Menu
A+ A A-

Centrum logistyczne Leonardo w Yeovil Wyróżniony

Węzeł będzie działał w ramach nowego, 10-letniego kontraktu komercyjnego z Kuehne+Nagel Węzeł będzie działał w ramach nowego, 10-letniego kontraktu komercyjnego z Kuehne+Nagel mat.pras

Leonardo wraz z partnerem logistycznym Kuehne+Nagel podpiszą 10-letni kontrakt o wartości około 30 milionów funtów w ramach projektu współpracy z Graftongate na dostawę nowego centrum logistycznego, na terenie zakładu produkcji śmigłowców Leonardo w brytyjskim Yeovil.

Znajdujący się w jednej lokalizacji węzeł logistyczny ma pomóc we wsparciu globalnej floty Leonardo Helicopters poprzez magazynowanie komponentów i oprzyrządowania w supernowoczesnym ośrodku, którego istotę stanowi zrównoważony rozwój

Przełomowe centrum logistyczne o powierzchni prawie 20000 m2, czyli tyle co 2,7 boisk piłkarskich, ma zostać ukończone w 4 kwartale 2022 roku. W ramach projektu, osiem istniejących magazynów zostanie połączonych w ramach jednego, wszechstronnego węzła logistycznego.

Ten wyposażony w wysokie technologie węzeł oznacza redukcję kosztów operacyjnych, dzięki połączeniu wszystkich operacji logistycznych pod jednym dachem i maksymalizację potencjału logistyki komponentów śmigłowcowych. Dzięki wysokim technologiom nowy ośrodek będzie kładł silny nacisk na zrównoważony rozwój. Będzie wyposażony w zbiorniki wykorzystujące wodę deszczową, oświetlenie w całym węźle będzie całkowicie oparte na lampach LED, w głównym magazynie zastosowany zostanie system odzyskiwania ciepła uzupełniony o nowoczesny system kontroli temperatury w biurach. Ponadto znajdzie się tam cały system punktów ładowania pojazdów elektrycznych.

Węzeł będzie działał w ramach nowego, 10-letniego kontraktu komercyjnego z Kuehne+Nagel, obejmującego inwestycję w ośrodek i instalację sprzętu oraz obsługę działalności magazynowej przez tę globalną firmę transportowo-logistyczną. Węzeł ma być w pełni gotowy do działania w roku 2023.

Nowy węzeł obsłuży zakład produkcyjny w Yeovil i zapewni wsparcie w zakresie części zamiennych dla globalnej floty wiropłatów budowanych w zakładach Leonardo w Yeovil – będących jedynym brytyjskim producentem śmigłowców - i będzie wspierał zarządzanie oprzyrządowaniem do produkcji.

“Głównym celem węzła logistycznego znajdującego się w jednej lokalizacji na terenie zakładów Leonardo w Yeovil jest konsolidacja magazynowania w Yeovil. Ten supernowoczesny ośrodek usprawni zdolności operacyjne zakładów oraz obsługę klienta, umieszczając całe wsparcie logistyczne w jednym miejscu. Węzeł jeszcze bardziej wzmocni długofalowe zaangażowanie Leonardo w zakłady w Yeovil poprzez strategiczny rozwój tego węzła logistycznego wysokich technologii. Ponadto ukazuje on znaczenie kluczowych partnerstw branżowych poprzez naszą istotną współpracę w Kuehne+Nagel,” powiedział Nick Whitney, Dyrektor Zarządzający w Leonardo Helicopters (Wielka Brytania).

Ten nowy węzeł logistyczny znajdujący się w jednej lokalizacji pokazuje długoterminowe zaangażowanie Leonardo w działalność prowadzoną w Somerset, Południowo-Wschodniej Anglii oraz w działania na rzecz swoich klientów. Ponadto jako przełomowe rozwiązanie dla infrastruktury biznesowej, centrum jest silnie związane z Planem Przemysłowy Leonardo, który skupia się na wzmocnieniu usług wsparcia klientów oraz bliskości klienta, tym samym zapewniając zgodność z planem Leonardo Be Tomorrow – 2030, innowacyjną mapą drogową wspierającą długofalowy zrównoważony rozwój Leonardo.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas