Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1034.

Inea, Info-TV-FM, nju TP

ISBnews 22-26 kwietnia                        

Wirtualny urzędnik w chmurze IBM, wyniki i plany TP SA, nowa tania marka od Orange i odpowiedź Play, garść nowości z rynku fuzji i przejęć. Poniżej przedstawiamy przegląd wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 22 kwietnia – 26 kwietnia br.

 

BIZNES I FINANSE: RYNEK

E-administracja: IBM, w ramach umowy z InteliWISE, chce aby do końca bieżącego roku z aplikacji „Wirtualnego Urzędnika" korzystało łącznie 16 polskich miast, wynika z komunikatu IBM. „Obecnie z aplikacji 'Wirtualnego Urzędnika InteliWISE' w oparciu o model IBM SmartCloud Enterprise korzysta 8 polskich miast, a do końca bieżącego roku IBM i InteliWISE planują podwojenie tej liczby" – czytamy w komunikacie.

„Wirtualny Urzędnik" to aplikacja, utworzona przez firmę InteliWISE, Partnera Handlowego IBM. Rozwiązanie pozwala, dzięki połączeniu semantycznego wyszukiwania bazy wiedzy oraz rozwiązania typu live chat, w przyjazny sposób obsługiwać interesantów bez konieczności wizyty w urzędzie.

Multimedialny avatar wyświetlany na stronie urzędu miasta ułatwia jego mieszkańcom dostęp do informacji o świadczonych przez urząd usługach. „Wirtualny Urzędnik" działa w oparciu o mechanizmy sztucznej inteligencji, dzięki czemu rozumie pytanie i natychmiast znajduje odpowiedź, bądź kieruje w miejsce, w którym się ona znajduje.

Źródło: ISBnews

 

Sieci szerokopasmowe: Wartość dofinansowania unijnego dla projektów sieci szerokopasmowych w Polsce wyniosła do tej pory ponad 3,2 mld zł, poinformowała wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel. Dzięki tym środkom powstanie łącznie 34 tys. km sieci.

"Dane z podpisanych umów o dofinansowanie pokazują, że dzięki Funduszom Europejskim powstanie ponad 34 tys. km sieci internetu szerokopasmowego, a możliwość dostępu do szybkiego łącza uzyska 6,9 mln osób" - powiedziała Wendel, cytowana w komunikacie resortu.

Źródło: ISBnews

 

Bezpieczeństwo IT: Polska jest na siódmym miejscu na świecie pod względem liczby zagrożeń komputerowych i drugim miejscu w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) pod względem liczby komputerów-zombie (botów). Mnożą się cyberataki na małe i średnie firmy, poinformowała country manager Symentec Polska Jolanta Malak.

"Polska jest siódmym państwem na świecie pod względem liczby zagrożeń komputerowych. Biorąc pod uwagę jedynie państwa regionu EMEA, nasz kraj plasuje się w pierwszej dziesiątce, m.in. w obszarze przechowywania stron wyłudzających dane (6. miejsce), pochodzenia spamu wysyłanego przez komputery-zombie, inaczej boty (7. miejsce) oraz ataków sieciowych (8. miejsce)" - czytamy w "Raporcie o zagrożeniach bezpieczeństwa w internecie" firmy Symantec.

"Ataki ukierunkowane coraz częściej dotyczą podmiotów zatrudniających mniej niż 250 pracowników. Cyberprzestępcy interesują się informacjami dotyczącymi kont bankowych, danymi klientów, własnością intelektualną. Firmy te są atrakcyjnym celem tym bardziej, że często nie stosują odpowiednich praktyk bezpieczeństwa" - powiedziała Malak podczas spotkania z dziennikarzami.

Symantec wskazuje, że największym zainteresowaniem cyberprzestępców cieszy się sektor przemysłowy, a ofiarami ataków najczęściej eksperci posiadający dostęp do własności intelektualnej oraz specjaliści ds. sprzedaży.

Źródło: ISBnews

 

Operatorzy komórkowi: Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci T-Mobile, zarzuca Play, że w ciągu ostatnich sześciu lat zarobił na uprzywilejowanej pozycji rynkowej blisko 5 mld zł, w tym głównie na asymetrii stawek hurtowych.

Polegała ona na tym, że za minutę każdego połączenia do innych sieci Play płacił konkurentom mniej, niż sam dostawał za ich połączenia. – Według szacunkowych wyliczeń Play zarobił na asymetrii ok. 1,8 mld zł. Tylko w 2012 r. P4, jak sam przyznaje, miał przychody z MTR-ów na poziomie 960 mln zł.

– Gdzie te wszystkie miliardowe przychody się podziały? – pyta Małgorzata Rybak-Dowżyk, rzecznik Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci T-Mobile. Zarzuciła też Playowi, że miał uprzywilejowaną pozycję w przetargach na częstotliwości.

Zysk z asymetrii i preferencje w przetargach spowodowały, że statystycznie każdy Polak podarował sieci Play 123 zł, czyli łącznie, według Małgorzaty Rybak-Dowżyk, do firmy miało trafić prawie 5 mld zł. To odpowiedź na zarzuty Playa, że T-Mobile, a także Orange i Plus zawyżały stawki za połączenia do Play, w efekcie czego klienci stracili dotychczas ok. 800 mln zł, przepłacając za usługi. Kwotę oszacowała firma badawcza Audytel.

Źródło: DGP

 

BIZNES I FINANSE: SPÓŁKI

Komputronik: Nowo otwarty Komputronik Megastore może być zyskowny już w drugiej połowie bieżącego roku, poinformował agencję ISBnews prezes Komputronika Wojciech Buczkowski. Model biznesowy zakłada oferowanie "agresywnych" cen.

"Kilkanaście tygodni funkcjonowania tego sklepu da nam wiele odpowiedzi. Czy będziemy decydować się na otwarcia kolejnych Megastore, szczególnie w Poznaniu. Czy w drugiej połowie roku nowy koncept stanie się już zyskowny. Należy pamiętać, że 40% kosztów inwestycji ponieśli dostawcy sprzętu. Wystarczy 20-25% wzrostu sprzedaży w porównaniu do czterech zamykanych sklepów w Warszawie, żeby się zbilansować" - powiedział ISBnews Buczkowski podczas otwarcia Megastore.

Według jego słów, salon będzie dojrzewał do szacowanych 40-50 mln rocznej sprzedaży. "Doświadczenie uczy, że trzeba do 2,5 roku funkcjonowania, aby sklep osiągał najlepsze wyniki. Zaznaczam jednak, że to unikalny projekt" - dodał prezes Komputronika.

Model biznesowy to "showroom" na 2 tys. m2, gdzie producenci sprzętu elektronicznego prezentują swoją ofertę. "Może nawet jest to pierwszy na świecie koncept tego typu. Jest to mieszanka własnych doświadczeń i inspiracji. Model biznesowy zakłada oferowanie agresywnych cen" - powiedział Buczkowski.

Źródło: ISBnews

 

Comarch: Spółka otwiera ośrodek przetwarzania danych w Dreźnie. Inwestycja warta 12 mln euro została sfinansowana w większości ze środków własnych, podała spółka w komunikacie.

Dzięki Data Center w Dreźnie niemieccy klienci Comarch będą mieli możliwość korzystania z usług Data Center w oparciu o infrastrukturę IT znajdującą się w Niemczech, co dla wielu z niemieckich przedsiębiorstw warunkuje współpracę, podkreślono w informacji.

Źródło: ISBnews

 

Asseco South Eastern Europe: Spółka odnotowała 7,81 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 12,71 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk operacyjny wyniósł 9,86 mln zł wobec 12,35 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 100,97 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 105,28 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

TP SA: Spółka ocenia, że kolejne kwartały będą bardzo trudne. Priorytetem jest rozwój Orange Open, do którego dołączy usługa energetyczna, a następnie usługi finansowe, poinformowałł prezes TPSA Maciej Witucki.

„Kolejne trzy kwartały będą bardzo trudne. Rynek spada, mamy do czynienia z nasyceniem, jest coraz mniej klientów do przejęcia" – powiedział Witucki na spotkaniu z dziennikarzami.

Wcześniej mówił, że liczy się nawet z 10% spadkiem rynku telekomunikacyjnego w bieżącym roku. Według jego słów priorytetem grupy jest rozwój usługi Orange Open.

„Wynik 72 tys. nowych klientów w I kw. 2013 jest zadowalający. Wdrażamy teraz nową ofertę nC+. Wejdą kolejne usługi dla domów – usługa energetyczna jeszcze w 2013 roku, kolejne będą usługi finansowe" – dodał prezes. Firma stawia również na rozwój usługi Orange Open dla firm.

Źródło: ISBnews

 

TP SA: Spółka jest otwarta na kolejne projekty współdzielenia sieci, również w przypadku sieci stacjonarnych, wynika z wypowiedzi prezesa TP SA Macieja Wituckiego.

"Dzielmy jak najwięcej. Widzę duże możliwości znaczących redukcji kosztów dla wszystkich w chociażby zarządzaniu i monitorowaniu siecią" - powiedział Witucki podczas spotkania z dziennikarzami. Według jego słów, możliwości takie istnieją również w przypadku sieci stacjonarnych. "Bardziej odpowiednie od współdzielenia określenie to współzarządzanie. 'Wykładamy' aktywa i chcemy wyjść ze scenariuszami, jakie to niesie korzyści dla potencjalnych partnerów" - zaznaczył prezes TPSA.

Źródło: ISBnews

 

TP SA: Do tegorocznego programu dobrowolnych odejść zgłosiło się 1,33 tys. pracowników Telekomunikacji Polskiej (TPSA). Do końca 2016 roku zatrudnienie w grupie ma zejść do 15-16 tys. pracowników z 22 tys. obecnie, poinformował prezes spółki Maciej Witucki.

"Prowadzimy rozmowy ze związkami. Sądzę, że 15-16 tys. pracowników za trzy lata to rozsądny poziom, który zagwarantuje jakość i zarządzanie siecią stacjonarną" - powiedział Witucki podczas konferencji prasowej. Na koniec I kw. 2013 roku grupa zatrudniała 22,11 tys. osób. W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku odeszło niemal 300 pracowników. Wcześniej spółka wskazywała, że tegoroczne zwolnienia obejmują 1,7 tys. pracowników. Tymczasem TPSA chce zmniejszyć zatrudnienie docelowo do 15-16 tys. osób dzięki trzem kolejnym programom dobrowolnych odejść.

Źródło: ISBnews

 

TP SA: Spółka odnotowała 81 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 242 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Jest to wynik lepszy od konsensusu rynkowego, który wynosił 56 mln zł.

Zysk operacyjny wyniósł 241 mln zł wobec 404 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3.267 mln zł w I kw. 2012 r. wobec 352 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

TP SA: Zysk EBITDA Telekomunikacji Polskiej (TPSA) wyniósł 1033 mln zł w I kw. 2013 roku wobec 1227 mln zł rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Wydatki inwestycyjne w tym okresie sięgnęły 400 mln zł, wobec 414 mln rok wcześniej. Organiczne przepływy pieniężne wyniosły 210 mln zł wobec 253 mln zł rok wcześniej.

Dźwignia finansowa netto wynosi po I kw. 2013 roku 26,8% wobec 28% rok wcześniej. Wskaźnik długu finansowego netto/EBITDA kształtuje się na poziomie 1 i nie zmienił się w porównaniu do rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

TP SA: Przychody Grupy Telekomunikacji Polskiej (TPSA) w segmencie usług stacjonarnych wyniosły 1.554 mln zł w I kw. 2013 r., co oznacza spadek o 7,3% r/r po uwzględnieniu czynników regulacyjnych, podała TPSA w prezentacji wynikowej.

Przychody całej Grupy spadły w tym okresie o 7,2% r/r (po uwzględnieniu czynników regulacyjnych) do 3.267 mln zł. "Przychody z usług dostępu do internetu, TV i VoIP wzrosły o 36 mln zł dzięki wzrostowi ARPU" - czytamy w prezentacji. Wskaźnik ARPU z usług dostępu do internetu, TV i VoIP wzrósł do 59,7 zł w I kw. br. z 57,8 zł kwartał wcześniej i 54,5 zł rok wcześniej. Spółka podkreśla, że wzrost ARPU był "napędzany" przez 286 tys. użytkowników usług triple play (internet, TV i VoIP).

Liczba użytkowników (detalicznych) stacjonarnych usług głosowych spadła w tym okresie do 4,995 mln z 5,104 mln kwartał wcześniej i 5,484 mln rok wcześniej, podano także. Liczba klientów usług szerokopasmowego dostępu do internetu spadła odpowiednio: do 2,333 mln z 2,345 mln kwartał wcześniej i 2,348 mln rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

TP SA: Przychody Grupy Telekomunikacji Polskiej (TPSA) w segmencie usług i sprzętu mobilnego wyniosły 1.566 mln zł w I kw. 2013 r., co oznacza spadek o 9,6% r/r po uwzględnieniu czynników regulacyjnych, podała TPSA w prezentacji wynikowej.

Bez uwzględnienia tych czynników spadek wyniósłby 2,1% r/r, podano także. Przychody całej Grupy spadły w tym okresie o 7,2% r/r (po uwzględnieniu czynników regulacyjnych) do 3.267 mln zł.

Spółka podała, że w ujęciu wartościowym marka Orange miała w I kw. br. 28,5% udziałów w rynku (bez zmian wobec IV kw. 2012 r. i spadek wobec 30,2% w I kw. 2012 r.)

Liczba klientów ogółem spadła do 14,886 mln w I kw. 2013 r. z 14,895 mln kwartał wcześniej, przy czym liczba klientów usług pre-paid spadła w tym okresie do 7,980 mln z 7,984, a liczba klientów abonamentowych zmniejszyła się do 6,906 mln z 6,911 mln. Natomiast w ujęciu rocznym odnotowano wzrost liczby klientów ogółem o 274 tys.

Źródło: ISBnews

 

Orange: Dla grupy Telekomunikacji Polskiej (TPSA) nowa marka telefonii komórkowej nju.mobile to „wyciągnięcie resztek potencjału" z osób poszukujących tanich ofert mobilnych, poinformował prezes TPSA Maciej Witucki.

„Nowa marka to wyciągnięcie resztek potencjału rynku lowcostowego – osób poszukujących tanich rozwiązań, a w konsekwecji zwiększenie liczby naszych klientów" – powiedział Witucki podczas spotkania z dziennikarzami.

Według jego słów, marka raczej nie osiągnie „wieluset" tysięcy klientów, ale ma być alternatywą dla chociażby operatorów wirtualnych (MVNO).

Źródło: ISBnews

 

P4: Play odpowiedział na wprowadzenie taniej marki przez Orange wprowadzeniem Red Bull Mobile. W ramach abonamentów Red Bull Mobile No Limits klienci uzyskać mogą nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci w cenie od 29,50 zł.

Źródło: spółka

 

Manta Multimedia: Spółka sprzedała w marcu ponad 200 tys. dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej i odbiorników telewizyjnych z wbudowaną technologią MPEG-4, co jest najlepszym wynikiem w historii, podała spółka w komunikacie. Łącznie w 2013 r. Manta sprzedała już ponad 1 milion dekoderów. Rośnie także liczba telewizorów sprzedanych przez spółkę.

"Pierwszy kwartał tego roku jest kontynuacją znakomitych rezultatów zeszłorocznej sprzedaży, dzięki czemu oczekujemy wypracowania jeszcze lepszego wyniku finansowego w tym roku" - powiedział prezes Manta Multimedia Bogdan Wiciński, cytowany w komunikacie.

Spółka zapowiada także wprowadzenie do oferty w II kw. br. nowych produktów z segmentu telewizorów, tabletów i telefonów komórkowych.

Źródło: ISBnews

 

Voice Contact Center: Firma specjalizująca się w usługach call i contact center – zwiększył zakres obsługi telefonicznej przedstawicieli handlowych Amber Energia. Spółka z Grupy Outsourcing Experts odpowiada za umawianie spotkań handlowych, weryfikację ich pracy oraz badanie satysfakcji klientów korzystających z infolinii.

Źródło: spółka

 

Netia: Po I kwartale liczba abonentów TV przekroczyła 90 tys. Wzrost wynika m.in. z szerszej oferty programowej oraz powiększania sieci. Dalszy wzrost liczby użytkowników usług telewizyjnych ma wiązać się również z modernizacją sieci miedzianej do standardu VDSL. Na koniec 2012 roku Netia świadczyła 79 tys. usług telewizyjnych.

Źródło: Trigon

 

Netia: Zapowiedź spadku w segmencie indywidualnym i wzrostu w biznesie w 2013 roku. Spółka planuje podobne r/r rozłożenie nakładów inwestycyjnych, chce utrzymać poziom zatrudnienia. W prognozie na ten rok Netia przewiduje nakłady inwestycyjne z wyłączeniem akwizycji i integracji na poziomie 225 mln PLN, czyli 11,7% prognozowanych przychodów.

Źródło: Trigon

 

Hawe: Spółka zależna ORSS zawarła umowę o wartości 316 mln zł dotyczącą realizacji, utrzymania i zarządzania siecią szerokopasmowego Internetu realizowanego w ramach projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - Województwo Warmińsko-Mazurskie".

Źródło: Trigon

 

Infovide-Matrix: Zapowiedź wzrostu przychodów i utrzymania lub lekkiego wzrostu zysku w 2013. Spółka liczy na pozyskanie w najbliższym czasie kolejnego zlecenia o podobnej wartości do tej z Enea (ok. 59,78 mln zł netto).

Źródło: Trigon

 

GIEŁDA, FUZJE I PRZEJĘCIA

Midas: Spółka podjęła decyzję o zamiarze transgranicznego połączenia ze spółką zależną Conpidon Limited, która posiada 100% udziałów w firmie Aero2, podał Midas w komunikacie.

„Decyzja o zamiarze transgranicznego połączenia spółki z Conpidon wynika z przekonania zarządu, iż połączenie jest najszybszym oraz najbardziej efektywnym sposobem na uproszczenie struktury grupy kapitałowej Midas. Długookresowym celem transgranicznego połączenia jest bezpośrednie posiadanie przez spółkę 100% udziałów w kapitale zakładowym Aero2" – czytamy w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

NFI Magna Polonia, Emitel, Info-TV-FM: NFI sprzedał Emitelowi 100 proc. udziałów w spółce Romford Investments, która jest właścicielem Info-TV-Operator. Ustalona wycena spółki to 114,5 mln zł. NFI Magna Polonia nabył udziały w spółce Info-TV-Operator w maju 2012 roku. Info-TV-Operator jest niezależnym operatorem telekomunikacyjnym, zajmującym się emisją programów radiowych i telewizyjnych dla nadawców publicznych i komercyjnych.

Źródło: ISBnews

 

Inea: Podmiot kontrolowany przez Warburg Pincus, globalny fundusz private equity, został strategicznym mniejszościowym inwestorem operatora kablowego Inea, podała spółka w komunikacie. Warburg Pincus zobowiązał się do dalszego finansowania jej wzrostu i konsolidacji rynkowej. Warunki inwestycji nie zostały ujawnione.

„Inea wykorzysta dodatkowe środki do wsparcia swoich strategicznych inwestycji w budowę sieci nowej generacji NGA (Next Generation Access), która umożliwią świadczenie usług 'triple play' i szybkiego dostępu do internetu dla gospodarstw domowych i firm w całym regionie oraz do przyspieszenia konsolidacji sektora telekomunikacyjnego" – czytamy w komunikacie.

„Warburg Pincus będzie wspierał Inea w rozwijaniu sieci w technologii FTTH (ang. fibre-to-the-home), która zapewni szerokopasmowy dostęp do internetu dla ponad 200 tys. kolejnych gospodarstw domowych i firm w Wielkopolsce" – czytamy dalej.

Źródło: ISBnews

 

Hyperion: NWZ uchwaliło emisję do 24,6 mln akcji serii F. Kapitał zakładowy ma ulec podwyższeniu o kwotę nie wyższą niż 24,6 mln PLN. Emisja z wyłączeniem prawa poboru.

Źródło: spółka

 

4fun Media: Akcjonariusze zdecydowali o przeznaczeniu kwoty 10,035 mln zł, czyli niemal całości zysku za rok obrotowy 2012, na dywidendę, co daje 2,5 zł na jedną akcję, podała spółka w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Asseco Poland: Akcjonariusze spółki zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 200,03 mln zł, tj. 2,41 zł na akcję, z zysku wypracowanego w 2012 r., poinformowała spółka w komunikacie. Pozostałą część z zysku netto za rok 2012, w kwocie 123,66 mln zł przeznaczono na zwiększenie kapitałów zapasowych spółki.

Źródło: ISBnews

 

Qumak: Zarząd zarekomendował akcjonariuszom wypłatę dywidendy w kwocie 14,53 mln zł, tj. po 1,40 zł na jedną akcję, podała spółka w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Grupa PTWP: Wydawca m.in.: Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięczników Rynek Zdrowia i Farmer, kilkunastu branżowych portali, a także organizator szkoleń i konferencji, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym, zadebiutowała na rynku akcji NewConnect.

Źródło: ISBnews

 

MNI: Postępowania z powództwa TP przeciwko MNI Telecom zostało zawieszone.

Źródło: Trigon

 

KADRY

Agora: Agora-Holding zgłosiła kandydatów na członków zarządu spółki w osobach: Wanda Rapaczyńska, Grzegorz Kossakowski oraz Tomasz Jagiełło.  Jednocześnie poinformowano, że Stanisław Turnau i Marek Jackiewicz zrezygnowali z ubiegania się o wybór w następnej kadencji zarządu.

Źródło: Trigon

 

K2 Internet: Powołano zarząd na nową trzyletnią kadencję.  W skład zarządu weszły następujące osoby: Janusz Żebrowski – prezes zarządu, Tomasz  Tomczyk, Łukasz Lewandowski oraz Rafał Ciszewski – wiceprezesowie zarządu.

Źródło: Trigon

 

PRODUKTY I WDROŻENIA, INNE WIADOMOŚCI

CDP.pl, Electronic Arts: Spółka z Grupy CD Projekt, podpisała umowę dystrybucyjną z Electronic Arts. Dzięki niej już dziś do katalogu platformy CDP.pl dołączyły pierwsze gry Electronic Arts, jednego z liderów globalnego rynku elektronicznej rozrywki, podała spółka w komunikacie.

Spółka podkreśla, że w ciągu nieco ponad pół roku od startu platformy CDP.pl, jej oferta gier urosła z 30 do ponad 300 tytułów, a dzięki współpracy z Electronic Arts katalog wzbogaci się o takie hitowe serie, jak m.in: The Sims, FIFA, czy Battlefield.

Źródło: ISBnews

 

Forever Entertainment: Odbyła się premiera gry "16-Bit Trader" na platformie Sony PlayStation Mobile. Gra dostępna jest w cenie 0.99 USD. Gra dostępna jest w krajach, w których dostępna jest usługa PlayStation Mobile.

Źródło: spółka

 

Cyfrowy Polsat: Spółka podpisała z Telewizją Niezależną umowę o współpracy, na mocy której 6 maja br. oferta platformy zostanie rozszerzona o nowy kanał TV Republika, który wzbogaci pakiet Familijny Max HD.

Źródło: spółka

 

Marketplanet: Spółka zakończyła wdrożenie w Young Digital Planet. Był to pierwszy projekt warszawskiej spółki w branży wydawniczej.

„Z racji, że nie działaliśmy jeszcze w tej branży, projekt ten był dla nas dużym wyzwaniem. Rozwiązania zaprojektowane i wdrożone przez Marketplanet uwzględniają m.in. specyfikę branży, gdzie kluczowymi są zakupy produkcyjne takie jak: druk, tłoczenie płyt i zakup usług programistycznych. Są one trudne do zaplanowania, ponieważ trudno skorelować sprzedaż z zakupami dedykowanym bezpośrednio do klientów" - podkreśla Artur Malinowski, odpowiedzialny za prowadzenie projektu.

Źródło: spółka

 

Dell: Koncern zaprezentował laptopa Latitude 3330, zaprojektowanego, aby wspomóc szkoły i nauczycieli w procesie edukacji. Nowy laptop oferuje solidne funkcje obliczeniowe, kompatybilność z istniejącymi rozwiązaniami i usługami Dell dla edukacji i wsparcie indywidualnego toku edukacji.

Źródło: spółka

 

GTech: Instytut Automatyki i Informatyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej podpisał list intencyjny z firmą GTECH Poland. Dzięki temu strony będą współpracować między innymi przy opracowywaniu najnowocześniejszych systemów informatycznych, przygotowywanych dla loterii na całym świecie, oraz wspólnie organizować przedsięwzięcia edukacyjne, służące wymianie doświadczeń.

Źródło: Politechnika

 

Comarch, T-Mobile: T-Mobile wprowadza do swojej oferty nową usługę dla biznesu – Comarch ERP iFaktury24. Służy ona do samodzielnego, zarządzania firmą przez Internet – fakturami, magazynem i księgowością. Dostęp do niej możliwy jest za pośrednictwem platformy T-MobileCloud, zapewniającej pełne bezpieczeństwo firmowych danych.

Źródło: spółka

 

Qumak: Spółka wygrała przetarg w CPI na CP SCPR za 4,2 mln zł.

Źródło: Trigon

 

Infovide-Matrix: Zawarcie kontraktu w MF za kwotę 10,53 mln zł brutto. Zamówienie dotyczy zakupu wyspecjalizowanych usług oraz produktów informatycznych dla potrzeb związanych z wytworzeniem, rozwojem i utrzymaniem systemów AES i AIS.

Źródło: Trigon

(ISBnews)

 

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas