Menu
A+ A A-

Badanie przekroju gruntu – jaki sprzęt jest potrzebny? Wyróżniony

Do tego celu wykorzystuje się specjalne urządzenia – wiertnice pionowe, produkowane przez firmę Staltechnika Do tego celu wykorzystuje się specjalne urządzenia – wiertnice pionowe, produkowane przez firmę Staltechnika mat.rpas

Planowanie inwestycji budowlanej na konkretnym terenie powinno być poprzedzone oceną jakości podłoża, na których powstanie obiekt. W tym celu wykonuje się badania geotechniczne przekroju gruntu. Metoda wymaga wykonania otworów za pomocą wiertnic pionowych.

W jakim celu wykonuje się badanie przekroju gruntu?

Badania geotechniczne w wielu przypadkach są niezbędne, aby uzyskać pozwolenie na realizację inwestycji. Nie dotyczy to wprawdzie domów jednorodzinnych, jednak nawet w ich przypadku warto wiedzieć, na jakim podłożu stanie budynek. Być może pod cienką warstwą gliny znajduje się luźny, podmokły piasek, który przyczyni się do osiadania fundamentów i podmakania murów. Znaczenie ma również odkrycie, że inwestycja powstaje na skalistym podłożu. Wówczas głębokie i kosztowne fundamenty są zbędne, ale jednocześnie nie można też planować piwnicy.

Badanie przekroju gruntu wymaga wykonania kilku pionowych otworów, rozmieszczonych w różnych punktach terenu. Do tego celu wykorzystuje się specjalne urządzenia – wiertnice pionowe, produkowane przez firmę Staltechnika. Na stronie https://staltechnika.pl/oferta/wiertnice-geotechniczne-samochodowe/ możesz znaleźć przykłady takich urządzeń oraz ich odmiany i parametry techniczne.

Jakie wiertnice służą do wykonywania odwiertów geotechnicznych?

Badanie przekroju gruntu wymaga wykonania pionowych otworów, do których są wpuszczane specjalne sondy ze stożkiem statycznym lub elektrycznym. Badają one miąższość gruntu, jego odporność na ściskanie czy stopień nasiąkliwości. Do wykonania otworu o odpowiedniej średnicy jest niezbędna wiertnica pionowa. Urządzenie zazwyczaj jest montowane na platformie samochodu, co pozwala na dojechanie nim do wybranego punktu na działce.

Niezbędny jest również odpowiedni osprzęt wiertniczy, w tym wiertła o średnicy około 10-13 cm. Tego typu asortyment oraz same wiertnice samochodowe znajdziesz na stronie https://staltechnika.pl/. Producent wykonuje też oprzyrządowanie na indywidualne zamówienie. Firma oferuje też specjalną wiertnicę mini geolog o maksymalnej średnicy wiercenia 70 mm i głębokości 10 m. Urządzenie doskonale sprawdza się przy pobieraniu próbek gruntów.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas