Menu
A+ A A-

MFPR: PARP zarekomendowała programu dotacji na kapitał obrotowy 1720 firm Wyróżniony

Według stanu na 25 czerwca, eksperci PARP - która jest operatorem programu na poziomie ogólnopolskim - ocenili 1 773 wnioski, z których 1 719 otrzymało ocenę pozytywną, a 54 - negatywną Według stanu na 25 czerwca, eksperci PARP - która jest operatorem programu na poziomie ogólnopolskim - ocenili 1 773 wnioski, z których 1 719 otrzymało ocenę pozytywną, a 54 - negatywną mat.pras

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zarekomendowała dotychczas do programu dotacji na kapitał obrotowy 1 720 średnich firm, których wnioski opiewają na łączną kwotę 338 mln zł, poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFPR).

"Coraz więcej przedsiębiorców chce skorzystać ze wsparcia oferowanego dzięki funduszom europejskim. To sygnał, że narzędzie, które przygotowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, jest szyte na miarę potrzeb biznesu" - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

Według stanu na 25 czerwca, eksperci PARP - która jest operatorem programu na poziomie ogólnopolskim - ocenili 1 773 wnioski, z których 1 719 otrzymało ocenę pozytywną, a 54 - negatywną. Przedsiębiorcy przez 11 dni od rozpoczęcia naboru, czyli od 15 do 25 czerwca, złożyli 4 010 wniosków na łączną kwotę 727,7 mln zł. Obecnie trwa ich weryfikacja, a dwie listy rekomendowane do dofinansowania zostały już opublikowane.

Jak wczoraj informowała prezes PARP Małgorzata Oleszczuk, w systemie przygotowywanych jest 3,8 tys. kolejnych wniosków.

Środki na dotacje na kapitał obrotowy pochodzą z dwóch programów operacyjnych – Inteligentny Rozwój oraz Polska Wschodnia. O wsparcie z pierwszego, w którym budżet dotacji wynosi 500 mln zł, mogą ubiegać się średni przedsiębiorcy z pięciu województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Na przedsiębiorców z pozostałych 11 regionów czekają 2 mld zł z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Dotacje na kapitał obrotowy mają służyć zaspokojeniu bieżących potrzeb przedsiębiorstw maksymalnie w ciągu trzymiesięcznego okresu funkcjonowania.

Można je przeznaczyć na opłacenie mediów (gaz, prąd, paliwo), najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności oraz inne potrzeby związane z bieżącym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. O pomoc może ubiegać się przedsiębiorca, który prowadził działalność gospodarczą 31 grudnia 2019 roku, a po 1 lutego 2020 r. odnotował co najmniej 30%-owy spadek obrotów w dowolnym miesiącu w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku, przypomina MFPR.

Wnioski można składać w formie elektronicznej do 31 lipca lub do wyczerpania środków. Są rozpatrywane w kolejności ich składania. Wsparcie ma być udzielane do końca 2020 roku.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas