Menu
A+ A A-

BPPT, PKP i KOWR mają zgodę UOKiK na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy Wyróżniony

Zakres działalności spółki będzie obejmował realizację inwestycji polegającej na budowie terminala intermodalnego Zakres działalności spółki będzie obejmował realizację inwestycji polegającej na budowie terminala intermodalnego mat.pras

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na utworzenie przez Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny (BPPT), Polskie Koleje Państwowe (PKP) oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) wspólnego przedsiębiorcy na bazie zawiązanej przez KOWR spółki celowej Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo Sp. z o. o., podał regulator.

"Koncentracja ma się dokonać w formie utworzenia przez Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o. o., Polskie Koleje Państwowe oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) wspólnego przedsiębiorcy na bazie zawiązanej przez KOWR spółki celowej Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo Sp. z o. o. tj. zgodnie z art. 13 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów. Spółka została zawiązana przez KOWR. Po otrzymaniu zgody Prezesa UOKiK na koncentrację do spółki przystąpi PKP i BPPT" - czytamy w komunikacie. 

Zakres działalności spółki będzie obejmował realizację inwestycji polegającej na budowie terminala intermodalnego (transport/logistyka) na nieruchomości położonej w Emilianowie k/Bydgoszczy. "Realizacja wyżej wskazanej inwestycji rozpocznie się po przystąpieniu PKP i BPPT do spółki". 

KOWR jest państwową osoba prawną - agencją wykonawczą w rozumieniu ustawy o finansach publicznych, która sprawuje kontrolę nad kilkudziesięcioma przedsiębiorcami z branży rolniczej i hodowlanej. PKP jest powstałą w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe spółką holdingową kontrolującą przedsiębiorców działających w branży kolejowej. BPPT jest kontrolowaną przez Miasto Bydgoszcz spółką oferującą przedsiębiorcom tereny inwestycyjne oraz powierzchnie biurowe i powierzchnie centrum technologicznego znajdujące się na obszarze tego parku przemysłowo-technologicznego w Bydgoszczy

Ostatnio zmienianyśroda, 24 luty 2021 22:55
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas