Menu
A+ A A-

Karta Dużej Rodziny – Ulgi dla dorosłych i dzieci Wyróżniony

Karta Dużej Rodziny – Ulgi dla dorosłych i dzieci fot. Pixabay

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozszerzyło zakres uprawnień dla korzystających z Karty Dużej Rodziny.

Dzięki nowym zasadom rodzice mogą korzystać z programu jeżeli mają przynajmniej trójkę dzieci, niezależnie od ich wieku. Wprowadzone przepisy obowiązują od 1 stycznia 2019.Gdzie korzystać z Karty Dużej Rodziny?

Najwięcej możliwości na ulgi jest w województwie Mazowieckim. W samej Warszawie jest ponad 1500 lokalizacji, gdzie można skorzystać ze zniżek pokazując Kartę Dużej Rodziny. Bogaty wachlarz usług jest także w województwach dolnośląskich - 1539, małopolskim - 1925, pomorskim - 1654, śląskim - 2353 i wielkopolskim - 1746. Z karty korzysta ponad dwa miliony osób.

W programie bierze udział ponad 3,8 tysiąca instytucji i firm w ramach partnerstwa. Zakres działalności jest bardzo szeroki. Najwięcej jest z branży usługowej - 6351. Dalej są partnerzy z działający w  transporcie - 2894, łączności - 2455 i edukacji - 2000. Przykładowo – możemy skorzystać z uprawnień karty idąc do optyka, w kawiarni, w sklepach z odzieżą albo korzystając z kursów w szkole tańca lub udając się na wystawę w muzeum.

Jak odnaleźć produkty i usługi z rabatem dla KDR?

Wszystkie lokalizacje, w których można korzystać z programu znajdziemy na stronie [email protected]”.

Komu przysługuje karta?

Karta przysługuje nie tylko rodzicom, ale także i dzieciom w wieku do lat 18. Jeżeli kontynuują naukę to do 25 lat, a bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, ale tylko gdy w chwili składania wniosku w rodzinie jest co najmniej troje dzieci spełniających wcześniej wymienione warunki.

Wniosek o wydanie karty można złożyć w urzędzie gminy lub przez Internet, poprzez Platformę e Wnioski, Wydanie karty jest bezpłatne. Należy pamiętać, że aby złożyć wniosek o wydanie karty przez internet konieczne jest jest posiadanie podpisu elektronicznego lub bezpłatnego profilu zaufanego.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas