Menu
A+ A A-

Biden powołał ludzi z WarburgPincus do swojego gabinetu Wyróżniony

Pozyskany ekspert to Jonathan Finer, który właśnie został nominowany na stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego w nowym gabinecie Prezydenta Stanów Zjednoczonych Pozyskany ekspert to Jonathan Finer, który właśnie został nominowany na stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego w nowym gabinecie Prezydenta Stanów Zjednoczonych mat.pras

Nowa ekipa administracji Stanów Zjednoczonych (czyli Joseph R. Biden i Kamala Harris) pozyskała eksperta związanego z WarburgPincus.

Jest to jeden z największych funduszy inwestycyjnych w Ameryce Północnej. Pozyskany ekspert to Jonathan Finer, który właśnie został nominowany na stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego w nowym gabinecie Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wcześniej ogłoszono, że sekretarzem stanu w administracji Josepha R. Bidena będzie Antony Blinken, również powiązany z funduszem WarburgPincus, który w Polsce ma sieć 180 aptek.

Jonathan Finner
Jonathan Finner

Jonathan Finer przez wiele lat zdobywał doświadczenie w Białym Domu i Departamencie Stanu Baracka Obamy, w tym jako doradca ds. Bliskiego Wschodu.

Do administracji ówczesnego Prezydenta Stanów Zjednoczonych trafił w 2009 roku, kiedy został powołany na stanowisko szefa sztabu Białego Domu i Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Pełnił również funkcję specjalnego doradcy na region Bliskiego Wschodu wiceprezydenta Josepha R. Bidena, a następnie jako doradca zastępcy szefa ds. bezpieczeństwa narodowego Antony’ego Blinkena.

Jonathan Finer był m. in. autorem wielu przemówień dotyczących polityki zagranicznej ówczesnego wiceprezydenta Josepha R. Bidena oraz szefem sztabu i dyrektorem ds. planowania polityki sekretarza stanu Johna Kerry’ego. Jonathan Finer rozpoczął swoją karierę jako korespondent prasowy dla „The Washington Post” w Azji i zajmował się wieloma konfliktami zbrojnymi, w tym wojną w Iraku.

Po zakończeniu pracy w Departamencie Stanu, Jonathan Finer dołączył do nowojorskiej funduszu inwestycyjnego WarburgPincus, w którym pracował aż do czasu powołania do administracji Josepha R. Bidena jako wiceprezes ds. ryzyka politycznego i polityki społecznej.

Antony Blinken
Antony Blinken

Wcześniejsza nominacja do gabinetu Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joseph R. Biden dotyczyła Antony’ego Blinkena, który będzie pełnił funkcję sekretarza stanu.

Antony Blinken jest synem Donalda Blinkena – założyciela jednego z największych na świecie funduszy inwestycyjnych WarburgPincus, który w Polsce posiada sieć 180 aptek Gemini.

Fundusz Inwestycyjny WarburgPincus kupił sieć aptek Gemini w Polsce w 2015 roku.

Od tego czasu liczba placówek rozrosła się do ponad 180 punktów stacjonarnych i największej w Polsce apteki internetowej. W 2020 roku wartość inwestycji szacowano na 2.500.000.000 zł.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas