Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1034.

Czerwone Torebki... Wyróżniony

Czego szukają klienci?                            

Czerwona Torebka” S.A. rozwijająca sieć pasaży handlowych pod tą samą nazwą ma wynajętych 95% lokali spośród wszystkich oddanych do użytku. Wśród najemców klienci najchętniej widzieliby sklepy spożywcze - convenience, drogerie, obuwnicze, odzieżowe i specjalistyczne placówki z segmentu FMCG.

Z przeprowadzonych na zlecenie „Czerwona Torebka” S.A. badań wynika, że konsumenci w rozwijanej sieci pasaży handlowych w największym stopniu oczekują sklepów ogólnospożywczych i sklepów piekarniczo-cukierniczych. Takiego rodzaju placówki chciałaby mieć w swoim pobliżu co druga ankietowana osoba. W budowanych przez spółkę „Czerwona Torebka” S.A. obiektach dużą popularnością cieszą się także sklepy mięsne, warzywnicze, rybne, apteki i drogerie.

Takie lokale chciałby widzieć mniej więcej co trzeci konsument.

- Dla każdego nowo projektowanego obiektu przygotowujemy zestawienie sklepów i punktów usługowych preferowanych przez lokalnych mieszkańców. W efekcie osiągamy bardzo wysoki poziom komercjalizacji pasaży, który w przypadku oddanych do użytkowania obiektów przekracza 95%. Wynajmowanie niemal wszystkich oferowanych lokali gwarantuje nam osiąganie założonych celów biznesowych. Proces budowlany każdorazowo rozpoczynamy mając zagwarantowane 70% komercjalizacji, co minimalizuje ryzyko nietrafionych lokalizacji – stwierdził Ireneusz Kazimierczyk, Prezes „Czerwona Torebka” S.A.

Sklepu ogólnospożywczego najbardziej pożądają mieszkańcy Poznania przy ul. Arcybiskupa Dymka, gdzie głosowało na ten rodzaj placówki 84% badanych osób, przy średniej dla całego kraju na poziomie 55%. Mniejsze, ale wciąż nie małe zainteresowanie tą branżą wykazują mieszkańcy Opola (41%). Sklep z pieczywem chętnie widzieliby konsumenci z Malborka przy ul. Michałowskiego (74%), przy średniej krajowej wynoszącej 50%. Za obecnością sklepu mięsnego w pasażu Czerwonej Torebki najczęściej głosowały również osoby z Malborka (78%). Na kolejnych czołowych miejscach popularności jest sklep z warzywami, sklep rybny, drogeria i apteka, które są pożądane przez odpowiednio: 40%, 39%, 36% i 32% ankietowanych osób. W ujęciu lokalnym warzywniak powinien znajdować się przede wszystkim w pasażach Czerwonej Torebki w Sanoku (56%), sklep rybny w Malborku (67%), apteka w Komornikach (80%).

Badanie zostało przeprowadzone na łącznej grupie 6,4 tys. osób. Ankietowane osoby miały do wyboru 15 preferowanych sklepów oraz placówek usługowych spośród 84 propozycji obejmujących pełny zakres oferty rynkowej.

Na koniec marca br. 55 obiektów sieci Czerwona Torebka posiadało pozwolenie na użytkowanie. W tych pasażach handlowych mieści się ponad 880 lokali handlowych i usługowych o łącznej powierzchni 36,3 tys. mkw. Systematyczne powiększanie sieci pasaży Czerwonej Torebki przekłada się na osiągany przez nas dynamiczny wzrost przychodów z najmu – przyznał Ireneusz Kazimierczyk. Uwzględniając także budowane obiekty łączna skomercjalizowana powierzchnia handlowa na koniec marca br. wynosiła 53,7 tys. mkw.

W trakcie budowy, na różnym etapie zaawansowania, jest obecnie kolejnych 29 obiektów Czerwonej Torebki. W przygotowaniu do rozpoczęcia inwestycji jest natomiast 194 lokalizacji. Zrealizowanie jednej inwestycji zajmuje średnio około sześciu miesięcy.

„Czerwona Torebka” SA współpracuje z ponad 30 podmiotami rozwijającymi w pasażach handlowych własne sieci placówek franczyzowych w różnych branżach. „Czerwona Torebka” S.A. w formacie franczyzy rozwija także swoją sieć sklepów owocowo-warzywnych pod marką Warzywnik. Lokale w pasażach są wynajmowane także przez lokalnych przedsiębiorców.

Powrót na górę