Menu
A+ A A-

Mlekpol - formaty ekonomiczne i e-commerce Wyróżniony

W okresie pierwszych ograniczeń mogliśmy zaobserwować, że konsumenci wybierali przede wszystkim produkty sprawdzone i znane oraz posiadające długą datę przydatności do spożycia W okresie pierwszych ograniczeń mogliśmy zaobserwować, że konsumenci wybierali przede wszystkim produkty sprawdzone i znane oraz posiadające długą datę przydatności do spożycia mat.pras

- Mlekpol szacuje, że pandemia koronawirusa negatywnie wpłynie na konsumpcję produktów z kategorii premium, dlatego obecnie stawia na formaty ekonomiczne i rozwija ofertę e-commerce - Małgorzata Cebelińska dyrektor wydziału handlu w SM Mlekpol.

"W okresie pierwszych ograniczeń mogliśmy zaobserwować, że konsumenci wybierali przede wszystkim produkty sprawdzone i znane oraz posiadające długą datę przydatności do spożycia. Obecnie popyt na produkty długoterminowe jest wciąż wysoki, chociaż bardziej ustabilizowany i przewidywalny. Wraz z nadejściem wiosny wzrasta również popyt na produkty świeże i fermentowane. Wśród konsumentów obserwujemy zainteresowanie produktami lokalnymi, naturalnymi, tradycyjnymi i wytworzonymi w procesie zrównoważonego rozwoju. Zakładamy, że ten trend utrzyma się również po kryzysie" - powiedziała Małgorzata Cebelińska.

Dodała, że Mlekpol martwi ograniczenie wydatków konsumenckich powiązane ze wzrostem bezrobocia i obniżkami wynagrodzeń.

"Zakładamy, że zjawisko to negatywnie wpłynie przede wszystkim na konsumpcję produktów z kategorii premium. Z tego powodu obecnie stawiamy na formaty ekonomiczne, pod uboższy portfel konsumenta, dlatego wprowadziliśmy na rynek propozycje opakowań o większej gramaturze dla serów w plastrach i kawałkach (400 i 700 g) oraz masła w osełce. Inwestujemy w produkty zdrowe, o prostym składzie i polskim pochodzeniu. To wartości, które nabrały szczególnego znaczenia dla konsumenta" - wskazała dyrektor Małgorzata Cebelińska.

W przypadku planów rozwoju e-commerce w sprzedaży produktów Mlekpolu Cebelińska spodziewa się dalszego poszerzania oferty produktowej w tym kanale.

"E-commerce zdobywa coraz większe zaufanie konsumentów, a bezpieczeństwo zakupowe stało się nową wartością dla Polaków. Przewagę zyskują firmy, które działają prężnie w Internecie i sprawnie dostosowują ofertę do nowych potrzeb rynku. Branża FMCG obecnie stanowi zaledwie 1% wartości sektora e-commerce, jednak według prognoz wartość ta w ciągu najbliższych dwóch lat wzrośnie do 5%. Produkty nabiałowe stanowiły niewielki jej odsetek, ale od pewnego czasu obserwujemy poszerzenie tej oferty. Obecnie zakupy e-commerce dotyczą przede wszystkim produktów nie wymagających chłodzenia i o długich terminach przydatności, do których zaliczamy m.in. mleko czy śmietankę UHT. Z informacji pozyskanych od naszych odbiorców wynika, że trend e-commerce nabiera tempa i będzie się rozwijał. Młode pokolenia wytyczają trendy, również dotyczące sposobu zakupów i to właśnie one są największym beneficjentem tej usługi. Mlekpol jest nastawiony na rozwój i dostrzega potencjał tej formy sprzedaży , która będzie tworzyć nowe okazje zakupowe. Poprzez e-commerce możemy edukować konsumenta i dotrzeć do niego z szeroką ofertą" - stwierdziła dyrektor.

Cebelińska zadeklarowała ponadto, iż w 2020 roku Mlekpol planuje pozyskać od polskich rolników 2 mld litrów mleka.

"Jesteśmy firmą o najwyższym skupie w Polsce i w bieżącym roku planujemy pozyskać od polskich rolników 2 mld litrów mleka - co będzie historycznym wydarzeniem dla polskiego mleczarstwa" - poinformowała dyrektor wydziału handlu Mlekpol.

Przychody Mlekpolu wyniosły 4,29 mld zł w 2019 r. Produkty firmy powstają w 13 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w całej Polsce. Przeciętne zatrudnienie wyniosło 2 582 w ubiegłym roku.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas