Menu
A+ A A-

Przegląd informacji ze spółek ISBNews Wyróżniony

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) rozpoczęło wdrażanie projektu Smart Field i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) rozpoczęło wdrażanie projektu Smart Field i mat.pras

Przegląd informacji ze spółek ISBNews.

Lotos Asfalt

- spółka zależna Grupy Lotos - zawiadomił konsorcjum instytucji finansowych o zamiarze dokonania dobrowolnej przedterminowej spłaty całości zadłużenia wynikającego z umowy kredytu terminowego w kwocie 432 mln USD oraz kredytu obrotowego do kwoty 300 mln zł, zaciągniętego przez Lotos Asfalt w celu sfinansowania projektu EFRA, podała Grupa Lotos.

Zarząd Banku Handlowego

zaproponował akcjonariuszom przeznaczenie na dywidendę części zysku za 2020 rok, co daje 1,2 zł na akcję oraz części niepodzielonego zysku za 2019 roku tj. 3,66 zł na akcję, pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego do 10 września 2021 r. włącznie, podał bank. 

Akcjonariusze 11bit studios

zdecydowali na walnym zgromadzeniu, aby jednostkowy zysk netto za 2020 r., który wyniósł 37,36 mln zł przeznaczyć w całości na kapitał zapasowy, podała spółka.

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ)

ocenia, że w kolejnych latach największym wyzwaniem dla banków będzie umiejętność doradzania klientom w tym, jak ustrukturyzować projekty ekologiczne zarówno od strony czysto finansowej, jak i też strony celów ekologicznych, uważa prezes BOŚ Wojciech Hann. W dobie nadpłynności sektora bankowego, problemem nie jest finansowanie, ale dostarczenie bankowi dobrego projektu, podkreślił.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)

rozpoczęło wdrażanie projektu Smart Field i szacuje, że dzięki niemu udokumentowane krajowe zasoby wydobywalne gazu ziemnego na koncesjach należących do grupy wzrosną o 7,3 mld m3, poinformował wiceprezes Robert Perkowski.

Bridge Solutions Hub (BSH)

startuje z emisją akcji serii B w ramach kampanii crowdfundingowej, z której chce pozyskać do 4 mln zł. Pozyskane środki planuje przeznaczyć na rozwój aplikacji Wpadaj.pl.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

postawił zarzuty Orange Polska wskutek nieprawidłowości towarzyszących aktywacji płatnych usług oferowanych przez operatora i serwisów subskrypcyjnych świadczonych przez inne podmioty dla abonentów Orange, podał Urząd. Taka praktyka może naruszać zbiorowe interesy konsumentów, za co grozi kara do 10% rocznego obrotu przedsiębiorcy.

PKN Orlen

rozpoczyna program inwestycyjny Hydrogen Eagle zakładający budowę sześciu nowych hubów wodorowych, w tym trzech w Polsce, dwóch w Czechach oraz jednego na Słowacji. W ramach projektu planowana jest również budowa ponad 100 stacji tankowania dla transportu indywidualnego, publicznego i cargo, podał koncern.

Emplocity

spółka zajmująca się zastosowaniem rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji i automatyzacji w biznesie - planuje w III kw. przeprowadzić ofertę nowych akcji poprzez platformę CrowdConnect.pl, a w IV kw. - zadebiutować na rynku NewConnect, poinformował ISBnews prezes Krzysztof Sobczak. 

Bank Pekao

uprościł proces kredytowy i skrócił czas podejmowania decyzji kredytowych dzięki możliwości udostępnienia historii rachunku z innego banku online w ramach otwartej bankowości, podała instytucja. Bank wykorzystuje usługę otwartej bankowości w procesach udzielania pożyczki gotówkowej, limitu pożyczki w koncie i karty kredytowej.

Premiera gry "Chernobylite"

na komputerach PC nastąpi 28 lipca 2021 r., podało The Farm 51 Group. Premiera gry na konsole PS4 Xbox One nastąpi nie później niż do końca III kwartału br., dodano.

Onde

ma zabezpieczony backlog projektów wykonawczych o wartości ponad 1 mld zł oraz zakupione i zabezpieczone projekty deweloperskie w energetyce wiatrowej i fotowoltaice o łącznej mocy 458 MW, a ponadto prowadzi rozmowy dotyczące kolejnych ok. 734 MW, podała spółka.

Onde

potwierdziło plany przeprowadzenia pierwszej publicznej oferty akcji na GPW - objęłaby ona do 8 250 000 akcji nowej emisji oraz do 8 848 700 akcji sprzedawanych przez Erbud oraz Jacka Leczkowskiego, podała spółka. Oferta ma ruszyć na przełomie czerwca i lipca, ale ostateczna decyzja będzie zależała od warunków rynkowych. Szczegóły na temat oferty zostaną opublikowane w prospekcie po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF), podkreślono.

Lista graczy oczekujących na zakup wszystkich gier z grupy kapitałowej Ultimate Games w sklepie Steam (wishlist) wynosi 1,2 mln, podała spółka.

Onde

spółka zależna w 88% od Erbudu - podpisała z 4 spółkami celowymi wchodzącymi w skład Wind Power z Norwegii umowy o wartości 57,05 mln zł netto na budowę elektrowni fotowoltaicznych, podał Erbud.

Columbus Energy

podpisał z Rothschild & Co Polska umowę w zakresie pozyskania kapitału udziałowego w związku z planowanym przeprowadzeniem oferty publicznej nowych akcji. "Zdecydowaliśmy się na wybór Rothschild & Co Polska jako naszego partnera w procesie IPO, ponieważ chcemy przygotować się do tego procesu jak najrzetelniej i połączyć go z przeniesieniem notowań na rynek główny GPW. Robimy wszystko, żeby maksymalnie przyspieszyć nasze działania w tym kierunku, a opieka tak uznanej firmy doradczej z pewnością nam w tym pomoże" - skomentował wiceprezes Janusz Sterna, cytowany w komunikacie.

Vistal Gdynia

zawarł z krajowym kontrahentem umowę na wykonanie i montaż konstrukcji stalowej obiektu mostowego, o wartości 4 621 725 zł brutto, podała spółka.

Akcjonariusze British Automotive Holding (BAH)

podjęli podczas walnego zgromadzenia uchwałę o dalszym istnieniu spółki, chcąc umożliwić zarządowi prowadzenie dalszych i skutecznych rozmów z Jaguar Land Rover w sprawie zawarcia porozumienia w zakresie częściowego wzajemnego umorzenia zobowiązań oraz ustalenia planu spłat, podała spółka.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas