Oferta obejmuje zaś już 1555 produktów.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas