Menu
A+ A A-

Farmy Fotowoltaiki mają umowy nabycia 5 projektów fotowoltaicznych Wyróżniony

Farmy Fotowoltaiki mają umowy nabycia 5 projektów fotowoltaicznych

Farmy Fotowoltaiki z grupy notowanego na NewConnect Berg Holding, za pośrednictwem spółki zależnej C&F zawarły umowy nabycia 5 projektów fotowoltaicznych, zlokalizowanych na Podkarpaciu, o łącznej mocy 5 MW.

Jak podano, projekt Niemstów zlokalizowany w woj. podkarpackim, zakłada realizację farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW na działce o powierzchni 1,97 ha, projekty Opaka 1 oraz Opaka 2, zlokalizowane w woj. podkarpackim, zakładają realizację dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 2 MW na działce o powierzchni 4,78 ha, zaś projekty Tymce 1 oraz Tymce 2, zlokalizowane w woj. podkarpackim, polegają na realizacji dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 2 MW na działkach o powierzchni 4,84 ha.

We wtorek rusza emisja crowdfundingowa spółki promowana przez platformę Crowdway, z której planuje ona pozyskać 4,05 mln zł.

"Konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju. Nowe projekty, które właśnie nabyliśmy pozwolą nam zrealizować kolejne 5 farm o łącznej mocy 5 MW. Ponadto trwają prace nad projektem w Nagoszynie, również na Podkarpaciu. Dalszy rozwój działalności spółki będzie finansowany m.in. ze zbliżającej się zbiórki w ramach crowdfundingu udziałowego" – powiedział prezes Farm Fotowoltaiki, jednocześnie członek zarządu Berg Holding Kamil Kita.

Farmy Fotowoltaiki na przełomie lutego i marca podpisały umowę z autoryzowanym doradcą – Kancelarią Adwokacką Kramer i Wspólnicy, która wesprze proces wejścia spółki na rynek NewConnect. Wcześniej, 15 lutego NWZ spółki podjęło uchwałę, w której wyraziło zgodę na wprowadzenie akcji spółki na giełdę. Debiut planowany jest między czwartym kwartałem br., a pierwszym kwartałem 2022 roku.

Spółka pod koniec lutego br. poinformowała o aktualizacji strategii rozwoju. Dzięki jej realizacji spółka osiągnie przychody ze sprzedaży na poziomie ok. 9,7 mln zł rocznie w perspektywie kolejnych 15 lat, co łącznie daje kwotę ponad 145 mln zł. Spółka zamierza od 2023 regularnie wypłacać dywidendę w wysokości 90% wolnych przepływów pieniężnych, 10% pozostaje w formie rezerwy na lata następne.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas