Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1034.

Sygnity, T-Mobile, tablety

ISBnews 20-24 maja                  

T-Mobile chce oferować usługi bankowe, tablety zaraz przeskoczą laptopy pod względem popularności, zakręcone losy przetargu na 1800 MHz, plotki o chęci wejścia 02.pl do walki o Wirtualną Polskę, wyniki Sygnity. Poniżej przedstawiamy przegląd wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 20 - 24 maja br.przygotowane przez agencję ISBnews.

BIZNES I FINANSE: RYNEK

Tablety i laptopy: Liczba sprzedanych w Polsce tabletów wyniosła 375 tys. szt. w I kw. 2013 r., czyli cztery razy więcej niż rok temu, wynika z szacunków firmy badawczej IDC. W całym roku liczba ta może wzrosnąć do 1,8 mln sztuk.

Jednocześnie w pierwszych trzech miesiącach tego roku sprzedano 480 tys. laptopów. "Jeszcze chwila, a skala sprzedaży obu tych produktów się zrówna. To oczywisty dowód na to, że mamy w Polsce boom na tablety" - twierdzi analityk IDC Damian Godos, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Źródło: ISBnews

 

Rynek reklamy: Reklama w Polsce spadła o 6,9% r/r do 1,57 mld zł w I kw. 2013 roku, wynika z szacunków domu mediowego Starlink. Całorocznie dom mediowy zakłada spadek reklamowego rynku o 4,5%, czyli do 7,41 mld zł. Jedynym medium, gdzie wydatki na reklamę wzrosły - o 7,7% r/r do 351,7 mln zł - był internet.

"Spadki dotknęły przede wszystkim ogólnopolskich stacji, cztery największe anteny straciły łącznie 14,5% przychodów z reklam, jednak nie ominęły też mniejszych stacji ogólnopolskich. TV4, TVN7, TV Puls straciły 3% przychodów reklamowych, ale zwiększyły swój udział w rynku reklamy telewizyjnej z 6% do 7%. W tym czasie stacje tematyczne i niszowe umocniły swoją pozycję zwiększając przychody reklamowe o 13,9%. Tym samym ich udział w przychodach całej telewizji wzrósł z 21% do 25,8%" - wskazuje raport Starlink.

Tymczasem reklama radiowa skurczyła się o 3,9% do 127,2 mln zł, wydatki na reklamę w magazynach spadły o 16,3% do 120,3 mln zł, a w gazetach o 24% do 75,7 mln zł. Reklama zewnętrzna straciła rok do roku 16,2% wartości (wydatki sięgnęły 96,6 mln zł), a reklama kinowa: 13,3% i wyniosła 22,8 mln zł.

Źródło: ISBnews

 

Roaming: Opłaty za połączenia głosowe, SMS oraz usługi transmisji danych w roamingu zostaną obniżone w krajach Unii Europejskiej, zarówno na poziomie hurtowym, jak i detalicznym z dniem 1 lipca 2013 r., podał Urząd Komunikacji Elektronicznej w komunikacie. Za jedną minutę wychodzącego połączenia głosowego abonent detaliczny zapłaci maksymalnie 1,22 zł brutto.

Maksymalne opłaty za usługi detaliczne w roamingu regulowanym obowiązujące od 1 lipca 2013 r. w krajach Unii Europejskiej wyniosą 1,22 zł brutto za połączenia wychodzące (min); 0,36 zł brutto za połączenia przychodzące (min); 0,41 zł brutto za SMS, 2,30 zł brutto za MMS oraz 2,30 zł brutto za transmisję 1 MB danych.

Na poziomie hurtowym będzie to 0,415 zł netto za połączenia wychodzące (min); 0,083 zł netto za SMS oraz 0,622 zł netto za transmisję 1 MB danych.

Źródło: ISBnews

 

Przetarg na 1800 MHz: UKE odrzucił wniosek Polkomtela i Sferii o unieważnienie przetargu na 1800 MHz. Informacja taka trafiła w ubiegłym tygodniu do wszystkich operatorów startujących w przetargu - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Prawnicy Polkomtela robią jednak wszystko, by unieważnić przetarg na częstotliwości szybkiego mobilnego internetu. Po odrzuceniu wniosku przez UKE spółka analizuje, jak zaskarżyć decyzję przed sądem. Na celownik wzięła także UOKiK. Zarzuca mu błędy przy wydaniu opinii na temat ofert Polkomtela i Sferii.

Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK, powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej", że urząd dogłębnie przeanalizował rynek i uznał, że podział częstotliwości między Sferię czy Polkomtel spowodowałby zakłócenie konkurencji.

Mimo że od przetargu minęły już trzy miesiące, P4 i PTC nadal nie dostały rezerwacji częstotliwości. UKE tłumaczy, że wynika to ze skomplikowanej procedury formalnoprawnej. Wiąże się to z wydaniem niemal jednocześnie kilkudziesięciu decyzji związanych z różnymi kwestiami, np. odrzuceniem wniosków Polkomtela i Sferii o unieważnienie przetargu.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

 

Przetarg na 1800 MHz: Polkomtel, operator sieci Plus, nie otrzymał z Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) decyzji w sprawie swojego wniosku o unieważnienie przetargu.

"Nawiązując do artykułu w 'Dzienniku Gazecie Prawnej' o przetargu na częstotliwości z zakresu 1800 MHz, informujemy, że Polkomtel nie otrzymał z Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzji w przedmiocie swojego wniosku o unieważnienie przetargu" - głosi komunikat.

"Jednocześnie cieszy nas deklaracja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, że Urząd 'dogłębnie przeanalizował rynek'. Skoro według Urzędu taka analiza istnieje, to dla dobra postępowania przetargowego i rozstrzygnięcia wszelkich niejasności, wskazanym wydaje się być niezwłoczne ujawnienie przez Urząd wspomnianej 'dogłębnej analizy'" - czytamy dalej.

Polkomtel przypomina, że wystąpił do UOKiK z listą ponad 20 pytań i zagadnień dotyczących przetargu na częstotliwości z zakresu 1800 MHz.

Źródło: ISBnews

 

Przetarg na 800 i 2600 Mhz: UKE jeszcze w tym roku zamierza sprzedać częstotliwości z pasma 800 i 2600 MHz. Szczególnie po te pierwsze ustawia się kolejka chętnych. Tym bardziej, że to jedne z ostatnich tak cennych zasobów, które trafią na sprzedaż.

Źródło: Newseria

 

Rynek pracy: Osoby zatrudnione w branży IT są bardziej zaangażowane w pracę w porównaniu do uśrednionego wyniku dla wszystkich branż przebadanych w 2012 roku przez Aon Hewitt. Wskaźnik zaangażowania dla branży IT wyniósł w 2012 roku 54%, podczas gdy średnia dla wszystkich firm uczestniczących w projekcie to 48% - wynika z Badania Najlepsi Pracodawcy przeprowadzonego przez firmę Aon Hewitt w 2012 roku.

Źródło: spółka

 

BIZNES I FINANSE: SPÓŁKI

Sygnity: Integrator IT jest na dobrej drodze, aby osiągnąć swój cel średniookresowy na poziomie marży brutto na sprzedaży, czyli 21,1%, i będzie starać się podnieść jej poziom ponad to założenie" – poinformował prezes spółki Janusz R. Guy.

"W tym celu systematycznie pracujemy nad strukturą sprzedaży. Celem jest poprawa marżowości" – powiedział Guy podczas konferencji prasowej.

Po I półroczu 2012/13 (tj. 1 października 2012 - 31 marca 2013) marża brutto na sprzedaży wzrosła do 19,6% wobec 15,8% rok wcześniej. Jednocześnie w samym II kw. r. finans. spółki marża brutto przekroczyła 20%. Średnioterminowym celem na poziomie EBIT jest marża rzędu 6,2%, a na poziomie netto 4,8%.

Źródło: ISBnews

 

Sygnity: Backlog Grupy Sygnity na II poł. roku obrotowego 2013 (tj. na okres kwiecień-wrzesień 2013) wynosi ponad 140 mln zł, a na rok 2014 przekracza 185 mln zł, poinformował prezes Janusz R. Guy.

Źródło: ISBnews

 

Sygnity: Firma odnotowała 8,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. roku obrotowego 2013 (1 października 2012 - 31 marca 2013) wobec 0,18 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk operacyjny wyniósł 12,80 mln zł wobec 1,54 mln zł zysku rok wcześniej.

"Dzięki konsekwentnemu ograniczeniu kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu, wynik EBITDA Grupy w tym okresie wyniósł 21,7 mln zł, a zysk operacyjny 12,8 mln zł, co stanowi wzrost do adekwatnego okresu poprzedniego roku odpowiednio o +135% oraz +731%" - napisał prezes Janusz R. Guy w komentarzu do wyników.

Źródło: ISBnews

 

MCI: Alfanor 13131 AS, spółka zależna od subfunduszu MCI.EuroVentures 1.0 wydzielonego w ramach funduszu MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, po uzyskaniu stosownych zgód tureckich władz oraz zgód korporacyjnych, zawarła umowę nabycia 11.200.000 akcji spółki Indeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Indeks), stanowiących 20% kapitału, poinformował MCI w komunikacie. Cena nabycia akcji ustalona została na maksymalnym poziomie 4,35 TRL (turecki lir = 1,76 zł) za akcję. Całkowita wartość transakcji uwarunkowana jest realizacją prognoz Indeks na lata 2013-2014.

„Umowa zawarta została zawarta z panem Erolem Bilecik, założycielem i większościowym akcjonariuszem Indeks. Płatność za nabyte akcje zrealizowana zostanie w transzach przy czym pierwsza transza dokonana została z istotnym dyskontem wobec wyceny rynkowej w dniu wczorajszym. Cena nabycia akcji ustalona została na maksymalnym poziomie 4,35 TRL za akcję. Całkowita wartość transakcji uwarunkowana jest realizacją prognoz Index na lata 2013-2014" – czytamy w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Hawe, Exatel: Hawe zawarła umowę o współpracy ze spółką Exatel związanej z projektami realizowanymi na rynku telekomunikacyjnym, podało Hawe w komunikacie.

"Przedmiotem umowy jest określenie szczegółowych zasad współpracy związanej z projektami realizowanymi na rynku administracji publicznej ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania dofinansowania ze środków unijnych mających na celu rozwój infrastruktury teleinformatycznej na terenie Polski" - czytamy w komunikacie.

Współpraca spółki z Exatel obejmować będzie w szczególności: rozwój współpracy międzyoperatorskiej, wzajemne uzupełnianie infrastruktury , wdrożenie efektywnych form udostępniania i użytkowania sieci w różnych modelach, skoordynowane wykorzystanie potencjału i doświadczeń przy projektowaniu, budowie, modernizacji oraz utrzymaniu infrastruktury oraz dostarczanie i udostępnianie istniejącej infrastruktury teleinformatycznej, podkreślono również.

Źródło: ISBnews

 

Telekomunikacja Polska: TPSA spełniła prawie wszystkie wymagania w obszarze inwestycji wynikające z porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE), wynika z raportu audytora ATKearney na temat realizacji porozumienia, opublikowanego przez UKE. Porozumienie UKE z TPSA w tej sprawie kończy się 31 marca br.

"Na dzień audytu TP spełniła prawie wszystkie wymagania w obszarze inwestycji, z uwzględnieniem zmian harmonogramu produkcji przyjętych decyzją KS z dnia 30.01.2012. TP raportuje wykonanie inwestycji w linie szerokopasmowe w liczbie 1.290.289 na dzień 31 marca 2013 wobec 1.200.000 linii wymaganych na koniec I kwartału 2013" - czytamy w raporcie. Spełnione zostały również wymagania dotyczące przepływności budowanych w tym okresie linii, z których 94,5% posiada przepływność większą lub równą 6 Mb/s, w tym 18,6% przepływność co najmniej 30 Mb/s.

W wyniku porozumienia między UKE a TPSA regulator rynku zawiesił proces podziału spółki na część detaliczną i hurtową. Natomiast TPSA zobowiązała się do przeprowadzenia procesu inwestycyjnego a także wprowadzenia zasad, które uniemożliwią dyskryminację operatorów alternatywnych (OA) w stosunku do działu detalicznego grupy.

Źródło: ISBnews

 

T-Mobile: Operator chciałby zaoferować pakiet usług bankowych pod własną marką od 2014 r., jak wynika z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej".

"W ubiegłym tygodniu Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci T-Mobile, rozesłała zapytania ofertowe do wybranych banków z propozycją współpracy. Własną bankową markę operator chciałby uruchomić na początku przyszłego roku" - czytamy w "Rz".

Gazeta podkreśla, że operatorzy sieci telekomunikacyjnych nie są zupełnymi nowicjuszami na rynku finansowym. Już od kilku lat oferują swoim klientom - zazwyczaj we współpracy z bankami - różne produkty finansowe.

Źródło: ISBnews

 

GPW: Giełda uruchamia internetową platformę demo GPWtr@der do nauki inwestowania w kontrakty terminowe na WIG20, mWIG40, akcje 22 spółek oraz kontrakty na waluty dla graczy indywidualnych, poinformował prezes giełdy Adam Maciejewski.

„Usługa ta powstała w wyniku naszego dążenia do wspierania inwestorów indywidualnych w edukacji. Trwa obecnie faza testów, a za kilka tygodni platforma będzie gotowa do użytku przez inwestorów" – powiedział Maciejewski podczas konferencji. GPWtr@der pozwala na zawieranie transakcji kontraktami terminowymi notowanymi na GPW w oparciu o rzeczywiste notowania.

Źródło: ISBnews

 

Orange: Maciej Witucki, prezes Orange zapowiada, że spółka na pewno wystartuje w przetargach na częstotliwości 800 i 2600 MHz. Operator chce dzięki temu dotrzeć z szybkim internetem do najbardziej rozproszonych terenów wiejskich.

„Na razie czekamy na informacje z UKE, jak będzie wyglądała ostateczna forma przetargu na częstotliwości 800 i 2600 MHz. Póki co tych informacji nie ma. Ale wiadomo, że będziemy startować, bo zwłaszcza 800 MHz ma dla nas bardzo duże znaczenie. To są częstotliwości, na których można budować substytut internetu stacjonarnego na bardzo rozproszonych terenach wiejskich - podkreśla Witucki.

Źródło: Newseria

 

Wind Mobile: Spółka podpisała list intencyjny z partnerem z Afryki Zachodniej. Współpraca będzie dotyczyć dwóch obszarów – rozwoju modelu Open Ringback w Afryce, a w szczególności w krajach Afryki Zachodniej, oraz dostarczania muzyki cyfrowej w Ghanie i Nigerii.

„Zakończyliśmy serię licznych spotkań z naszym partnerem, który jest liderem w zakresie operatorskich usług dodanych na kontynencie afrykańskim. Skonkretyzowaliśmy kluczowe obszary współpracy i obecnie przechodzimy do negocjacji umów partnerskich. Partnerstwo w zakresie Open Ringback ma charakter długofalowy, a jego efekty w formie przychodów będą widoczne w roku 2014. W pierwszej kolejności skupiamy się na Ghanie i Nigerii – niezwykle dynamicznych i dużych rynkach (łącznie około 140 milionów abonentów sieci mobilnych)" – mówi Igor Bokun, prezes zarządu Wind Mobile.

Dodał, że firma wykorzystując relacje ze światowymi dostawcami muzyki oraz korzystając z sukcesu, jaki Ci dostawcy odnieśli dzięki Open Ringback w Polsce, poszerza zakres współpracy z nowym partnerem również o sublicencjonowanie muzyki cyfrowej dla dwóch największych operatorów mobilnych w tych krajach. Ten wątek współpracy pozwoli nam w krótkim czasie na nawiązanie bezpośrednich kontaktów z operatorami oraz da realne szanse na przychody jeszcze w bieżącym roku.

Źródło: spółka

 

ATM: Spółka zapowiedziała lepszy II kwartał, a cel ponad 50 mln zł na poziomie EBITDA w 2013 niezagrożony.

Źródło: Trigon

 

Netmedia: Spółka przygotowuje nową wersję platformy sprzedażowej Corporate Travel Assistant (CTA), która umożliwia firmom dokonywanie samodzielnych rezerwacji przez internet. Nowa wersja platformy jest przystosowana także na rynki zagraniczne. Wejście na zachód możliwe byłoby w 2014 roku. Spółka zapowiedziała lepsze r/r wyników w 2013. W 2012 roku grupa Netmedia miała 126,3 mln zł przychodów, 1,2 mln zł EBITDA i 0,8 mln zł straty netto po uwzględnieniu jednorazowych  odpisów na likwidację spółki zależnej w Rumunii.

Źródło: Trigon

 

Cinema City: Spółka otworzyło pierwszą w Polsce salę z technologią 4DX (film w trójwymiarze z dodatkowymi efektami: ruszające się fotele, wiatr, woda, efekty świetlne etc.). Jest to trzecia sala tego typu otwarta przez CCI – pierwsza powstała w Izraelu, druga na Węgrzech. Inwestycja w salę z technologią 4DX to około 1 mln euro. Docelowo spółka może uruchomić 30 takich sal. Dostawcą technologii jest południowokoreańska firma CJ 4DPlex. CCI dzieli się z dostawcą przychodami i ustala z nim ceny biletów na seanse w technologii 4DX. Podstawowa cena biletu będzie wynosiła ok. 30 zł.

Źródło: DM PKO BP

 

Cinema City: CCI zapowiedziało ekspansję w Europie Zachodniej poprzez akwizycje. Spółka podtrzymuje plany uruchomienia w tym roku multipleksów na łącznie 30-40 ekranów, głównie w Rumunii. CAPEX wyniesie 15-20 mln euro.

Źródło: Trigon

 

Comarch: Spółka widzi problemy w pozyskiwaniu nowych zamówień. Słabość przychodów z sektora telekomunikacyjnego utrzyma się w II kw., ale później spodziewana jest poprawa. Negatywny wpływ Comarch SuB na wyniki grupy ma zmniejszyć się w kolejnych kwartałach.

Źródło: Trigon

 

GIEŁDA, FUZJE I PRZEJĘCIA

o2, wp: Grupa o2, piąty co do wielkości portal na polskim rynku, przygląda się możliwościom zakupu Wirtualnej Polski (WP), wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". Portal nie przejąłby jednak WP samodzielnie, gdyż go na to "nie stać". Wirtualna Polska może być sprzedana za 400-500 mln zł.

"Według naszych rozmówców, o2 nie stać, by samodzielnie przejąć większą Wirtualną Polską. Jej właściciel oczekuje, że uda mu się sprzedać portal za 400–500 mln zł." - czytamy w materiale DGP. W grę wchodzić mogłoby partnerstwo z inwestorem finansowym, najpewniej funduszem private equity, który pomoże sfinansować transakcję. A w dłuższej perspektywie – wprowadzenie nowego podmiotu na warszawską giełdę, podaa gazeta.

Źródło: ISBNews

 

PC Guard, Softnet Group: PC Guard zawarł umowę kupna 51% udziałów spółki Softnet Group, posiadającej ogólnopolską rezerwację częstotliwości 3,7 GHz oraz infrastrukturę do przesyłania danych. Wartość nabywanych udziałów to 21,6 mln zł.

Softnet Group, posiada ogólnopolską rezerwację częstotliwości 3,7 GHz oraz infrastrukturę do przesyłania danych pokrywającą ponad 20 proc. ludności Polski. Spółka planuje wdrożenie usług szerokopasmowej bezprzewodowej transmisji danych w oparciu o nową technologię LTE.

Źródło: spółka

 

Hawe: Spółka zawarła z Domem Inwestycyjnym Investors umowę w sprawie ustanowienia nowego programu emisji obligacji o wartości nominalnej nie wyższej niż 40 mln zł, podała spółka w komunikacie.

"W związku z wykazywanym przez inwestorów dużym zainteresowaniem obligacjami spółki emitowanymi na podstawie Umowy o oferowanie obligacji zawartej w dniu 24 kwietnia 2013 roku pomiędzy spółką a Domem Inwestycyjnym Investors, zarząd spółki podjął decyzję o rozszerzeniu przedmiotowej współpracy" - głosi komunikat.

Źródło: ISBnews

 

Infovide-Matrix: Spółka ma umowę z Golville Trading na objęcie 641,8 tys. akcji serii H po cenie 6,00 zł za sztukę.

Źródło: spółka

 

KADRY

Work Service: Mirosław Krutin zrezygnował z pełnienia funkcji członka RN. Ponadto powołano zarząd na kolejną pięcioletnią kadencję, w jego skład weszli: Tomasz Hanczarek – prezes zarządu, Dariusz Rochman – wiceprezes zarządu, Piotr Ambrozowicz – wiceprezes zarządu, Paul Christodoulou – wiceprezes zarządu oraz Robert Knights – wiceprezes zarządu.

Źródło: spółka

 

PRODUKTY I WDROŻENIA, INNE WIADOMOŚCI

Comarch: Dostawca i integrator systemów informatycznych właśnie zakończył wdrożenie Platformy M2M dla Grupy Telekom Austria, wiodącego dostawcy usług telekomunikacyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Platforma Comarch M2M stanowi centralną część Platformy M2M SIMplify stworzonej przez Grupę Telekom Austria.

Źródło: spółka

 

Comarch: Szpital Powiatowy w Kętrzynie przystępuje do projektu „Kompleksowa informatyzacja wraz z wdrożeniem zintegrowanego systemu informatycznego zarządzania placówką w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie".

Szpital podpisał umowę o wartości 3,8 mln zł z krakowską firmą Comarch, która od 20 lat działa na rynku IT. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego.

Źródło: spółka

 

Infovide-Matrix: Dostawca usług konsultingowych i innowacyjnych rozwiązań IT w Polsce, otrzymała Certyfikat Partner Center of Expertise (PCOE) firmy SAP. Dokument ten uprawnia do świadczenia usług Serwisu rozwiązań SAP. Otrzymanie certyfikatu potwierdza również spełnienie warunków oraz przestrzeganie procedur zgodnych z wymogami SAP AG, zapewniających najwyższą jakość świadczonych usług dla klientów SAP.

Źródło: spółka

 

Cyfrowy Polsat: Spółka wprowadza do oferty nowy dodatkowy pakiet HBO HD HBO GO, łączący wszystkie usługi oferowane przez Cyfrowy Polsat pod marką HBO za pośrednictwem dekoderów oraz online. Nowością dla abonentów platformy jest możliwość oglądania głównego kanału HBO na żywo także w Internecie.

Źródło: spółka

 

Cyfrowy Polsat: Operator nawiązał współpracę z Monolith Films dotyczącą udostępniania użytkownikom serwisu VOD Cyfrowego Polsatu oraz telewizji internetowej ipla najnowszych światowych hitów filmowych wkrótce po ich premierach w amerykańskich kinach. Filmy będą dostępne w serwisach na dwa tygodnie przed ich premierą DVD w Polsce. To jedyna okazja, by zobaczyć je tak wcześnie. Już dziś można obejrzeć pierwszy z nich – najnowszą produkcję kina akcji „Parker". Dodatkowo w ipla w wyniku nawiązania współpracy z dystrybutorem 9th Plan pojawią się nowe filmy oraz nowe bajki dla dzieci z Galapagos Films.

Źródło: spółka

 

Dell: Firma wprowadziła na rynek szeroką ofertę nowoczesnych stacji roboczych Dell Precision. W odświeżonym portoflio znajdują się; najmniejsze w swojej klasie urządzenie w obudowie wieżowej typu small form-factor – stacja Dell Precision T1700; oraz jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie stacji roboczych do montażu w szafie serwerowej - Dell Precision R7610. Seria Dell Precision obejmuje stację roboczą Dell Precision T1700 w obudowie typu Mini-Tower, która uzupełnia ofertę stacji roboczych.

Źródło: spółka

 

Hawe: Firma rozpoczęła kolejny etap współpracy z Huawei Polska. Dotyczy realizacji projektu polegającego na budowie ogólnopolskiej sieci światłowodowej w tym sieci dostępowej (tzw. "ostatniej mili") w technologii  FTTH (Fiber-to-the-Home).

Źródło: Trigon

 

Qumak, Atende: CPI podało, że w wyniku wyroku KIO unieważniło wybór oferty Qumaka jako najkorzystniejszej w przetargu na dostawę urządzeń, oprogramowania, instalacji oraz uruchomienia pełnej funkcjonalności Centralnego Punktu Systemu Centrów Powiadamiania Ratunkowego". Oferta Qumaka opiewała na 4,2 mln zł. Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta Atende za 5,7 mln zł.

Źródło: DM PKO BP

 

CDP.pl: Spółka z grupy CD projekt, wprowadzi na polski rynek grę „Disney Infinity" łączącą elementy świata wirtualnego i rzeczywistego 23 sierpnia, podała spółka w komunikacie.

„'Disney Infinity' to połączenie świata gier komputerowych oraz tradycyjnych zabawek. Absolutnie innowacyjna zabawa polega na zbieraniu figurek bohaterów produkcji Disneya – dzięki specjalnym czytnikom można ich 'wprowadzić' do wirtualnego świata gry. Zestaw startowy będzie kosztować 299 zł w wersji na konsole Playstation 3 oraz Xbox 360 oraz 259 zł w wersji na konsolę Wii" – czytamy w komunikacie.

Źródło: ISBnews

(ISBnews)

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas