Menu
A+ A A-

Wojna handlowa osłabia złotówkę Wyróżniony

Wojna handlowa USA Chiny źle wpływa na złotówkę Wojna handlowa USA Chiny źle wpływa na złotówkę mat.pr

Wojna handlowa USA Chiny i coraz bardziej napięte stosunki handlowe USA Unia Europejska źle wpływają na złotówkę. Wszystkie waluty rynków wschodzących na tym cierpią.

Napięcia na linii USA-Chiny nie słabną, co odbija się na notowaniach na rynku walutowym. Inwestorzy w dalszym ciągu obawiają się, że w najbliższych dniach mogą zostać ogłoszone przez rząd chiński plany odwetowe względem USA za wprowadzenie kolejnych sankcji, w tym praktyczne wykluczenie z rynku największego chińskiego producenta telefonów komórkowych, firmy Huawei.

Jednym z narzędzi, które Państwo Środka może wdrożyć, jest ograniczenie eksportu do Stanów Zjednoczonych  metali ziem rzadkich. Te wykorzystywane w elektronice surowce w zdecydowanej większości wydobywane są w Chinach, a amerykańscy producenci sprzętu są w zasadzie uzależnieni od tamtejszego importu. Odcięcie Stanów Zjednoczonych od dostaw stanowiłoby więc poważny cios dla amerykańskiej gospodarki.

Dziś warto z pewnością śledzić sytuację na froncie wojny handlowej, tym bardziej, że pojawił się na nim wątek europejski. Amerykańskie władze ostrzegły wczoraj kraje UE zaangażowane w omijający sankcje wobec Iranu system rozliczeń Instex, że kontynuacja jego rozwoju spotka się z odpowiedzią ze strony USA.

Ostatnio zmienianyczwartek, 30 maj 2019 23:06
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas