O modernizacji wojska w Toruniu Wyróżniony

O modernizacji wojska w Toruniu

Podczas zbliżającego się Welconomy Forum in Toruń odbędą się dyskusje na temat zmian  jakie dokonują się w krajach wspólnoty i na świecie oraz o wpływie tych zmian na gospodarkę światową, unijną i wreszcie polską. Dyskusje będą też dotyczyć tematu modernizacji polskiej armii, która może być szansą na pobudzenie polskiej gospodarki.

Welconomy Forum w Toruniu odbędzie się już po raz dwudziesty czwarty. Sesję Inauguracyjną poprowadzi prof. Jerzy Buzek, a gośćmi specjalnymi będą Jarosław Gowin – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Krzysztof Jurgiel – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Jerzy Kwieciński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju. Panel dotyczący modernizacji polskiej armii poprowadzi Paweł Poncyljusz – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki w latach 2006-2007.

W obecnym roku ma rozpocząć się realizacja kilku najważniejszych i najbardziej kosztownych programów modernizacji Sił Zbrojnych RP, których wartość może wynieść kilkadziesiąt miliardów złotych. W kolejnych latach pożądane będzie zwiększenie wydatków obronnych powyżej 2 proc. PKB. Modernizacja polskiej armii może więc stać się ważnym impulsem dla gospodarki. Na temat szans i zagrożeń wynikających z inwestycji w polską armię będą dyskutować m.in. Rafał Baniak – Wiceprezydent Wykonawczy Pracodawców RP, Krzysztof Krystowski – Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający PZL Świdnik, Paweł Szramka – Poseł na Sejm RP oraz członek Komisji Obrony Narodowej.

- Naszym celem jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli świata polityki, biznesu i nauki tak, aby mieli szanse podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami. Mamy nadzieję, że Welconomy Forum in Toruń będzie platformą do wymiany doświadczeń, które zapoczątkują zmiany korzystne dla polskiej gospodarki również w kontekście modernizacji polskiej armii - mówi Jacek Janiszewski, przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatora Forum.

Wśród tematów poruszanych podczas Welconomy Forum in Toruń będą również m.in. perspektywiczne rynki eksportowe, wpływ Planu Junkcera na polska gospodarkę, finanse publiczne w polskiej służbie zdrowia czy wyzwania współczesnego zarządzania w gospodarce światowej. Obok przedstawicieli polskiego rządu na Welconomy Forum obecni będą też przedstawiciele biznesu, m.in. dr Marek Cywiński - prezes zarządu Kapsch Telematics Services, Krzysztof Krystowski – Prezes PZL Świdnik oraz przedstawiciele Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci sklepów Biedronka. JMP po raz szósty jest również jednym z partnerów wydarzenia.

Uroczysta inauguracja odbędzie się 13 marca 2017 r. w hotelu Copernicus w Toruniu, w trakcie której prelegenci będą rozmawiać o przyszłości światowej gospodarki w obliczu zmian jakie zachodzą w Unii Europejskiej.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas