Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1034.

Cisco, Play, Burda, TPSA Wyróżniony

BIZNES I FINANSE: RYNEK

 

Operatorzy komórkowi: Operatorzy muszą zmieniać swój model biznesowy i szukać innych poza standardową ofertą źródeł przychodów, gdyż "życie z minut się kończy", wynika z wypowiedzi product sale specialist Cisco Marcina Wawrzyńskiego.

"Kończy się czas życia z minut [dla operatorów]. Jest to usługa niskomarżowa i już nie wróci. Kto się nie zastosuje do tego trendu, ten zostanie z niczym. Technologia się dostosuje, ale musi dojść do mentalnych zmian w zarządzaniu operatorami, przez zmianę modelu biznesowego, szczególnie w sprzedaży" - powiedział Wawrzyński podczas konferencji prasowej.

Według jego słów, podejście operatorów na zasadzie "oferta adresuje potrzeby klienta" staje przeżytkiem. "Operatorzy mają za to atut w postaci dostępu do danych o swoich klientach i umiejętne ich zbieranie, zarządzanie i sprzedawanie podmiotom współpracującym staje się sposobem na przychody w postaci kapitalizacji posiadanych danych" - tłumaczy przedstawiciel Cisco.

W jego ocenie, to zupełnie nowy model biznesowy, gdzie wykorzystywać będzie można informacje o klientach na podstawie chociażby lokalizacji w obiektach (np. galeriach handlowych, muzeach, stadionach, itp.) czy internecie wszechrzeczy, gdzie komunikować się będą między sobą maszyny.

Źródło: ISBnews

 

Prognozy ruchu w sieci: Według raportu Cisco Visual Networking Index Global Mobile Data Traffic Forecast, do roku 2017 będzie istniało ponad 10 mld urządzeń obsługujących połączenia mobilne, w tym 8,6 mld osobistych urządzeń mobilnych i 1,7 mld urządzeń M2M (machine to machine) podłączonych do sieci. Szacuje się, że w Europie Środkowej i Wschodniej (CEE) będzie w użyciu 570 mln urządzeń mobilnych, w tym 471 mln urządzeń osobistych i 103 mln mobilnych urządzeń M2M.

Ilość danych przesyłanych w sieci mobilnej globalnie wzrośnie z 0,9 EB (eksabajtów) w 2012 przez 1,6 EB w 2013 do 11,2 EB w 2017 roku. Z tego nasz region wygeneruje 7,6%. Wideo ma stanowić nawet 70% tego ruchu. LTE będzie stanowić 45% prognozowanego ruchu, ale jedynie 10% połączeń, tymczasem 3G i 3,5G będzie stanowić 51% ruchu.

Źródło: ISBnews

 

WiFi: Cisco spodziewa się, że operatorzy galerii handlowych w Polsce zaczną udostępniać klientom sieć WiFi w centrach za darmo w zamian za wyświetlanie na urządzeniach mobilnych profilowanych promocji, poinformował agencję ISBnews Product Sales Specialist Cisco Marcin Wawrzyński. Pierwsze centra mogą wprowadzić tę usługę jeszcze w tym roku.

„Prowadzimy w tej sprawie obecnie rozmowy zarówno z operatorami komórkowymi, jak i operatorami galerii handlowych. Liczymy, że jeszcze w tym roku pierwsze galerie udostępnią WiFi swoim klientom w takiej konfiguracji" – powiedział ISBnews Wawrzewski.

Według jego słów, pozwoli to operatorom galerii na prezentowanie odwiedzającym na jej obszarze sprofilowanych promocji oraz innych interakcji przez urządzania mobilne, dzięki rozwiązaniom oprogramowania Cisco Quantum, dostarczającym inteligencję w obszarach gromadzenia danych o ruchu w sieci, analityki biznesowej, a także zarządzaniem siecią.

Źródło: ISBnews

 

Migracja numerów komórkowych: Według Play, szacunki mówią, że w całym roku swoje numery przeniesie łącznie 1,6-1,7 mln klientów sieci komórkowych.

Źródło: ISBnews

 

Asymetria: Eksperci z firmy doradczej Audytel, na zlecenie P4 sprawdzili, jakie konkretnie przychody uzyskują konkurencyjni operatorzy na zawyżonych cenach za połączenia głosowe do Play. Z jego wyliczeń wynika, że chodzi o prawie 800 mln zł, a kwota ciągle rośnie. Strata klientów została obliczona poprzez odniesienie się do alternatywnego scenariusza (lata 2009-2013), który zakłada powstrzymanie się przez największych operatorów od stosowania zawyżonych cen za połączenia głosowe do Play (dotyczy to również nieuwzględniania połączeń do Play w pakietach minut w abonamencie i w ramach usług obniżających koszty połączeń). W takim scenariuszu operatorzy stosowaliby marże na połączeniach głosowych do Play na poziomie odpowiadającym średniej rynkowej marży połączeń pomiędzy trzema największymi operatorami. 

W symulacji przyjęto szereg założeń. Jedno z ważniejszych założeń dotyczyło wskaźnika asymetrii informacyjnej klienta, który uwzględnia procent osób, które nie posiadają wiedzy o wyższych cenach połączeń do Play (takie osoby nie ograniczają liczby połączeń wykonywanych do sieci Play). 

„Czy to precyzyjna kwota? Nie. To nasze bardzo dokładne i konserwatywne szacunki. Nie możemy podać precyzyjnej kwoty bo znają ją tylko nasi konkurenci. Nie łudźmy się, nikt tej kwoty nie poda do publicznej wiadomości i chyba wiecie dlaczego. Ktoś powie, że PLAY zarobił na asymetrii. Oczywiście tak, ale nasi konkurenci odrobili straty z zyskiem i ciągle na tym zarabiają. Kto stracił i traci? Klienci – zaznaczył rzecznik Play Marcin Gruszka.

Źródło: P4

 

m-commerce: Robienie zakupów przez telefon komórkowy i inne urządzenia mobilne to dla Polaków codzienność. Mimo to m-commerce stoi w miejscu. Zdaniem ekspertów powodem jest brak odpowiedniej infrastruktury sklepów internetowych oraz obawy i przyzwyczajenia konsumentów.

Dane pokazują, że podobnie jak przed rokiem wykorzystywanie tabletów, smartfonów lub telefonów komórkowych do zakupów w sieci deklaruje co szósty ankietowany (16 proc.). Zdaniem Mateusza Gordona, eksperta Gemiusa w obszarze e-handlu, m-commerce to naturalna droga rozwoju sprzedaży w sieci, ale potencjał tego kanału nie jest jeszcze w pełni wykorzystywany. Problem polega na braku odpowiedniej infrastruktury po stronie handlowców.

Analiza danych Gemiusa z ostatnich lat pokazuje, że w 2011 roku odsetek osób dokonujących zakupów przez urządzenia mobilne wzrósł o 6 punktów procentowych w porównaniu do 2010 roku. Tymczasem najnowsze wyniki z grudnia 2012 roku nie różnią się od tych sprzed roku. Co więcej, niemal 40 proc. badanych, pytanych o ocenę trudności dokonywania zakupów przez urządzenia mobilne, uznało ten proces za łatwy.

Źródło: Gemius i e-Commerce Polska

 

Robotyka: Raport Ekspertów Międzynarodowej Federacji Robotyki International Federation of Robotics (IFR) informuje, że roboty przemysłowe stworzyły blisko 10 mln miejsc pracy, a w ciągu najbliższych siedmiu lat dzięki robotom powstanie od 2 do 3,5 mln nowych miejsc pracy na świecie. Największe perspektywy otworzą się m.in. przed pracownikami zakładów produkcyjnych, w szczególności przemysłu spożywczego, elektronicznego i fotoogniw. Zatrudnienie będzie rosło w tych sektorach na zasadzie bezpośrednich związków z robotyką albo też będą to miejsca pracy bezpośrednio dzięki niej stworzone – choćby w obszarze rozwoju produktów, marketingu, serwisie i sprzedaży.

Zagadnienie robotyzacji jest niezwykle istotne dla Polski. Jesteśmy bowiem krajem o jednym z najniższych na świecie wskaźników gęstości robotyzacji (liczba robotów przemysłowych na 10 tys. pracowników - 14 w Polsce wobec np. 261 w Niemczech). Polskie firmy bez zdecydowanego podniesienia wskaźnika robotyzacji już wkrótce przestaną w ogóle konkurować z wydajniejszymi przedsiębiorstwami zagranicznymi, czy z tanią siłą roboczą ze Wschodu. A brak dobrej recepty na zatrzymanie rodzimej produkcji w kraju może spowodować pogłębienie niekorzystnych statystyk dotyczących bezrobocia.

Źródło: Metra Martech

 

Bezpieczeństwo w sieci: Eksperci z instytutu badawczego NASK przejęli 3 polskie domeny internetowe wykorzystywane do rozpowszechniania i zarządzania odmianą botnetu o nazwie Citadel. Wśród ofiar wirusa, który zainfekował co najmniej 164 tysiące adresów IP na całym świecie znaleźli się głównie polscy użytkownicy serwisów finansowych. Jest to kolejna, po przejęciu ponad 40 domen obsługujących botnet Virut, akcja NASK wymierzona w cyberprzestępców.

Źródło: NASK

 

Epłatności: Do 2016 roku Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie eP zamierza zwiększyć liczbę posiadanych terminali płatniczych POS w kanale tradycyjnym z obecnych 20 tys. do 37 tys. urządzeń i wejście do pierwszej trójki firm z tej branży. Obecnie blisko 30 proc. nowo instalowanych terminali płatniczych na polskim rynku należy do PeP. Miesięcznie spółka rozlicza transakcje o wartości 370 mln zł.

Źródło: spółka

 

BIZNES I FINANSE: SPÓŁKI

P4: Operator sieci Play, zakłada wzrost przychodów w tym roku i zapewnia, że ma finansowanie na kupno częstotliwości 1800 Mhz, poinformował prezes spółki Jorgen Bang-Jensen.

"Nasze przychody wzrosną w tym roku, pomimo spadku stawek międzyoperatorskich. Rosną one równolegle do wzrostu bazy klientów" - powiedział Bang-Jensen podczas spotkania z dziennikarzami.

P4 wypracowało 3,44 mld zł przychodów i 1,23 mld zł EBITDA w 2012 roku. Zapewnił, że firma dysponuje finansowaniem nabycia częstotliwości 1800 Mhz, na które musi wydać ok. 0,5 mld zł.

Źródło: ISBnews

 

P4: Liczba klientów sieci Play sięgnęła 9,1 mln na koniec I kw. br. wobec 7,4 mln rok wcześniej, poinformował prezes P4 (operatora sieci Play) Jorgen Bang-Jensen. Udział w rynku przekroczył 16%.

Klienci post paid stanowili 44% całości, a pre paid - 56%. Liczba klientów biznesowych na koniec I kw br. wyniosła 1,2 mln, co oznacza wzrost o 100% r/r.

Źródło: ISBnews

 

P4: Operator sieci Play, liczy na utrzymanie w całym roku dynamiki wzrostu liczby przenoszących numer do tej sieci z I kw. 2013 roku, kiedy wyniosła 20% r/r, poinformował agencję ISBnews członek zarządu spółki Bartosz Dobrzyński.

"Dynamika z I kw. 2013 to bardzo satysfakcjonujący poziom i chcielibyśmy, aby ta dynamika była utrzymana w kolejnych kwartałach" - powiedział ISBnews Dobrzyński. Według jego słów, spółka liczy przede wszystkim na klientów indywidualnych, którzy zmigrują do Play.

W I kwartale 2013 roku numer do sieci Play przeniosło ponad 220 tys. klientów konkurencyjnych sieci. Wzrost względem I kwartału 2012 roku wyniósł 20%.

Źródło: ISBnews

 

P4: Koszty marketingu P4, operatora sieci Play, były stabilne w ujęciu r/r w I kw. 2013 roku. Budżet marketingowy operatora jest niższy niż u innych operatorów komórkowych pomimo wykorzystywania w reklamach wizerunku celebrytów, poinformował członek zarządu spółki Bartosz Dobrzyński.

"W I kw. 2013 wydaliśmy na marketing tyle, co w analogicznym okresie ub.r. Również całoroczny budżet marketingowy założony na 2013 jest na poziomie zbliżonym do 2012 r. Jednocześnie wydajemy istotnie mniej niż konkurencja" - powiedział Dobrzyński podczas spotkania z dziennikarzami.

Kampania marketingowa spółki obejmuje reklamy z 10 postaciami z polskiego show-biznesu, w tym m.in. Kubą Wojewódzkim, czy ostatnio Krzysztofem Hołowczycem i Michałem Żebrowskim. Według przedstawicieli operatora sieci Play, jej efekty są bardzo dobre. Według badań, siedmiu na dziesięciu klientów usług komórkowych zmieniających operatora wybiera ofertę Play.

Źródło: ISBnews

 

TPSA: Operator zawarł umowy z Grupą France Telecom na pokrycie potrzeb finansowych działalności grupy kapitałowej, podała spółka w komunikacie.

Zawarto umowę o kredyt odnawialny z Atlas Services Belgium, jednostką zależną od France Telecom SA, do kwoty 250 mln euro (dostępna w euro lub PLN) na okres 3 lat, tj. do 31marca 2016 roku, a także umowę o kredyt terminowy z Atlas Services Belgium do kwoty 400 mln euro z datą spłaty kredytu do 31 marca 2016 roku".

Ponadto zawarto umowę scentralizowanego zarządzania płynnością z France Telecom SA (ang. cash - pool), umożliwiającą Orange Polska inwestowanie nadwyżek finansowych na rachunku France Telecom. W ramach cash-pool Orange Polska będzie miała również dostęp do zapasowego finansowania płynności z maksymalną kwotą limitu do 1,75 mld zł.

Jednocześnie zawarto umowę z France Telecom SA umożliwiającą dokonywanie transakcji zabezpieczających ryzyko walutowe związane z otrzymanym finansowaniem w euro.

Źródło: ISBnews

 

TPSA, Integrated Solutions: Oferta konsorcjum, warta 29,61 mln zł brutto, została uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu przetargowym na utworzenie i uruchomienie wojewódzkiej sieci szkieletowej w ramach projektu "Łódzka Regionalna Sieć Teleinformatyczna", poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w komunikacie.

W ramach zamówienia planowanie jest utworzenie części szkieletowej Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej (Szkielet ŁRST), wykorzystywanej dla potrzeb województwa a docelowo mogąca również pełnić funkcję szkieletu w przypadku ewentualnego utworzenia w terminie późniejszym sieci dystrybucyjnej ŁRST. Szkielet ŁRST ma być złożony z maksimum dwóch par włókien światłowodowych z węzłami szkieletowymi zlokalizowanymi w 8 szpitalach w województwie łódzkim.

Źródło: ISBnews

 

TPSA: Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) odmówił przyznania dopłaty do kosztów świadczonych przez Telekomunikację Polską (TPSA) usług wchodzących w skład usługi powszechnej za okres od dnia 1 stycznia do dnia 8 maja 2011 r. w wysokości 33.84 mln zł, podał UKE w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Action: Spółka prognozuje, że jego skonsolidowany zysk netto wzrośnie w tym roku o 13,5% r/r do 54,86 mln zł przy wzroście przychodów o 20,0% r/r do 4.218,74 mln zł, podała spółka w komunikacie.

"Postawione cele mają zostać osiągnięte przede wszystkim dzięki dalszemu ukierunkowaniu polityki sprzedaży na rynki zagraniczne, przy równoczesnym wzmacnianiu pozycji na rynku krajowym, w szczególności sprzedaży do odbiorców wysokowolumenowych. Przewidywana jest dalsza optymalizacja kosztów działalności operacyjnej" - głosi komunikat. Prognoza nie uwzględnia wpływu ewentualnych akwizycji. Zakłada również, iż w roku 2013 r. nie wystąpią znaczące zmiany stóp procentowych WIBOR.

Action podał, że zamierza wykorzystywać wysoką sprawność magazynu, co umożliwia zastosowanie zaawansowanych i zautomatyzowanych rozwiązań logistycznych w magazynach Grupy. W związku z tym możliwe jest realizowanie wysokich wolumenów sprzedaży bez istotnego zwiększenia kosztów.

Źródło: ISBnews

 

Hawe: Województwo warmińsko-mazurskie podpisało umowę ze spółką Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe (ORSS), podmiotem zależnym od Hawe, umowę na budowę i zarządzanie siecią szerokopasmowego internetu na terenie województwa, poinformowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w komunikacie. Całkowita wartość umowy wynosi 316 mln zł, poinformowało Hawe w komunikacie.

Umowa ta stanowi część przedsięwzięcia realizowanego przez pięć województw Polski Wschodniej, a jego celem jest budowa infrastruktury szerokopasmowej oraz podstawowego dostępu do internetu województw w tej części Polski. Łączna wartość tej inwestycji wynosi 1 458 mln zł.

W odróżnieniu od województw podlaskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego, województwo warmińsko-mazurskie zdecydowało o wyborze modelu łączącego jednocześnie budowę i operowanie siecią. Wykonawca podejmie się zarówno realizacji, utrzymania i zarządzania siecią szerokopasmową, a także świadczenia usług z jej wykorzystaniem oraz usług szkoleniowych. W ramach umowy w województwie warmińsko-mazurskim powstanie 2,2 tys. km sieci oraz 224 węzły dystrybucyjne.

Źródło: ISBnews

 

Atende, ATM: Konsorcjum zawarło umowę z Inspektoratem Uzbrojenia na dostawę serwerów, macierzy i bibliotek taśmowych dla Ministerstwa Obrony Narodowej (MON), podała spółka w komunikacie. Wartość umowy wynosi 48,1 mln zł.

Umowa ta nie ma żadnego wpływu na wyniki finansowe ATM. Całość przychodów z tytułu tej umowy będzie zrealizowana przez Atende oraz wszystkie koszty będą ponoszone przez Atende. Spółka Atende w umowie konsorcjum zdejmuje również z ATM wszystkie ryzyka mogące wyniknąć dla ATM jako konsorcjanta i zobowiązuje się do pokrycia wszelkich ewentualnych roszczeń ze strony zamawiającego" – czytamy w komunikacie.

Nie przewiduje się, aby w przyszłości ATM występowała w konsorcjum z Atende w takim charakterze, zaznaczono również. „Przedmiotem umowy jest dostawa platform wirtualizacji dla dwóch lokalizacji centrów przetwarzania resortu obrony narodowej wraz z usługami instalacji, wdrożenia, serwisu i szkolenia. Termin wykonania umowy w zakresie wykonania wdrożenia został określony na 31 października 2013 r. Wykonawca zamówienia będzie realizował serwis gwarancyjny przez 36 miesięcy" – czytamy dalej.

Źródło: ISBnews

 

Komputronik: Komputronik Megastore w Centrum Handlowym Jupiter w Warszawie zostanie otwarty 26 kwietnia, podała spółka w komunikacie.

"Będzie to pierwsze w Polsce wielofunkcyjne centrum nowoczesnych technologii o powierzchni aż 2 000 m2. Ekspozycję będzie wspierał duży i dobrze zaopatrzony magazyn, z którego będą mogli korzystać zarówno klienci odwiedzający obiekt, jak również klienci składający zamówienie przez internet i telefon" - czytamy w komunikacie.

W projekt zaangażowane są wszyscy najwięksi producenci sprzętu, reprezentujący takie marki, jak m.in. Acer, Apple, Asus, Canon, DELL, HP, Intel, Lenovo Microsoft, Samsung, Sony, Toshiba i wiele innych.

Źródło: ISBnews

 

TVN, Polsat: Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w dniach od 8 do 14 kwietnia największy udział w wydatkach na reklamę wśród stacji TV zanotował TVN. Udział ten wyniósł 17,8%, co oznacza 73,13 mln zł wpływów. Drugie miejsce zajął Polsat z udziałem na poziomie 15,11%, czyli wpływami rzędu 62,1 mln zł.

Źródło: DM PKO

 

TVN, Polsat: Z szacunkowych danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w dniach od 8 do 14 kwietnia udział TVN w oglądalności wyniósł 14,22% wobec 13,14% tydzień wcześniej. W przypadku Polsatu udział w oglądalności wyniósł 12,72% wobec 12,39% przed tygodniem. - wynika z szacunkowych danych firmy Nielsen Audience Measurement.

Źródło: DM PKO

 

GIEŁDA, FUZJE I PRZEJĘCIA

GPW: Notowania giełdowe przy użyciu nowego systemu transakcyjnego – Universal Trading Platform (UTP) przebiegły prawidłowo zgodnie z nowym harmonogramem, a otwarcie i zamknięcie sesji odbyło się bez zakłóceń, poinformowała Giełda Papierów Wartościowych (GPW) w komunikacie.

Podczas pierwszej sesji całkowita wartość obrotów akcjami wyniosła 752,8 mln zł, a inwestorzy zawarli w sumie 54.744 transakcji

Źródło: ISBnews

 

Midas: Spółka przydzieliła łącznie 583.772 obligacji na okaziciela, zerokuponowych, zabezpieczonych serii A o łącznej wartości emisyjnej 200,1 mln zł na rzecz spółki Sferia, a także DM PKO BP, poinformowała spółka w komunikacie. "Obligacje zostały przydzielone oraz objęte przez następujące podmioty: Sferia - 583.481 obligacji, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna, Oddział - Dom Maklerski PKO Banku Polskiego - 291 obligacji. Łączna cena emisyjna przydzielonych obligacji wyniosła 200.099.528,44 zł" - czytamy w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

PC Guard: Spółka wyemitowała dwuletnie obligacje o wartości 5,02 mln zł. Wykup obligacji ma nastąpić 13 kwietnia 2015 roku. Oprocentowanie wynosi WIBOR6M + 6% w skali roku.

Źródło: spółka

 

PC Guard: Spółka podpisała list intencyjny z Softnet Holdings S. à r. l. oraz Softnet S.A.Strony listu intencyjnego potwierdzają decyzję o podjęciu rozmów, mających na celu: wynegocjowanie warunków handlowych nabycia przez PC Guard udziałów Spółki Softnet Group sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, zajmującej się technologiami transmisji danych, na rzecz której dokonano rezerwacji częstotliwości LTE-TDD 3,7 GHz.; dokonanie inwestycji przez Softnet Holdings lub Softnet SA poprzez objęcie akcji PC Guard S.A. w cenie 2 złote za 1 akcję w ramach wykonania warrantów do akcji serii G. Strony podejmą starania, aby obie transakcje zostały zawarte w możliwie najkrótszym czasie, nie później jednak niż do dnia 30 kwietnia 2013 roku.

Źródło: spółka

 

Burda International GmbH, G+J: Burda przejmuje działalność wydawnictwa Gruner + Jahr w Polsce, poinformowała spółka w komunikacie. "W wyniku przejęcia powstanie wydawnictwo posiadające w swoim portfolio ponad 30 czasopism oraz 20 stron internetowych, ugruntowane marki oraz wydawnictwo książkowe. Burda zajmie tym samym wiodącą pozycję w segmencie międzynarodowych magazynów luksusowych i lifestylowych w Polsce i wzmocni swoje udziały w Europie Wschodniej" - czytamy w komunikacie.

Przejęcie spółki wymaga jeszcze zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, której należy się spodziewać w lipcu tego roku. Spółkami zarządzać będą Magdalena Malicka (wcześniej G+J) i Justyna Namięta (Burda Media Polska), podano również. Do dotychczasowego portfolio Burdy z międzynarodowymi tytułami, jak Elle, Elle Deco, Instyle dołączą kolejne silne marki jak Glamour, National Geographic oraz Gala. Z 23-procentowym zasięgiem czytelnictwa Burda znajdzie się w grupie trzech największych wydawców czasopism w Polsce, zaznaczono.

Źródło: ISBnews

 

Opteam: Spółka rozważa emisję akcji w celu pozyskania środków na dalszy rozwój. Szacuje swoje potrzeby na około 6-8 mln zł, z czego większość ma posłużyć rozwojowi obszaru e-płatności.

Źródło: spółka

 

Internet Group: Zarząd rekomenduje przeprowadzenie scalenie (odwrotny split) akcji spółki w stosunku 10:1 i zamierza tę uchwałę wprowadzić do porządku obrad najbliższego walnego zgromadzenia, poinformowała spółka w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

TVN: Akcjonariusze TVN zdecydowali o wypłacie 0,64 zł dywidendy na jedną akcję, podała spółka w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Asseco South Eastern Europe: Zwyczajne walne zdecydowało o wypłacie 42,03 mln zł, tj. 0,81 zł dywidendy na akcję z zysku za 2012 r., poinformowała spółka w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

PRODUKTY I WDROŻENIA, INNE WIADOMOŚCI

Infovide-Matrix: Spółka doradzi GUGiK przy projektach Geoportal2 i Teryt3 za 3,5 mln zł brutto.

Źródło: spółka

 

Wasko: Spółka podpisała umowę podwykonawczą z Alcatel-Lucent Polska o wartości 17,9 mln zł netto i umowę podwykonawczą z Elbląskim Przedsiębiorstwem Robót Telekomunikacyjnych o wartości 29,5 mln zł netto.

Źródło: spółka

 

CDP.pl: Spółka z Grupy CD Projekt, uruchomiła przedsprzedaż swojego nowego produktu, czyli kolekcjonerskich puzzli wykorzystujących grafiki z bestsellerowej serii gier „Wiedźmin". W ofercie znalazły się cztery zestawy, każdy w cenie 59,99 zł.

Źródło: spółka

 

nC+: Do oferty nc+ dołączył kanał TLC HD, kolejny kanał w wysokiej rozdzielczości dostępny na platformie.

Źródło: spółka

 

Cyfrowy Polsat: Do oferty dołączył nowy kanał tematyczny – TVP Rozrywka, który znalazł się w pakiecie dla całej rodziny Familijnym Max HD.

Źródło: spółka

 

Dell: Firma zaprezentowała Dell Create, heterogoniczną Chmurę dla twórców treści cyfrowych. Nową, profesjonalną usługę, zaprojektowano, by pomóc dużym firmom z segmentu mediów i rozrywki, w znacznym udoskonaleniu ich przepływu informacji i pracy za sprawą scentralizowanego środowiska IT. Dell Create ma na celu obniżenie kosztów prowadzenia działalności firmy, zwiększenie wydajności oraz implementację, dopasowanych dla potrzeb klienta, rozwiązań różnorodnych usługodawców.

Źródło: spółka

 

Dell: Koncern ogłosił dostępność Dell Wireless Dock, pierwszego rozwiązania dokującego na rynku, stworzonego w oparciu o najnowsze multi gigabitowe trójpasmowe standardy Wi-Fi (WiGig). Rozwiązanie to jest kompatybilne z Dell Latitude 6430u Ultrabook™ i zapewnia najwyższej jakości bezprzewodowe dokowanie. Nowe standardy WiGig rozpoczynają rewolucyjną erę w dziedzinie łączności bezprzewodowej, z prędkościami, które dziesięciokrotnie przewyższają najszybsze obecnie sieci WiFi.

Źródło: spółka

 

Dell: Koncern zaprezentował nowe dodatki do portfolio swej sieci, aby pomóc klientom w przyśpieszeniu przejścia do wysoce wydajnych, ujednoliconych, wirtualnych oraz prywatnych środowisk chmur. W ich skład wchodzą nowe rozwiązania Dell Active Fabric dla projektów obsługujących SDN wraz z wiodącym w tym segmencie oprogramowaniem - Active Fabric Manager  oraz Dell Networking S5000 - modularną platformą przełączeniową LAN/SAN.

Źródło: spółka

 

SSI: Spółka, która zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem zintegrowanych systemów bezpieczeństwa podpisała nowy kontrakt z firmą PORR (POLSKA) na wykonanie instalacji elektrycznych oraz teletechnicznych na obiekcie biurowym w Warszawie. Wartość jednej z największych umów w historii spółki umowy opiewa na 9,9 mln zł netto. Całkowity termin zakończenia umowy został ustalony na maj 2014 roku. Dzięki nowemu zleceniu wartość portfela SSI na rok obrotowy 2012/13 sięgnął już prawie 65 mln zł, czyli mniej więcej tyle co w całym poprzednim roku obrotowym.

Źródło: spółka

 

LenovoEMC Limited: Firma zapowiedziała nową rodzinę zaawansowanych rekorderów sieciowych NVR o rozszerzonych możliwościach monitoringu wideo, charakteryzujących się doskonałą wydajnością zapisu, współdzielenia i przechowywania cyfrowych plików wideo z monitoringu.

Nowe urządzenia NVR Lenovo® EMC® umożliwiają budowę systemu monitoringu wykorzystującego sieciową pamięć masową jak również oferują transformację istniejących analogowych systemów do systemu cyfrowego (za pomocą opcjonalnego 16 kanałowego encodera na karcie PCI).

Źródło: spółka

 

Polkomtel: Plus wprowadza promocję „Wszędzie w Unii", dzięki której podróżujący do krajów Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu uzyskają nowe, bardzo atrakcyjne, proste stawki za połączenia i SMSy. Od 12 kwietnia jest ona dostępna dla klientów ofert Plus Abonament i Plus Firma, a od 17 kwietnia będą mogli z niej korzystać również klienci Plus na Kartę i Plus Mix.

„Wszędzie w Unii" to 39 groszy brutto za minutę połączenia oraz za SMSa wysłanego w roamingu w krajach UE oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. W przypadku klientów Plus Abonament i Plus Firma usługę należy aktywować wysyłając wiadomość SMS o treści AKT UE39 pod numer 2601 lub za pomocą Plus Online. Będzie ona aktywna przez 30 dni, a jednorazowa opłata wyniesie 24 zł brutto.

Źródło: spółka

(ISBnews)

 

Ostatnio zmienianywtorek, 23 kwiecień 2013 10:19
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas