Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1034.

Przegląd branży TMT

8-12 kwietnia                                   

Poniżej przedstawiamy przegląd wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 8 kwietnia – 12 kwietnia br.przygotowany przez ISBnews.


BIZNES I FINANSE: RYNEK

 

Przetarg na 900 MHz: Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargi kasacyjne PTC (operator sieci T-Mobile) i PTK Centertel (sieć Orange) na decyzję prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) w sprawie rezerwacji częstotliwości 900 MHz dla P4 (Play) i Aero2, podał Urząd w komunikacie. Wyrok jest prawomocny.

"Sąd uznał, iż słuszne było stanowisko prezesa UKE, który przyznał rezerwację częstotliwości spółkom P4 i Aero2 w sytuacji, w której po przeprowadzeniu postępowania przetargowego spółka P4 była podmiotem wyłonionym w stosunku do obydwu zakresów częstotliwości, które miały zostać przyznane w drodze rezerwacji.

Następnie jednak spółka ta złożyła tylko jeden wniosek o przyznanie rezerwacji w oparciu o ofertę, która zajęła drugie miejsce w przetargu" - czytamy w komunikacie.

W ocenie NSA, takie działanie P4 było dopuszczalne i dlatego słusznie druga rezerwacja częstotliwości została przyznana podmiotowi, który zajął kolejną pozycję w postępowaniu przetargowym, tj. na rzecz Aero2. Zdaniem sądu, nie istnieje przepis prawa, który zabraniałby takiego działania P4 i dlatego zarzut PTK Centertel odnośnie nieprawidłowości w tym zakresie nie mógł zostać uwzględniony, podał Urząd.

Źródło: ISBnews

 

Usługi mobilne: Porównanie usług telefonicznych post-paid i pre-paid wskazało na większą opłacalność drugiego z wariantów, co było szczególnie widoczne w przypadku niskiego zużycia usług, wynika z analizy Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

"Odbiorca ofert na kartę ma większą skłonność i możliwość zmiany sieci niż użytkownik z umową abonamentową. Może też uczynić to w każdym momencie korzystania z usługi, dlatego operatorzy przyciągają nowych klientów i próbują zatrzymać obecnych niskimi cenami połączeń, SMS i MMS oraz bonusami kwotowymi do doładowań. Dodatkową zachętą są także pakiety minut do zasileń. W przypadku opcji post-paid takim czynnikiem są na ogół urządzenia końcowe, które często determinują wybór oferty abonamentowej i świadczą o jej atrakcyjności" - czytamy w raporcie.

Niższe koszty korzystania z telefonu na kartę potwierdza również badania konsumenckie przeprowadzone w grudniu 2012 r. na zlecenie UKE. Zgodnie z nim, ponad połowa użytkowników pre-paid wydawała na usługę do 30 zł, tyle też wyniosła mediana dla tej grupy respondentów. Analogiczny wskaźnik dla abonentów post-paid oscylował w granicach 59 zł, a 47% badanych płaciło miesięcznie co najmniej 51 zł, zaznaczono w informacji.

Źródło: ISBnews

 

Halodzwonki:  Prezes Wind Mobile szacuje obecną wartość rynku halodzwonków na ok. 150 mln zł rocznie.

Źródło: ISBnews

 

Rynek telewizji płatnej: Prezes nc+, Julien Verley, deklaruje, że zmieniona oferta nc+ będzie bardziej elastyczna. Platforma rezygnuje z najdroższego pakietu kanałów (All Inclusive+, 199 PLN mies.) i wprowadza pakiet z transmisjami T-Mobile Ekstraklasy. Ceny pakietów będą wynosić od 39 do 119 PLN, a średnia  cena ma wynosić około 70 PLN. Wszystkie dodatkowe opcje klienci będą mogli dobierać dowolnie. Szczegóły zmienionej oferty nc+ mają zostać przedstawione w przyszłym tygodniu.

Źródło: Trigon

 

Bezpieczeństwo w sieci: Ponad 80% zagrożeń w sieci Internet nosi znamiona działań o charakterze zorganizowanym. Tymczasem ani prawo, ani narzędzia dotychczas wykorzystywane przez firmy w walce z cyberprzestępczością nie nadążają za nowymi sposobami ataków.

Autorzy raportu „Cyberodporność w świecie ewoluujących zagrożeń" przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte zwracają uwagę, że każda polska firma oraz organizacja musi zakładać, że jest potencjalnym obiektem ataku w sieci.

Źródło: Deloitte

 

BIZNES I FINANSE: SPÓŁKI

Telekomunikacja Polska: TPSA chce zmniejszyć zatrudnienie dzięki trzem kolejnym programom dobrowolnych odejść do 15-16 tys. osób z obecnych niespełna 22 tys., powiedział prezes spółki Maciej Witucki w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

"Rozmawiamy 
ze związkami zawodowymi o kolejnych latach. 
Zdaniem zarządu, po kolejnych trzech [programach dobrowolnych odejść] zatrudnienie powinno wynosić ok. 15-16 tys. osób" – powiedział Witucki "Rzeczpospolitej". Tłumaczy, że taki jest trend od kilku lat i wynika wprost z sytuacji na rynku - szybko spadających w Polsce cen usług telekomunikacyjnych.

Jego zdaniem, zbliżające się połączenie TPSA z PTK Centertel, operatorem sieci Orange, ma się podnieść efektywność sprzedaży usług i rynkową konkurencyjność.

Źródło: ISBnews

 

ABC Data: Spółka ocenia, że "istnieje potencjał", aby tablety sprzedawane pod jej marką własną Colorovo City Tab weszły do pierwszej dziesiątki w tym segmencie w 2013 roku, a dynamika sprzedaży całego Colorovo może w bieżącym roku rosnąć ponad dwukrotnie, poinformował członek zarządu ABC Daty Dobrosław Wereszko.

"Stawiamy na technologie mobilne pod naszą marką własną i nie wykluczam, że dzięki temu wzrost sprzedaży całego Colorovo sięgnie nawet 120-150% w 2013. Tablety mogą zrobić nawet 40% wyniku. W efekcie istnieje potencjał, abyśmy weszli do pierwszej dziesiątki w tym segmencie" - powiedział Wereszko dziennikarzom.

Według IDC, w 2012 roku sprzedano w Polsce ponad 700 tys. tabletów, cztery razy więcej niż w 2011 r. "Wprowadzamy obecnie City Tab Vision dla fanów gier i video. Już wcześniej w naszej ofercie był model podstawowy Lite, a w czerwcu wejdzie model Supreme. Chcemy mieć przygotowany pełen portfel tabletów na sezon sprzedażowy w II poł. bieżącego roku" - zaznaczył Wereszko.

Źródło: ISBnews

 

Wind Mobile: Spółka która prognozuje wypracowanie 3,8 mln zł zysku netto w 2013 roku, oczekuje dynamicznego wzrostu rynku halodzwonków (tj. muzyki i reklam przy sygnale oczekującym w telefonach) w Polsce oraz swojego w nim udziału. Planuje również alianse i akwizycje w tym segmencie telefonii mobilnej w różnych częściach świata, zapowiedział prezes spółki Igor Bokun.

"Uważam, że stoimy u progu wielkiego skoku. Nasza nowa usługa na rynku halodzwonków - Open Ringback - powinna przynieść nam dynamiczny wzrost rynku, a także naszego w nim udziału. Spodziewamy się, że nasz udział wzrośnie trzykrotnie do 13,5% w 2014 roku z 4,4% w 2012" - zapowiedział Bokun na konferencji prasowej.

Źródło: ISBnews

 

Grupa SMT: Grupa prognozuje 13,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2013 roku przy skonsolidowanych przychodach ze sprzedaży ogółem na poziomie 200 mln zł, podała spółka w komunikacie. EBITDA ma wynieść 16 mln zł, a EPS 1,19 zł na akcję.

"Grupa SMT w 2013 r. spodziewa się kontynuacji dynamicznego wzrostu, który towarzyszy jej od początku działalności. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na prognozowane rezultaty w bieżącym roku będzie miało zakończenie, rozpoczętego na przełomie 2012/2013, procesu przejęcia 100% akcji w SMT Software i Codemedia. Dzięki niemu możliwe będzie zoptymalizowanie struktury organizacyjnej, poprawa gospodarki finansowej oraz skupienie się na oferowaniu technologii informatycznych w modelu B2B" – czytamy w komunikacie.

W 2013 r. do pomiotów objętych pełną konsolidacją przez Grupę SMT SA dołączy spółka iAlbatros, która jest dostawcą usług rezerwacji hotelowych dla klientów biznesowych z wykorzystaniem platformy informatycznej. System transakcyjny udostępniany jest użytkownikom końcowym w formie samoobsługowej (narzędzie self-service) lub jako narzędzie dla biura podróży obsługującego klienta korporacyjnego, zaznaczono również.

Źródło: ISBnews

 

Komputronik: Dystrybutor IT wypracował w ujęciu jednostkowym szacunkowe zyski handlowe ze sprzedaży towarów i usług (z uwzględnieniem prognoz dotyczących otrzymania bonusów i premii posprzedażnych od producentów) o wartości 28,7 mln zł W IV kw. roku obrachunkowego 2012/2013, kończącym się 31 marca 2013 r., co oznacza wzrost o 16% w skali roku, wynika ze wstępnych danych.

"Tym samym zarząd Komputronik, biorąc pod uwagę najbardziej aktualny stan wiedzy i szacunków, podtrzymuje prognozy finansowe na rok 2012/2013" - podała spółka.

Komputronik podał, że lepsze wyniki sprzedaży spółka wypracowała w niemal wszystkich kanałach sprzedaży. "Wstępne dane o wynikach wypracowanych przez spółki zależne również są lepsze od wypracowanych w analogicznym okresie ubiegłego roku" - podano także.

Źródło: ISBnews

 

Hawe: Spółka szacuje, że w I kw. br. odnotowało 25,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 48,75 mln zł przychodów, podała spółka w komunikacie.Według szacunków spółki, skonsolidowany zysk brutto wyniósł w pierwszym kwartale 31,11 mln zł, a wynik EBITDA sięgnął 31,90 mln zł, podano także.

"Szacowane wyniki wykazują znaczny wzrost na wszystkich poziomach rachunku wyników w stosunku do I kwartału 2012 roku. W porównaniu do I kwartału 2012 roku przychody ze sprzedaży wzrosły o 78%, zysk brutto wzrósł o 168%, zysk netto wzrósł o 183%, natomiast EBITDA wzrosła o 136%" - głosi komunikat.

Osiągnięte przychody ze sprzedaży w I kwartale 2013 roku stanowią 45% przychodów ze sprzedaży za cały 2012 rok, zysk brutto stanowi 140% zysku brutto za cały 2012 rok, zysk netto stanowi 149% zysku netto za cały 2012 rok, natomiast EBITDA stanowi 97% wartości EBITDA za cały 2012 rok, podkreśla Hawe.

Źródło: ISBnews

 

City Interactive: Skonsolidowany zysk netto Grupy Kapitałowej City Interactive w I kw. 2013 roku przekroczył 23 mln zł według wstępnych szacunków, przy skonsolidowanych przychody netto na poziomie przekraczających 75 mln zł, podała spółka w komunikacie.

"Powyższe szacunki zostały przygotowana przez spółkę przy poniższych założeniach: Przychody zrealizowane przez City Interactive oraz przez spółki zależne zostały przeliczone wg kursów średnich (NBP) walut w okresie objętym szacunkiem. Przychody ze sprzedaży zostały oszacowane w wysokości spodziewanej zapłaty, tzn. pomniejszone o wszystkie udzielone i spodziewane rabaty, zwroty oraz prowizje" - czytamy w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

CDP.pl: Spółka dystrybucyjna z grupy CD Projekt, chce zdobyć znaczącą pozycję na rynku puzzli, poinformował agencję ISBnews dyrektor zarządzający CDP.pl Michał Gembicki. Wchodzi również na rynek gier planszowych z produktem opartym na serii "Gamedeck" i inne licencje.

"Polski rynek puzzli jest obecnie zdominowany przez jednego producenta. Liczymy, że z czasem zdobędziemy w nim liczący się udział rynkowy. Badamy możliwości dotyczące wprowadzenia na rynek kolejnych produktów własnych. W najbliższym czasie wydamy grę planszową opartą o motywy serii powieści 'Gamedeck' polskiego pisarza Marcina Przybyłka w planach mamy również dystrybucję gier opartych o znane licencje" - powiedział ISBnews Gembicki.

CDP.pl rozszerza swoją ofertę produktową w kategorii "gier bez prądu". W połowie kwietnia do sklepów trafią pierwsze cztery zestawy kolekcjonerskich puzzli. Przy ich projektowaniu wykorzystano grafiki związane z grami z serii "Wiedźmin".

Źródło: ISBnews

 

Action, Electronic Arts Polska: Dystrybutor IT podpisał bezpośrednią umowę dystrybucyjną z firmą Electronic Arts Polska, podała spółka w komunikacie. Firma będzie wyłącznym dostawcą gier dostępnych w ofercie EA, m.in. serii FIFA, Battlefield, Need for Speed czy The Sims do tych sieci handlowych, które nie są bezpośrednio obsługiwane przez Electronic Arts Polska.

Źródło: ISBnews

 

P4: Numer do sieci Play przeniosło ponad 220 tys. klientów konkurencyjnych sieci w I kwartale 2013 roku, co oznacza wzrost o 20% r/r, podał serwis Telepolis, powołując się na dane P4.

Najwięcej numerów sieć przyjęła od T-Mobile. 80% numerów trafiło do taryf abonamentowych Play. Łącznie w I kwartale prawie 400 tys. numerów zmieniło operatora - szacuje Play, zaznaczono również.

Źródło: ISBnews

 

Hyperion: Spółka ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie pasywnej infrastruktury sieci szerokopasmowej na terenie województwa małopolskiego, poinformowała spółka Małopolska Sieć Szerokopasmowa Sp. z o.o.

Zamówienie obejmuje budowę infrastruktury teleinformatycznej na terenie województwa małopolskiego, w tym elementy niezbędne do instalacji i działania szerokopasmowej sieci internetowej takich jak np.: kanalizacja teletechniczna, mikrokanalizacja, kable światłowodowe, studnie czy lokalizacje węzłów telekomunikacyjnych, ewentualną adaptację oraz wyposażenie w odpowiednie instalacje pomieszczeń, które będą pełniły funkcję węzłów telekomunikacyjnych.

Źródło: ISBnews

 

City Interactive: Spółka zawarła z O-1 Building umowę najmu 1300m2 powierzchni biurowej zlokalizowanej w Warszawie przy ul. Puławskiej (budynek IO-1, obok stacji Metro Wilanowska), poinformowała spółka w komunikacie. Wynajętą powierzchnię City Interactive zamierza przeznaczyć na nową siedzibę i warszawskie studio.

Źródło: ISBnews

 

Cinema City International: Spółka oraz Globe Trade Centre (GTC) podpisały wstępne wiążące długoterminowe umowy najmu powierzchni w dwóch centrach handlowych, które zostaną wybudowane przez GTC w Warszawie, podało Cinema City w komunikacie. Cinema City otworzy kino z 12 ekranami w Galerii Wilanów oraz 11-salowe kino w Galerii Białołęka.

Źródło: ISBnews

 

TVN, Polsat: Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w dniach od 1 do 7 kwietnia największy udział w wydatkach na reklamę wśród stacji TV zanotował TVN. Udział ten wyniósł 17,83%, co oznacza 71,17 mln zł wpływów. Drugie miejsce zajął Polsat z udziałem na poziomie 16,40%, czyli wpływami rzędu 65,45 mln zł.

Źródło: ISBnews

 

TVN, Polsat: Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w dniach od 1 do 7 kwietnia udział TVN w oglądalności wyniósł 13,14% wobec 13,44% tydzień wcześniej. W przypadku Polsatu udział w oglądalności wyniósł 12,39%  wobec 12,99% przed tygodniem.

Źródło: ISBnews

 

GIEŁDA, FUZJE I PRZEJĘCIA

Neostratus: Węgierski dostawca informatycznych rozwiązań w chmurze (cloud computing) rozważy wejście na warszawską giełdę w ciągu 3-4 lat, poinformował agencję ISBnews prezes spółki Viktor Kovacs.

"Większość biznesów, które prowadziłem, ostatecznie wchodziła na giełdę. Dlatego uważam, że również Neostratus może zostać wprowadzony na giełdę, ale jest to perspektywa trzech-czterech lat. Wśród rynków, które będziemy rozważać jako parkiet notowań, jest warszawska giełda, która robi na mnie wrażenie swoim rozwojem w regionie" - powiedział ISBnews Kovacs.

Źródło: ISBnews

 

P4: Operator Play rozważa debiut na GPW, który zapewni udziałowcom wyjście z inwestycji z zyskiem. Takie spekulacje krążą wśród bankierów inwestycyjnych, prawników i w środowisku telekomunikacyjnym.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

 

Wind Mobile: Firma jest gotowa do przejścia na rynek główny GPW z NewConnect, ale wydarzy się to raczej przy okazji większego przejęcia. Według deklaracji zarządu, Wind Mobile prowadzi zaawansowane rozmowy dotyczące akwizycji z firmą, która jest pionierem w zakresie halodzwonków reklamowych na Bliskim Wschodzie., a także ma zaawansowany etap negocjacji dotyczących warunków przejęcia (tzw. term sheet) z wiceliderem rynku halodzwonków w Europie.

"Mamy gotówkę i zdolności kredytowe, ale jeśli dopinalibyśmy duże przejęcie w grę wchodziłaby 'dodatkowa struktura finansowania'" - ocenił prezes Wind Mobile. Jak się wyraził, główny akcjonariusz spółki raczej niechętnie podchodzi do emisji akcji i jest "proobligacyjny".

"Realizacja naszych zamierzeń pozwoliłaby zrealizować nasz scenariusz, jakim jest wzrost zysku netto do ponad 9 mln zł w 2015 przy przychodach na poziomie 45,4 mln zł. Zaznaczam jednak, że nie jest to oficjalna prognoza" - konkludował prezes Wind Mobile.

Źródło: ISBnews

 

Grupa MCI: Fundusz zamknął prywatną emisję zabezpieczonych obligacji korporacyjnych serii H1, z której pozyskała 36 mln zł. Po rozliczeniu emisji obligacji serii H1, grupa dysponuje ponad 250 mln zł środków na nowe inwestycje, które przeznaczy na finansowanie kolejnych inwestycji funduszy MCI. TechVentures i MCI. EuroVentures w spółki technologiczne, podało MCI w komunikacie.

Strategia MCI zakłada wydatki kilkuset milionów złotych w 2013 r., które fundusz przeznaczy na finansowanie kolejnych inwestycji funduszy MCI. TechVentures i MCI. EuroVentures w spółki technologiczne (e-commerce, mobile, social internet, cloud computing).

Źródło: ISBnews

 

Internet Group: W Investments Holdings Limited (WIH) stał się spółką dominującą Internet Group, wynika z komunikatu spółki. „Uzyskanie przez WIH statusu podmiotu dominującego wobec IGroup nastąpiło w dniu 5 kwietnia 2013 roku w wyniku powołania Małgorzaty Walczak - wiceprezesa zarządu IGroup - do pełnienia funkcji członka zarządu WIH. W wyniku w/w powołania wszyscy członkowie zarządu IGroup - to jest Piotr Wiśniewski oraz Małgorzata Walczak - stali się jednocześnie członkami zarządu WIH" – czytamy w komunikacie.

Piotr Wiśniewski, prezes IGroup, posiada status podmiotu dominującego wobec WIH (posiada 100% udziałów) oraz pełni funkcję członka zarządu WIH.

Źródło: ISBnews

 

Internet Group: Spółka przejmuje 22% udziałów w Zień Sp. z o.o., podał IG w komunikacie. Spółka rozważa dokapitalizowanie biznesu projektanta mody i chce podnieść dynamikę jego rozwoju, m.in. poprzez zwiększenie obecności w kanale e-commerce. Wartości umowy nie ujawniono.

"Zień to kolejna po inkubatorze Technoboard inwestycja sfinalizowana w ostatnich dniach przez Internet Group. W wyniku transakcji, spółka przejęła 22% udziałów w firmie sprzedającej luksusową odzież. Pozostałe udziały (78%) posiada jej założyciel – Maciej Zień" - czytamy w komunikacie.

Dzięki pozyskaniu inwestora, Zień chce przyspieszyć realizację strategii rozwoju. Obecna sytuacja rynkowa temu sprzyja. Wartość rynku odzieży i obuwia luksusowego w Polsce szacowana jest na  1,5 mld zł. W ostatnich latach Polacy zauważalnie zwiększają wydatki na luksusowe ubrania, od 2007 r. potencjał rynku wzrósł o 36%, podano także.

Źródło: ISBnews

 

Tell: Spółka zależna Euro-Phone chce kupić Mobile MIZ za max. 18 mln zł. Przewidywany termin zakończenia negocjacji to 10 maja 2013 roku. Sprzedającymi są Mix Electronics i PHP Mobile. Mobile MIX posiada 78 salonów  sprzedaży i 38 autoryzowanych doradców biznesowych.

Źródło: Trigon

 

TP SA: Walne zgromadzenie Telekomunikacji Polskiej podjęło uchwałę w sprawie  wypłaty dywidendy wysokości 656,2 mln zł tj. 0,50 zł na jedną akcję z zysku za 2012 rok, podała spółka w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Asseco Central Europe: Akcjonariusze zgodzili się przeznaczyć na dywidendę 10,04 mln euro z zysku za ub.r., wynoszącego 12,46 mln euro, co da wypłatę w wysokości 0,47 euro na akcję, podano w uchwale zwyczajnego walnego zgromadzenia.

Źródło: ISBnews

 

CD Projekt: Akcjonariusze spółki CD Projekt zdecydują 7 maja o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2012 rok, wynika z projektów uchwał na zwyczajne walne zgromadzenie.

Źródło: ISBnews

 

Mediatel: NWZA w dniu 6 maja zdecyduje w sprawie emisji do 22,36 mln akcji serii L. Akcjonariusze mają zdecydować o podwyższeniu kapitału zakładowego o kwotę nie większą niż  4,47 mln zł. Ponadto wśród projektów uchwał jest głosowanie w sprawie zmian w składzie RN.

Źródło: spółka

 

KADRY

MCI: Rada nadzorcza MCI Management powołała Tomasza Czechowicza na prezesa zarządu na kolejną trzyletnią kadencję, podała spółka w komunikacie. Ponadto w skład zarządu powołano Wojciecha Marcińczyka.

Źródło: ISBnews

 

ATM SI: Sławomir Kamiński i Grzegorz Domagała zrezygnowali ze członkostwa w RN.

Źródło: spółka

 

ATM: Marcin Wysocki został członkiem RN.

Źródło: spółka

 

PRODUKTY I WDROŻENIA, INNE WIADOMOŚCI

Qumak-Sekom, Cloudware Polska: Konsorcjum podpisało z Zakladem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) umowę na zakup i dostawę dwóch serwerów wraz z oprogramowaniem systemowym i szafami RACK oraz usługę instalacji, konfiguracji i dokumentacji dostarczonego sprzętu i oprogramowania, podała spółka w komunikacie. Transakcja ta, warta 13,8 mln zł netto, umożliwi rozbudowę infrastruktury sprzętowej ZUS, niezbędnej do wdrożenia projektu SWEZ 2.0.

"Termin wykonania przedmiotu umowy określono na 6 tygodni od daty zawarcia umowy, z zastrzeżeniem, że usługi instalacji, konsolidacji oraz konfiguracji zostaną zrealizowane do 6 miesięcy od daty zawarcia umowy" - napisano w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Qumak-Sekom: Spółka ma kontrakt z PSE o wartości 9,73 mln PLN netto. Przedmiotem umowy jest dostawa i wdrożenie w PSE oraz pięciu spółkach obszarowych informatycznego systemu Asset Management dla wspomagania zarządzania majątkiem PSE.

Źródło: ISBnews

 

Action, Arcus: Oferta konsorcjum spółek jest najkorzystniejsza na sprzęt  komputerowy dla woj. Łódzkiego. Dotyczy realizacji projektu "Infrastruktura Regionalnego Systemu Informacji Medycznej woj. Łódzkiego". Wartość oferty to 6 mln zł.

Źródło: Trigon

 

Sygnity: Inspektorat Uzbrojenia wybrał ofertę konsorcjum Sygnity i firmy DIM w przetargu na dostawę systemu kontroli ruchu sieciowego w sieci INTER MON o wartości 2,81 mln zł brutto.

Źródło: Trigon

 

Comarch: Spółka i PPL Koral - największy w Polsce producent lodów, podpisali umowę na wdrożenie systemu Comarch SFA. Projekt obejmuje wdrożenie aplikacji mobilnej na systemie operacyjnym Google Android dla przedstawicieli handlowych oraz dyrektorów firmy Koral. Umowa została podpisana na trzy lata. Wdrożenie na terenie całej Polski obejmie kanał tradycyjny i sieciowy.

Źródło: spółka

 

Netia: Spółka wprowadziła nową ofertę kompleksowych usług zintegrowanej komunikacji (Unified Communications) dla biznesu o nazwie Netia Office Anywhere™, oparte na rozwiązaniu firmy Microsoft – Lync 2013. Netia jest pierwszym operatorem w Europie, który wdrożył i zintegrował ze swoim systemem telefonii IP to innowacyjne rozwiązanie komunikacyjne.

Netia Office Anywhere™ (NOA), to przystępne cenowo narzędzia komunikacyjne, dostępne dla wszystkich klientów biznesowych – od mniejszych firm aż po największe korporacje. Dzięki NOA użytkownicy korzystają z jednej aplikacji, która integruje różne kanały komunikacji. Elementy Netia Office Anywhere™: np. pełna integracja z usługami telefonii stacjonarnej, zarządzanie statusem obecności, współdzielony kalendarz, wspólna książka adresowa czy synchronizacja z różnymi urządzeniami mobilnymi, pozwalają na znaczną oszczędność czasu.

Źródło: spółka

 

Polkomtel: Od 12 kwietnia rusza nowa kampania promująca przenoszenie numeru do Plusa. Łącznie na przeniesieniu numeru do Plusa można oszczędzić nawet 500 zł. Promocje dla przenoszących numer z innej sieci do Plusa dostępne są w ramach taryf OMG, a oszczędności maja wynikać wynikają z oszczędności na abonamencie - to oszczędności w wysokości 120 zł, gdyż abonament dla klientów przenoszących numer jest o 5zł niższy niż dla nowych klientów, oszczędności na telefonach - ceny promowanych telefonów zostały obniżone i np. Samsung Galaxy Ace 2 został przeceniony aż o 380 zł i w abonamencie za 59,90 kosztuje teraz tylko 1 zł.

Źródło: spółka

 

CDP.pl, Virgin Mobile: Członkowie Klubu Virgin mogą otrzymać kody umożliwiające bezpłatne pobranie atrakcyjnej gry komputerowej z serwisu CDP.pl, to efekt wspólnej akcji Virgin Mobile Polska oraz CDP.pl. Promocja jest przeznaczona dla osób, które przeniosły swój numer do Virgin lub w ciągu 30 dni wydały 50 zł na usługi telekomunikacyjne operatora.

Źródło: spółka

 

Vivid Games: Spółka zaprezentowała grę FIM Speedway GP 2013. Gra dostępna jest na  urządzenia mobilne wyposażone w system iOS i Android. Tegoroczna edycja to już trzecia odsłona popularnej gry. FIM Speedway GP 2013 oparta jest na licencji FIM (Federation Internationale de Motocyclisme) oraz zawiera branding firmy Monster, producenta napojów energetycznych.

Źródło: spółka

 

Examobile: Na koniec marca 2013 roku, czyli niewiele ponad rok od opublikowania pierwszej aplikacji, łączna liczba unikalnych użytkowników, którzy zainstalowali  plikacje Examobile przekroczyła 1,3 mln. Tylko w pierwszym kwartale 2013 roku aplikacje Examobile  S.A. zainstalowano na ponad 720 tys. urządzeń mobilnych.

Źródło: spółka

 

Benchmark.pl: Spółka stworzyła strefę Ultrabook, zainspirowaną przez firmę Intel. To kompendium wiedzy na temat tego typu komputerów mobilnych - lekkich, cienkich, o atrakcyjnej stylistyce, a do tego błyskawicznie startujących i wydajnych. Użytkownicy znajdą tu ciekawe artykuły i porady, które nie tylko przybliżą im Ultrabooki, ale również pomogą w codziennym użytkowaniu tych komputerów. W Strefie znajdą się też testy Ultrabooków, które pomogą w optymalnym doborze sprzętu do potrzeb użytkownika.

Źródło: spółka

(ISBnews)

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas