Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1034.

Ambitny Stadion Narodowy

Najbliżej Hush Warsaw                      

PL 2012+, spółka zarządzająca Stadionem Narodowym w Warszawie, planuje wyjście na rynek z ofertą sprzedaży praw do nazwy areny w II poł. 2013, poinformowała agencję ISBnews menedżer ds. komunikacji Stadionu Joanna Janowicz Strzyżewska. Biedronka nie planuje starać się zostanie sponsorem tytularnym stołecznej areny.

"Obecnie skupiamy się na wzmacnianiu marki Stadionu Narodowego. W II połowie bieżącego roku planujemy wyjście na rynek z ofertą sprzedaży praw do nazwy. W ramach budowania partnerstw strategicznych myślimy również o akredytowanych dostawcach i partnerach długofalowych" - powiedziała ISBnews Janowicz Strzyżewska podczas prezentacji targów mody Hush Warsaw, które odbędą się 9 czerwca.

 

Zdementowała wcześniejsze informacje medialne, że Biedronka może być sponsorem tytularnym.

"Nie były prowadzone takie rozmowy, ale jesteśmy otwarci na różne marki, których strategia jest bliska naszej i mają podobne aspiracje" - zaznaczyła menedżer Stadionu Narodowego.

"Nie zamierzamy wystartować w tym przetargu" - powiedział ISBnews Alfred Kubczak, dyr. ds. komunikacji zewnętrznej Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka.

PL2012+, spółka zarządzająca Stadionem Narodowym w Warszawie, zwiększyła przychody miesięczne po wdrożeniu nowej strategii sprzedaży do ok. 2 mln zł w maju ze 0,14 mln zł w styczniu. Stadion ma zakontraktowane już 90 wydarzeń korporacyjnych na bieżący rok wobec 100 zaplanowanych pierwotnie, poinformowała agencję ISBnews menedżer ds. komunikacji Stadionu Narodowego Joanna Janowicz Strzyżewska. Na 2014 rok spółka planuje podwojenie tej liczby, a w 2015 roku liczba ta ma wzrosnąć do 500.

"Mamy zakontraktowanych już 90 wydarzeń korporacyjnych na bieżący rok wobec 100 zaplanowanych pierwotnie. To konferencje, kongresy, imprezy korporacyjne. Na 2014 rok planowane jest podwojenie tej liczby, a w 2015 roku liczba ta ma wzrosnąć nawet do 500. Gdy PL.2012+ rozpoczynała pracę na stadionie w styczniu tego roku, mieliśmy 140 tys. zł przychodów, przychody miesięczne z maja, po wdrożeniu nowej strategii sprzedaży, to około 2 milionów. Celem spółki jest dodatni wynik operacyjny w 2015 roku" - powiedziała ISBnews Janowicz Strzyżewska.

Podkreśliła, że Stadion stara się o organizację Kongresu Klimatycznego jeszcze w tym roku. "Gdybyśmy zdobyli to wydarzenie, Stadion byłby wyłączony na cele tego kongresu przez 5-6 tygodni" – dodała menedżer Stadionu Narodowego.

Wskazała, że strategia rozwoju areny obejmuje organizowanie wydarzeń w trzech głównych segmentach: sporcie, muzyce i wydarzeniach społecznych.

"Mamy finał Ligi Europejskiej, eliminacje Mistrzostw Świata i Europy, Puchar Polski przez kolejne trzy lata. Ściągnęliśmy znane wydarzenia w Warszawie, jak Warsaw Orange Festival, będzie koncert Paula McCartneya, Depeche Mode, Rogera Watersa. Rozszerzamy ofertę i ostatnio byliśmy gospodarzem Targów Książki, a na początku czerwca odbędą się u nas Targi Mody Hush Warsaw. Na ten rok w kalendarzu mamy 18 dużych wydarzeń wobec 10 spodziewanych na ten rok. Oferujemy również elastyczną ofertę powierzchni biznesowych - wynajmu loż na jeden dzień, czy pakiety np. koncertowe" - wymieniła Janowicz Strzyżewska.

Po wakacjach Stadion planuje przedstawić wyniki, prognozy i plany w różnych obszarach działalności.

Stadion Narodowy w Warszawie oferuje 42 tys. m2 przestrzeni wystawienniczej i konferencyjnej.


Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas