Menu
A+ A A-

PARP: 105 firm otrzyma po 20 tys. zł na zwiększenie poziomu cyfryzacji Wyróżniony

PARP: 105 firm otrzyma po 20 tys. zł na zwiększenie poziomu cyfryzacji

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła wyniki ostatnie konkursu "100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie".

Pozytywnie oceniono projekty 105 firm, w którym każdemu przyznano po 20 tys. jako nagrodę ze środków unijnych, podała Agencja. Konkurs jest finansowany z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

W ciągu ok. 3 tyg. od ogłoszenia konkursu wpłynęło 468 wniosków - przedsiębiorcy prezentowali w nich projekty, których realizację już rozpoczęli, niedawno skończyli lub ją planują w najbliższym czasie, podano w komunikacie.

"Zależało nam na tym, żeby nie tylko nagrodzić najlepszych, ale też zmotywować mikro, małych i średnich przedsiębiorców do zaplanowania i przeprowadzenia tych zmian. Moment ogłoszenia konkursu oraz nabór w czerwcu br. nie były przypadkowe, a miały się wpisać w bieżące problemy biznesu i wyraźnie zaakcentować, że właśnie teraz należy w firmach przeprowadzić bardzo szybkie zmiany" - powiedziała prezes PARP Małgorzata Oleszczuk.

Każdy z laureatów otrzyma nagrodę finansową w wysokości 20 tys. zł z unijnych funduszy. W sumie budżet konkursu wyniósł 2,1 mln zł.

"'Rozwiązania cyfrowe zmniejszają koszty prowadzenia działalności i usprawniają kontakt z klientami. Dzięki nim łatwiej przetrwać trudny okres pandemii, a w dłuższej perspektywie zwiększyć konkurencyjność firmy. Cyfryzacja będzie też jednym z priorytetów w nowym budżecie Unii Europejskiej. Będziemy kontynuować wspieranie projektów związanych z rozwojem cyfrowym, bo to inwestycja w przyszłość" - dodał wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Według danych PARP, reprezentanci mikrofirm stanowili 82% wnioskujących (383 złożone wnioski) oraz 72% nagrodzonych (76 laureatów). Konkursem zainteresowali się przedsiębiorcy z całej Polski, ale najwięcej wniosków wpłynęło z Mazowsza i Wielkopolski. Przy maksymalnej liczbie 23 pkt, jaką mogła otrzymać firma, żaden z laureatów nie dostał mniej niż 19 pkt, a aż 46% projektów otrzymało pomiędzy 21 a 23 pkt. Wysoki poziom zgłaszanych projektów sprawił, że ostatecznie wyróżnionych zostało 105 projektów.

"Pozytywnie wyróżniały się projekty, które dotyczyły transformacji w zakresie zdalnej komunikacji z klientem czy nowego sposobu świadczenia usług online. Wśród nagrodzonych są też pomysły na automatyzację wybranych procesów w firmie - produkcyjnych, sprawozdawczych lub kontrolnych. Na szczególną uwagę zasługują te, w których planowane działania uwzględniały kwestie bezpieczeństwa danych, które przy świadczeniu usług w trybie offline nie były tak newralgiczne" - czytamy także.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas