Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42.

Polki milionerki

Kobiece inwestowanie                    

Polskie kobiety już kilka lat temu wyrwały się z przydomowych ogródków. Obecnie w zarządzie blisko co trzeciej polskiej firmy zasiada kobieta.

2025 rok należeć będzie do Polek-milionerek. Jak prognozuje Deloitte, w tym właśnie roku stanowić one będą około 40% bogaczy w Polsce. Liczby nie kłamią – kobieta to już nie tylko zarządca domowego budżetu. Coraz częściej to również skuteczny manager podejmujący trafne decyzje finansowe. Lecz jakie naprawdę są polskie businesswoman? Ceniące bezpieczeństwo czy chętnie podejmujące duże ryzyko? Ekspertki Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) przedstawiają: portret współczesnej inwestorki.

Kura już nie domowa

Polskie kobiety już kilka lat temu wyrwały się z przydomowych ogródków.

Wiadomości z sektora TMT

Spadki "Rzepy", wyniki firm                                         

Gwałtowny spadek sprzedaży Rzeczpospolitej, weksle elektroniczne, wyniki finansowe za 2012 spółek giełdowych, nowości wydawnicze cdp.pl, nowa oferta Netii dla klientów oraz megaemisja obligacji Midasa - to najciekawsze wydarzenia w sektorze telekomunikacja-media-technologie z okresu 4 marca – 8 marca br. przygotowane przez agencję ISBnews.

 

BIZNES I FINANSE: RYNEK

Dzienniki: "Rzeczpospolita" zanotowała spadek średniej sprzedaży ogółem o niemal 36% r/r w styczniu. "Gazeta Polska Codziennie" to jedyny ogólnopolski dziennik, który w ubiegłym miesiącu zanotował wzrost średniej sprzedaży ogółem, wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP), opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Ile warte jest zdrowie?

Odszkodowanie lub renta                         

Niestety zdarzają się sytuacje, gdy błędy lekarskie powodują nieodwracalne skutki. Szczególnie w takich przypadkach odszkodowanie lub renta, stanowiąca zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu zapewnia poszkodowanym niezbędne środki do dalszego życia Nierzadko są to niebagatelne kwoty - zakażony przez szpital żółtaczką typu C, dostał ponad 314 tys. zł odszkodowania.

Błąd w sztuce lekarskiej, którego następstwem jest długotrwałe cierpienie lub śmierć poszkodowanego pacjenta. Mimo tak traumatycznych doświadczeń tylko nieliczni próbują dochodzić swych praw. Większość poszkodowanych nie
podejmuje jakichkolwiek działań, ponieważ nie wierzy, że ich starania mogą przynieść pozytywny skutek.

Poprawę sytuacji poszkodowanych miały przynieść Wojewódzkie komisje ds.

Co kupić na GPW w II kw.?

Silver Bullets BESI                       

CEZ, MOL, PKO BP i Netia - to według analityków Biura Maklerskiego Espirito Santo Investment Bank (BESI) najbardziej obiecujące spółki, w które warto inwestować poszukując najlepszych zysków w drugim kwartale 2013 roku. Z kolei GPW i Dom  Development wskazywane są w najnowszym raporcie Silver Bullets jako kandydaci do redukowania zaangażowania, z rekomendacją SPRZEDAJ. Prognozy BESI dla Silver Bullets z I kwartału sprawdziły się w pięciu, na sześć przypadków.

 

„Silver Bullets” to kwartalny raport BESI będący zbiorem rekomendacji spółek o silnym, w ocenie zespołu Equity Research, potencjale wzrostowym lub spadkowym.

– Szukamy firm z mocnym, opartym na fundamentach, potencjale, który może wytworzyć znaczącą wartość dla akcjonariuszy w tych burzliwych czasach.

Subskrybuj to źródło RSS

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas