Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1034.

PTC, Virgin, TVN, AlienRage

Wyniki kwartalne i plany                                 

Poniżej przedstawiamy przegląd wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 2 – 10 maja br. przygotowane przez agencję informacyjną ISBnews.


BIZNES I FINANSE: RYNEK

Reklama kinowa: Cennikowa wartość reklamy kinowej wyniosła 209,55 mln zł w I kw. 2013 r. i była o 29,2% wyższa niż rok wcześniej, wynika z danych Kantar Media dla portalu Wirtualnemedia.pl.

"Dystrybutor filmowy Kino Świat w I kwartale br. wydał na reklamę w kinach 15,1 mln zł, czyli ponad sześć razy więcej niż przed rokiem. Samsung Electronics Polska zainwestował w reklamę kinową nieco ponad 13 mln zł, podczas gdy rok wcześniej w ogóle nie promował się w kinach.

Natomiast Grupa Żywiec wydała 11,8 mln zł wobec 195 tys. zł rok wcześniej" – czytamy w informacji.

Cennikowe wydatki P4, operatora sieci Play, wzrosły w skali roku o 108%, a w przypadku Coca-Cola Poland Services spadły o 16%, podano również.

Źródło: ISBnews

 

Dzienniki: "Rzeczpospolita" ponownie zanotowała największy spadek sprzedaży (o 26,52% r/r) wśród dzienników w marcu 2013 r., wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Jedynym dziennikiem, którzy zwiększył w tym okresie sprzedaż była "Gazeta Polska Codziennie".

"Liderem sprzedaży wśród dzienników pozostał 'Fakt' (Ringier Axel Springer Polska). W marcu 2013 roku średnia sprzedaż ogółem tej gazety wyniosła 355.220 egz., co oznacza spadek o 10,32% w porównaniu do marca 2012 roku. Druga pozycja należała do 'Gazety Wyborczej' (Agora). Każde jej wydanie w marcu br. sprzedawało się średnio w liczbie 217.145 egz., po spadku o 12,52%. Na podium znalazł się jeszcze tabloid 'Super Express' (Murator) ze średnią sprzedażą ogółem na poziomie 160.493 egz., czyli o 4,85% mniejszą niż rok wcześniej" - czytamy w informacji.

Według zestawienia, czwartą lokatę zajęła "Rzeczpospolita" (Gremi Media, dawniej Presspublica), a jej średni wynik uplasował się na poziomie 62.624 egz. Zanotowała ona największy spadek w zestawieniu, wynoszący 26,52%. Drugi największy spadek średniej sprzedaży ogółem zanotował inny dziennik tego wydawcy - 'Gazeta Giełdy Parkiet', plasujący się na ostatnim miejscu. Jego wynik zmalał o 15,21% do 3.758 egz.

Źródło: ISBnews

 

BIZNES I FINANSE: SPÓŁKI

Polska Telefonia Cyfrowa: Operator sieci T-Mobile, zmieni nazwę na T-Mobile Polska pod koniec maja br., podała spółka w komunikacie.

"Zmiany mają na celu ujednolicenie nazwy firmy z nazwą marki, która jest znakiem firmowym usług oferowanych klientom. Polska Telefonia Cyfrowa Spółka Akcyjna zmieni nazwę na T-Mobile Polska Spółka Akcyjna. W związku z powyższym zmieni się również skrócona nazwa używana przez operatora, na T-Mobile Polska S.A." – czytamy w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Polska Telefonia Cyfrowa (PTC): Operator sieci T-Mobile, miała 15,92 mln klientów na koniec I kw. 2013 r., podała spółka w komunikacie. Na koniec tego okresu spółka obsługiwała 1,02 mln klientów mobilnego szerokopasmowego dostępu do internetu.

"PTC konsekwentnie zwiększa liczbę klientów abonamentowych siódmy kwartał z rzędu. Od stycznia do marca br. spółka pozyskała 18 tys. nowych abonentów, a w stosunku do odpowiedniego okresu roku ubiegłego ich liczba wzrosła o 206 tys. Baza wszystkich klientów PTC na koniec marca 2013 roku wyniosła 15.919 tys. w tym 7.014 tys. klientów abonamentowych" - czytamy w komunikacie.

Na koniec I kw. 2012 roku liczba klientów PTC wynosiła 14,51 mln.

Źródło: ISBnews

 

Polska Telefonia Cyfrowa: PTC konsekwentnie rozbudowuje sieć oraz rozszerza ofertę mobilnego dostępu do Internetu o nowe produkty.

"Dzięki temu dynamicznie rośnie liczba klientów korzystających z proponowanych przez T-Mobile rozwiązań. Na koniec pierwszego kwartału spółka obsługiwała 1,019 mln klientów mobilnego szerokopasmowego dostępu do internetu. W pierwszym kwartale, w porównaniu do odpowiedniego okresu ubiegłego roku, PTC zyskała 242 tysiące nowych klientów mobilnego dostępu do internetu, co jest wzrostem bazy klientów tych usług rok do roku aż o 31,1%" - czytamy dalej.

Źródło: ISBnews

 

Polska Telefonia Cyfrowa: Operator sieci T-Mobile, miała 583 mln zł zysku EBITDA w I kw. 2013 r., co oznacza wzrost o 8,4% r/r przy przychodach na poziomie niemal 1,6 mld zł (spadek o 8,5% r/r), podał operator w komunikacie

"W pierwszym kwartale 2013 roku PTC osiągnęła EBITDĘ w wysokości 583 mln zł, co stanowi wzrost wskaźnika o 8,4% w stosunku do odpowiedniego okresu roku poprzedniego. W analogicznym okresie również marża EBITDA zwiększyła się znacząco i osiągnęła poziom 36,5% w porównaniu z 30,8% w pierwszym kwartale 2012" – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że osiągnęła w I kw. 2013 roku przychody na poziomie 1 599 mln zł. "Niższe o 8,5% przychody w stosunku do odpowiedniego okresu ubiegłego roku są w głównej mierze spowodowane obniżeniem stawek MTR" - czytamy dalej.

Źródło: ISBnews

 

Virgin Mobile: Operator ma ponad 100 tys. klientów po ośmiu miesiącach działalności, poinformował dyrektor zarządzający spółki Tomasz Gniewek.

„To już całkiem ciekawa liczba. Cieszymy się, że udało nam się przekonać tylu klientów do przejrzystej oferty mimo coraz bardziej konkurencyjnego rynku ofert na kartę" – powiedział Gniewek podczas konferencji prasowej.

W rozmowie z ISBnews dodał, że plany obejmują dalsze zwiększenie dynamiki liczby klientów. „Widzimy co się dzieje na rynku, ale działamy w segmencie klientów, którzy są wrażliwi cenowo i paradoksalnie nasza klarowna oferta i nowowprowadzana taryfa oraz jakość obsługi klienta może przyczynić się do jeszcze dynamiczniejszego ich pozyskiwania" – powiedział ISB dyrektor zarządzający Virgin Mobile.

Źródło: ISBnews

 

TVN: Spółka odnotowała 43,82 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 184,93 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 343,15 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 364,86 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

TVN: Po wynikach I kw. br. TVN podtrzymał uprzednio podane oczekiwania co do średniego jednocyfrowego spadku rynku reklamy telewizyjnej w całym roku 2013, poinformował prezes spółki Markus Tellenbach.

"Wyniki pierwszego kwartału potwierdziły zdolność Grupy TVN, do zachowania rentowności, bez wpływu na jakość ramówki programowej, będącej naszym kluczowym aktywem. Zarząd podtrzymuje uprzednio podane oczekiwania co do średniego jednocyfrowego spadku rynku reklamy telewizyjnej w całym roku 2013" - powiedział Tellenbach, cytowany w komunikacie.

Przychody TVN zmniejszyły się w I kw. br. o 6% r/r do 343 mln zł na tle słabego rynku reklamy telewizyjnej., podkreśla firma. Główna przyczyna spadku przychodów to niższe przychody ze sprzedaży czasu reklamowego o 9% "w efekcie zbliżonego spadku rynku spotowej reklamy telewizyjnej".

"Słabe wyniki w reklamie zostały częściowo zrekompensowane przez przychody ze sponsoringu i opłat za kanały tematyczne, które wzrosły odpowiednio o 16% i 2% " - czytamy w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

TVN: Spółka podała w prezentacji, że przychody reklamowe TVN spadły w I kw. br. o 9,2% r/r do 235 mln zł, podczas gdy przychody reklamowe pozostałych stacji na rynku zmniejszyły się o 8,7% r/r do 488 mln zł (dane własne TVN oraz Starlink dla reszty rynku, wyłącznie przychody z reklamy spotowej, w mln zł).

Dynamika rynku reklamy TV i przychodów TVN w I kw. br. okazała się niższa od oczekiwań dla całego roku przez wysoką bazę I kw. 2012 r., tłumaczy firma.

Udział TVN w rynku reklamy TV wyniósł w I kw. 2013 r. (dane własne TVN oraz Starlink dla reszty rynku, reklama spotowa i sponsoring ) 34,2% (wobec 33,7% rok wcześniej), udział Polsatu wyniósł 28,0% (wobec 29,3% rok wcześniej), zaś TVP - 23,6% (wobec 24,8% rok wcześniej).

Źródło: ISBnews

 

Nc+, TVN: Wyniki platformy TV satelitarnej nc+, obciążone restrukturyzacją, w kolejnych kwartałach bieżącego roku będą miały negatywny wpływ na wynik EBITDA TVN, wynika z wypowiedzi dyrektora finansowego TVN Johna Driscolla.

"Wynik nc+ w kolejnych kwartałach będzie z pewnością niższy niż w pierwszym. Spółka będzie przechodzić restrukturyzację i będzie negatywny efekt na nasze wyniki, ale tylko w tym roku" - powiedział Driscoll pdoczas konferencji prasowej.

Według słów prezesa TVN Marcusa Tellenbacha, synergie wynikające z powstania platformy mają być widoczne w wynikach grupy TVN od 2014 roku. TVN posiada 32% udziałów w platformie nc+.

Prezes spółki dodał, że TVN jest przygotowany do kontynuacji działań optymalizacyjnych w celu utrzymania EBITDA oczyszczonej z ubiegłorocznych zdarzeń jednorazowych, w sytuacji "gdyby kondycja rynku zaczęła odbiegać od oczekiwań". Szef stacji potwierdził swoje wcześniejsze oczekiwania co do spadku rynku reklamy telewizyjnej na średnim jednocyfrowym poziomie w całym roku 2013.

Źródło: ISBnews

 

UPC Polska: Operator miał na koniec marca br. 1.466.100 klientów, którzy korzystali z 2.654.900 usług: 1.291.800 telewizji, w tym 797.400 cyfrowej, 874.700 internetu i 488 300 telefonii, podał Liberty Global, Inc., właściciel UPC Polska, w komunikacie.

"Pierwszy kwartał 2013 przyniósł znacznie szybszy przyrost usług niż analogiczny okres w 2012. Najbardziej dynamicznie rosnącą usługą była Telewizja Cyfrowa UPC, która mimo rosnącej konkurencyjności odnotowała 41.100 nowych klientów (vs. 29.700 w I kw. 2012). Usługa internetowa zyskała w tym okresie 20.100 nowych klientów (vs. 13.400 w I kw. 2012), a telefonia UPC 29.300 (vs. 22 400 w I kw. 2012). Wzrosty pierwszego kwartału wyniosły 90.500 sprzedanych usług cyfrowych" - głosi komunikat.

Obecnie w zasięgu dwukierunkowej sieci UPC znajduje się 2.554.400 polskich gospodarstw domowych, które mogą korzystać m.in. z superszybkiego internetu o prędkości 150 Mb/s. W pierwszym kwartale do portfolio usług dla firm dołączył internet o prędkości do 180 Mb/s, podano także.

Źródło: ISBnews

 

City Interactive: Spółka odnotowała 24,20 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w I kw. 2013 r. wobec 2,05 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 79,39 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 9,64 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

City Interactive: CI spodziewa się sprzedaży łącznie ok. 1,5 mln egzemplarzy Sniper Ghost Warrior 2 (SGW2) do końca 2013 roku. Dotychczas spółka sprzedała 1,1 mln kopii, poinformował prezes spółki Marek Tymiński.

"Mamy 1,1 mln egzemplarzy sprzedanych w sensie kopii, które trafiły do sieci dystrybucji. Wszystkie duże rynki składały w międzyczasie dodatkowe zamówienia. Ok. 470-480 tys. egzemplarzy zostało kupionych przez ostatecznych klientów. Choć gorzej jest z ocenami gry przez media branżowe, biznesowo to duży sukces" - powiedział Tymiński podczas konferencji prasowej.

Źródło: ISBnews

 

City Interactive: CI pracuje nad czterema nowymi grami, w tym rozpoczyna prace przedprodukcyjne trzeciej zęści Sniper Ghost Warrior, poinformował prezes spółki Marek Tymiński.

„Kolejny tytuł, który będzie miał premierę w III/IV kw. 2013 to AlienRage (wcześniejszy roboczy tytuł AlienFear). Na 2014 przygotowujemy Enemy Front i Lords of the Fallen, najwcześniej w 2015 roku odbędzie się premiera Sniper Ghost Warrior 3" – powiedział Tymiński podczas konferencji prasowej.

Źródło: ISBnews

 

Kino Polska: Spółka odnotowała 4,50 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 2,92 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 26,27 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 23,10 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

Asbis: Spółka odnotowała 3,33 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2013 r. wobec 2,24 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 443,82 mln USD w I kw. 2013 r. wobec 379,18 mln USD rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

Asbis: Spółka rozważy podniesienie prognoz finansowych jeśli kolejne kwartały będą charakteryzowały się równie wysoką dynamiką wyników, powiedział dyrektor finansowy spółki Marios Christou. Priorytetem są marże, a ich motorem rozwój marek własnych.

„Pierwszy kwartał był dla nas bardzo udany i jeśli taka tendencja będzie się utrzymywać, a kwiecień dobrze rokuje, to może być sytuacja że rozważymy podniesienie prognoz finansowych na bieżący rok. Priorytetem jest dla nas praca nad generowanymi marżami i to jest kluczowe" - powiedział Christou podczas konferencji prasowej.

Spółka podtrzymała swoją prognozę wypracowania 1850 – 1950 mln USD przychodów i 11 – 12,5 mln USD zysku netto w 2013 roku.

Źródło: ISBnews

 

Asseco Business Solutions: Spółka odnotowała 6,72 mln zł zysku netto w I kw. 2013 r. wobec 6,82 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 33,70 mln zł w I kw. 2013 r. wobec 37,32 mln zł rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

 

Cinema City International: Cinema City Romania SRL zawarła wstępne wiążące umowy najmu powierzchni pod dwa multipleksy z Premier Solutions & SC Team SRL i SC Veroskip Trading SRL, spółkami zależnymi AFI Europe, podała spółka w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

MCI: Geewa, spółka z portfela funduszu MCI.TechVentures z grupy MCI Management rozwijająca gry online, wprowadziła na rynek wersję mobilną swojej najpopularniejszej gry Pool Live Tour, podała spółka w komunikacie.

„Strategia spółki opiera się na wykorzystaniu zarówno wzrastającej penetracji Internetu i dostępności urządzeń mobilnych z dostępem do sieci, jak również dużego zainteresowania grami rozwijanymi na platformy mobilne. Ponadto, Pool Live Tour jest grą typu multiplayer, dającą możliwość gry w czasie rzeczywistym z innymi osobami, co jest szczególne ważne w relacji do popularności serwisów społecznościowych a wersja mobilna pozwala obecnym i nowym graczom na swobodne korzystanie z gry również poza platformą Facebooka" – powiedział Sylwester Janik, zarządzający funduszem MCI. TechVentures, największym udziałowcem Geewa, cytowany w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Mobile Internet Technology: Spółka zależna MNI Premium zawarła z Telewizją Polską umowy na integrację SMS Premium, podała spółka w komunikacie. Szacunkowa wartość umowy wynosi ok. 4 mln zł.

„Przedmiotem umowy jest udostępnienie przez MNI Premium na rzecz wszystkich anten TVP numerów SMS Premium Rate na wyłączność wraz z realizacją na tych numerach usług interaktywnych wykorzystujących wiadomości SMS Premium Rate, które to usługi pozostają w ścisłej relacji z treścią programu telewizyjnego, którego nadawcą jest TVP" – czytamy w komunikacie.

Usługi Interaktywne dotyczą obsługi sond, konkursów oraz loterii organizowanych przez TVP oraz dostępu do treści teletekstowych i multimedialnych oferowanych przez TVP.

Źródło: ISBnews

 

Ipla: Najnowsze wyniki badania Megapanel PBI/Gemius za marzec 2013r odnotowują bardzo duży wzrost liczby użytkowników ipli, umieszczając ją na pierwszej pozycji wśród audytowanych platform VOD. Z rekordowym w swej historii wynikiem 3,2 mln realnych użytkowników ipla wyprzedziła dotychczasowych liderów tego zestawienia, podał Cyfrowy Polsat w komunikacie.

W badanym okresie od 1 do 31 marca br. z oferty ipli skorzystało w sumie 3,2 mln RU: 2,35 mln za pośrednictwem aplikacji oraz 1,11 mln przez stronę www.ipla.tv. To o prawie 400 tys. użytkowników więcej od dotychczasowego lidera zestawienia – serwisu Grupy Onet.pl - VOD.pl, który osiągnął wynik 2,8 mln RU. Za iplą i VoD.pl znalazły się kolejno: serwis Grupy Wirtualna Polska – Orange-wp.tv (2,56 mln RU), serwis Grupy TVN – tvnplayer.pl (1,37 mln RU), serwis Grupy TVP - tvp.pl -vod (0,62 mln RU) oraz iplex.pl (0,15 mln RU),

Źródło: spółka

 

Comarch: Sprzedaż produktów Comarch w chmurze informatycznej, dostępna w ofercie wyniosła z w I kwartale 2013 roku 1,3 mln zł, odnotowując wzrost o 36 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. – Firmy szukają dzisiaj realnych oszczędności także przy zakupie systemów informatycznych. Badania pokazują, że 75 proc. polskich firm chce korzystać z rozwiązań w chmurze, bo dzięki takiemu modelowi unikają konieczności zakupu drogich systemów informatycznych, sprzętu czy licencji, czasochłonnej instalacji oraz nie muszą zatrudniać specjalisty ds. IT w swoich przedsiębiorstwach – mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarch, dyrektor Sektora ERP.

– Stale rośnie grono firm, które korzystają z Chmury Comarch. Obecnie mamy prawie 30 tys. klientów i wśród dostawców IT jesteśmy jedyną firmą z tak bogatą i kompleksową ofertą w modelu usługowym. Odnotowujemy również stały wzrost sprzedaży rozwiązań Comarch ERP w chmurze, także drugi kwartał tego roku zapowiada się obiecująco – podkreśla Zbigniew Rymarczyk.

Źródło: spółka

 

Grupa SMT: Powołano spółkę Attorn, która oferuje kompleksowy system do zarządzania należnościami dla sektora MSP. Powstanie nowej spółki w ramach grupy kapitałowej jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie przedsiębiorców wdrażaniem rozwiązań do samodzielnego organizowania procesów biznesowych.

Źródło: spółka

 

T-Systems: Władze polskiego oddziału spółki zapowiadają wzmocnienie pozycji T-Systems na rynku Public w tym roku. – W najbliższych miesiącach T-Systems Polska znacząco wzmocni swoją pozycję na lokalnym rynku IT, wykorzystując szanse i potencjał, jaki grupa Deutsche Telekom dostrzega w Polsce. Integralnym elementem naszych planów biznesowych jest ekspansja na rynku publicznym – mówi Maciej Plebański, Prezes Zarządu T-Systems Polska.

Dodał, że sektor Public przeszedł istotną transformację w ostatnich kwartałach, co sprawiło, że ze strony naszej spółki-matki otrzymaliśmy „zielone światło" do udziału w dużych przetargach na obsługę IT w administracji i instytucjach publicznych. - Mam nadzieję, że w krótkoterminowej perspektywie wśród klientów T-Systems z sektora Public – obok Deutsche Post/DHL czy Deutsche Bahn – będę mógł wymienić znaczące polskie podmioty kontrolowane przez państwo – dodał Plebański.

Źródło: spółka

 

4Fun Media: Zgodnie z danymi NAM w kwietniu oglądalność głównego kanału grupy, 4fun.tv ukształtowała się na poziomie 0,241 proc. w grupie 4+, a więc o 0,065 pkt. proc. poniżej oglądalności notowanych w roku poprzednim. Oglądalność zyskały natomiast dwie mniejsze stacje grupy: TV.DISCO (wzrost z  0,051 do 0,103 proc.) oraz RBL.TV (0,029 proc obecnie z 0,022 proc przed rokiem).

Źródło: Trigon

 

Kino Polska: Zgodnie z danymi NAM w marcu oglądalność stacji KINO POLSKA TV wyniosła 0,722 proc. w grupie 4+ (przed miesiącem 0,61 a przed rokiem 0,783). Udziały stracił również inny kanał filmowy  grupy, Filmbox, którego oglądalność w grupie 4+ wyniosła 0,143 proc. (przed rokiem 0,167 proc., ale przed miesiącem 0,138 proc).

Źródło: Trigon

 

TVN, Cyfrowy Polsat: Oglądalność kanału TVN w grupie wszyscy 4+ spadła w kwietniu 2013 roku do 13,8% z 15,4% rok wcześniej. Udział Polsatu w grupie wszyscy 4+ w kwietniu 2013 r. spadł do 12,6% z 14,9% rok wcześniej.

W kwietniu 2013 roku oglądalność kanału TVN w komercyjnej grupie docelowej (16-49 lat) spadła do 15,6% z 16,9% rok wcześniej. W przypadku Polsatu udział w grupie komercyjnej spadł do 13,9% z 16,8%. W grupie 16-49 miasta na pierwszym miejscu w kwietniu 2013 roku był TVN z udziałem 17,5%, wobec 20% rok wcześniej. Na drugim miejscu był Polsat, którego udział spadł do 11,7% z 13,4%.

Źródło: DM PKO

 

Tele-Polska Holding: W pierwszym kw. 2013 roku zysk netto wzrósł o 23 proc., r/r, do 3,2 mln zł zysku netto. Tym samym zmierzająca na GPW grupa po trzech miesiącach działalności osiągnęła już blisko połowę z prognozowanych na cały rok 7 mln zł czystego zarobku. W minionym kwartale wzrosły również,  o blisko 10 proc., skonsolidowane przychody holdingu, sięgając 52,7 mln zł.

Źródło: spółka

 

GIEŁDA, FUZJE I PRZEJĘCIA

Reader's Digest Przegląd: Firma ma od maja br. nowego właściciela. Jest nim Tarsago Media Group. W skład nowej spółki wejdą także dotychczasowe oddziały Reader's Digest na Węgrzech i w Rumunii, podała spółka w komunikacie.

"Od maja br. polska spółka Reader's Digest, będąca do tej pory częścią amerykańskiego koncernu The Reader's Digest Association, stanie się własnością Tarsago Media Group. Tarsago Media Group będzie spółką międzynarodową – w skład grupy wejdą także dotychczasowe oddziały Reader's Digest na Węgrzech i w Rumunii. Wartość transakcji pozostaje niejawna" - głosi komunikat.

W związku z wykupem, zmiany w portfolio firmy nie są planowane. Tarsago Media Group oraz The Reader's Digest Association zawarły długoterminową umowę licencyjną, podano także.

Źródło: ISBnews

 

Czerwona Torebka, Merlin.pl: Czerwona Torebka ma umowę inwestycyjną nabycia akcji Merlin.pl w drodze aportu, podała spółka w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

4Fun Media: Golden Finance Investments zmniejszyło zaangażowanie z  10,04% do 0,24% kapitału i głosów.

Źródło: Trigon

 

Mediatel: NWZA uchwaliło emisję 22,3 mln warrantów subskrypcyjnych. Każdy warrant uprawnia do objęcia jednej akcji. Warranty będą kierowane w ramach oferty prywatnej do inwestorów finansowych, branżowych, kontrahentów spółki lub osób innych, „istotnych z punktu widzenia prowadzonej przez firmę działalności".

Czas na realizację uprawnień wynikających z objętych warrantów upływa z końcem 2014 roku. Jeśli do emisji dojdzie, liczba akcji, na które dzieli się kapitał Mediatelu, urośnie o 200%, do blisko 33,5 mln sztuk. Nowi akcjonariusze będą posiadać łącznie około 66% akcji spółki.

Źródło: Trigon

 

Sygnity: Obligacje spółki, o wartości 40 mln zł, będą notowane na Catalyst od 21 maja br., podała spółka w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

Action: Akcjonariusze zdecydują 7 czerwca o przeznaczeniu kwoty 24,6 mln zł, czyli 1,5 zł na akcję na dywidendę za 2012 rok, poinformowała spółka w projektach uchwał na zwyczajne walne zgromadzenie.

Źródło: ISBnews

 

Wasko: Zarząd proponuje przeznaczenie kwoty ok. 3,65 mln zł, czyli 4 gr na akcję na wypłatę dywidendy za 2012 rok, podała spółka w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

ABC Data: Zarząd rekomenduje akcjonariuszom wypłatę dywidendy w kwocie 29,73 mln zł, co daje 24 gr na akcję, podała spółka w komunikacie.

Źródło: ISBnews

 

KADRY

CD Projekt: Powołano zarząd w składzie: Adam Kiciński – prezes zarządu, Marcin Iwiński – wiceprezes zarządu, Piotr Nielubowicz – wiceprezes zarządu, Adam Badowski – członek zarządu oraz Michał Nowakowski – członek zarządu na nową kadencję.

Źródło: spółka

 

PRODUKTY I WDROŻENIA, INNE WIADOMOŚCI

Comarch: Spółka otrzymała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSE).Comarch zobowiązał się ponieść nakłady inwestycyjne na ponad 51 mln zł i stworzyć co najmniej 50 nowych miejsc pracy, podał Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego w komunikacie. Jest to już trzecie takie zezwolenie uzyskane przez spółkę.

"W nowopowstałym budynku Comarch zamierza prowadzić działalność polegającą na produkcji oprogramowania i systemów teleinformatycznych oraz elektronicznych, a także na świadczeniu usług w zakresie informatyki i teleinformatyki, w szczególności usług opartych na Data Center" - czytamy w materiale. Na terenie podstrefy Kraków-Śródmieście Comarch zatrudnia ok. 1,5 tys. pracowników.

Poza zezwoleniem dla Comarchu, Krakowski Park Technologiczny wydał kolejne zezwolenie firmie PPH Moskito, która prowadzi w podstrefie Tarnów działalność produkcyjną w zakresie żaluzji oraz rolet. Przedsiębiorstwo to zobowiązało się do poniesienia tam ok. 1,3 mln zł nakładów inwestycyjnych i utworzenia co najmniej dwóch miejsc pracy.

Źródło: ISBnews

 

Comarch: Spółka podpisała umowę ramową z ING II na świadczenie usług hostingowych. Podpisanie umowy miało związek z procesem zachodzącym w grupie ING polegającym na oddzieleniu ING Insurance od ING Bank.

Źródło: spółka

 

Comarch: Spółka ma trzyletni kontrakt z ARiMR za 29 mln zł brutto. Przedmiotem umowy jest utrzymanie, modyfikację i ulepszanie systemów aplikacyjnych m.in. OFSA i OFSA-PROW.

Źródło: Trigon

 

: BNP Paribas Bank Polska uruchomił nową wersję bankowości internetowej autorstwa Comarch – system [email protected] zyskał nowy, bardziej ergonomiczny i przyjazny interfejs graficzny, jak również wersję mobilną na smartfony.

Źródło: spółka

 

Comarch: Spółka wprowadza nową usługę - Globalne Centrum Monitoringu Bezpieczeństwa. W celu zapewnienia klientom najwyższych standardów bezpieczeństwa, Comarch rozpoczął współpracę z amerykańską firmą Raz-Lee Security, będącą wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, kontroli i zgodności w środowisku IBM i.  Dostarczony  przez Raz-Lee Security kompleksowy pakiet rozwiązań iSecurity został  wdrożony w Comarch Security and Network Operations Center, gdzie obecnie służy jako wzmocnienie bezpieczeństwa infrastruktury i aplikacji IT dla dużej europejskiej instytucji finansowej.

Źródło: spółka

 

MakoLab: Spółka zaprojektowała, wykonała i wdrożyła dla PZU Litwa dedykowany system LICOSS (Life Insurance Contract Sales System) obsługujący sprzedaż ubezpieczeń na życie. Celem projektu jest zwiększenie tej sprzedaży i obniżenie jej kosztów poprzez zapewnienie agentom i brokerom łatwego w obsłudze systemu.

Źródło: spółka

 

Asseco Business Solutions: Spółka wdrożyła system SFA Mobile Touch u USP Zdrowie. „Dzięki Mobile Touch mogliśmy wprowadzić nowy wymiar współpracy z punktami sprzedaży. Zależało nam na tym, by nasi reprezentanci mogli zarówno sprzedawać i zbierać zamówienia, ale także doradzać, zaznajamiać klientów z nowymi badaniami, trendami, najnowszymi lekami i preparatami m.in. poprzez sprawną prezentację informacji za pomocą treści multimedialnych. Mobile Touch oferuje nam w tym celu szereg nowoczesnych funkcji i aplikacji, ale równocześnie nic nie traci ze swojego charakteru jako systemu SFA, wspomagającego podstawowe działania sprzedażowe w terenie. Jest to z pewnością nowatorski system dla naszej branży" – mówi Wiktor Zdanowicz z USP Zdrowie.

Źródło: spółka

 

Polkomtel: Plus odświeża ofertę internetu w technologii CDMA, która umożliwia dostęp do internetu drogą radiową na terenach z ograniczoną infrastrukturą telekomunikacyjną. Internet w technologii CDMA jest ofertą dla osób mieszkających na terenach, na których nie ma „kablowego" internetu stacjonarnego oraz tam gdzie internet mobilny nie spełniał oczekiwań lub na terenach, które są słabo zurbanizowane. CDMA zapewnia stabilność i łączność również tam, gdzie ze względu na „nieprzyjazne" ukształtowanie terenu mogą być problemy z innymi technologiami mobilnymi.

Nowy Plus Internet CDMA, to: nowa konkurencyjna oferta z abonamentem już od 29,90 zł, nowe, wyższe limity transferu danych - do 30 GB, możliwość bezpłatnego wypróbowania usługi przez 7 dni.

Źródło: spółka

(ISBnews)

 

Powrót na górę