Menu
A+ A A-

#T-TeC 2021 - laureatów poznamy na Expo w Dubaju Wyróżniony

Aplikacje i platformy geo-informacyjne" oraz "Świadomość sytuacyjna w przestrzeni kosmicznej i zarządzanie ruchem kosmicznym Aplikacje i platformy geo-informacyjne" oraz "Świadomość sytuacyjna w przestrzeni kosmicznej i zarządzanie ruchem kosmicznym mat.pras

Rozpoczyna się trzecia edycja #T-TeC, Konkursu Technologii Telespazio, inicjatywy Open Innovation, która po raz pierwszy będzie otwarta dla studentów i naukowców z uniwersytetów i wydziałów na całym świecie.

Telespazio i Leonardo mają na celu promowanie poprzez #T-TeC innowacji technologicznych w sektorze kosmicznym wśród młodych pokoleń, zwiększanie wartości ich pomysłów i spostrzeżeń oraz tworzenie wraz z nimi wizji technologii, które będą wyznaczać naszą przyszłość. Edycja z 2021 r. zbiega się z sześćdziesiątą rocznicą założenia Telespazio, firmy, która uczyniła innowację swoistym znakiem rozpoznawczym, i która zawsze dążyła do znajdowania pionierów przyszłości, a to podejście jest dziś tak samo prawdziwe, jak w momencie powstania firmy w 1961 r.

Inicjatywa ta jest jednym z działań promowanych przez Leonardo w ramach Open Innovation: chodzi o dzielenie się innowacjami, które odegrały kluczową rolę w promowaniu nowych pomysłów i możliwości, zgodnie z długofalową wizją przedstawioną w planie strategicznym Be Tomorrow - Leonardo 2030.

W ramach edycji konkursu #T-TeC z 2021 zespoły studentów i naukowców będą rywalizować w czterech makro tematach technologicznych o ogromnym znaczeniu dla teraźniejszości i przyszłości sektora kosmicznego: "Badania przestrzeni kosmicznej", "Obsługa na orbicie", "Aplikacje i platformy geo-informacyjne" oraz "Świadomość sytuacyjna w przestrzeni kosmicznej i zarządzanie ruchem kosmicznym".

W skład zespołu sędziów wchodzą przedstawiciele Telespazio i Leonardo, eksperci branżowi oraz przedstawiciele wielu agencji kosmicznych, którzy wybiorą trzy zwycięskie zespoły, którym zostanie przyznana nagroda w wysokości 10 000 euro (1. nagroda), 6 000 euro (2. nagroda) i 4 000 euro (3. nagroda). Zespół oceniający przyzna również cztery specjalne wyróżnienia, po jednym dla każdego makro tematu w konkursie i oceni możliwość finansowania najbardziej obiecujących pomysłów poprzez umowy na badania lub współpracę roboczą.

W ramach tygodnia targów Expo 2020 w Dubaju poświęconego przestrzeni kosmicznej, uczestnicy konkursu będą mieli okazję kontaktować się z osobami w włoskim pawilonie w celu zadania pytań i uzyskania porady od zespołu ekspertów Leonardo i Telespazio, którzy z tej okazji spotkają się ze start-upami z Emiratów Arabskich i naukowcami uniwersyteckimi. Następnie #T-TeC będzie trwał do 14 listopada, czyli do końcowego dnia konkursu, a następnie w grudniu pawilon włoski na targach Expo 2020 w Dubaju stanie się miejscem ceremonii rozdania nagród.

Leonardo jest jednym ze sponsorów włoskiego pawilonu i weźmie udział w targach Expo 2020 w Dubaju, przedstawiając kilka znakomitych przykładów technologii kosmicznej, w tym zegar atomowy i wiertło, które zostaną wykorzystane w misji na Marsa ESA ExoMars 2022. Firma przedstawi również swoją wizję przyszłości aeronautyki, reprezentowanej przez technologię AW609, tiltrotora, który zrewolucjonizuje mobilność w związku ze statkami powietrznymi pionowego startu.

Ostatnio zmienianypiątek, 02 lipiec 2021 11:25
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas