Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Dbajmy o pielęgniarki bo jest ich za mało - Diaverum Wyróżniony

Pielęgniarka przy dziecku. Pielęgniarka przy dziecku.

Polski rynek pracy zmaga się z niedoborem pielęgniarek, jest ich zbyt mało i plasujemy się na końcu europy pod względem ich liczby na 1000 chorych. Firmy zaczynają dbać o tę grupę zawodową przykładem może być Diaverum.

12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek – profesji mającej bardzo dużą społeczną wartość. Rynek ciągle odczuwa deficyt kadr w tym zawodzie – według Rankingu Barometru Zawodów z 2018 roku, z roku na rok maleje liczba chętnych do podjęcia pracy pielęgniarki.

Każdego roku polskie uczelnie kończy ponad 5 tysięcy absolwentów pielęgniarstwa i położnictwa. Według danych OECD w Polsce na 1000 mieszkańców przypada 5,2 pielęgniarki, co plasuje nas pod tym względem na "szarym końcu" Europy.

Ważne jest więc, aby ciężka praca pielęgniarek i pielęgniarzy była doceniana. Na wizerunek tej profesji mogą mieć wpływ jednostki, które stwarzają swoim pracownikom godne i bezpieczne warunki pracy, a także okazują swoim pracownikom szacunek i wspierają ich rozwój zawodowy. Jedną z takich organizacji jest firma Diaverum, dostawca usług nefrologicznych.

- W naszych placówkach dbamy o personel i staramy się mu zapewnić jak najwyższy komfort pracy. Zdajemy sobie sprawę z wyzwań, przed jakimi stoi obecnie cała polska służba zdrowia, dlatego zależy nam, żeby nasi pracownicy czuli się docenieni i spełnieni. Nasza firma zapewnia personelowi szeroki wachlarz szkoleń, dzięki czemu wszyscy pracownicy są w stanie zaplanować swoje cele rozwojowe na następny rok, co ma pozytywny wpływ na satysfakcję z wykonywanej pracy. – mówi Ryszard Zając, dyrektor naczelny Diaverum Polska.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek stwarza możliwość do rozmów na temat szans i rozwiązań usprawniających pracę w tym zawodzie. Święto jest również okazją do podziękowania za trud w wypełnianie misji, jaką jest opieka nad chorymi.

Ostatnio zmienianyśroda, 15 maj 2019 14:19
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas