Menu
A+ A A-

Debata w KIG: „Jak skutecznie promować Polskę? Wyróżniony

Debata w KIG: „Jak skutecznie promować Polskę?

W Krajowej Izbie Gospodarczej (KIG) odbyła się debata ekspercka w której poruszono kluczowe kwestie dotyczące promocji Polski na arenie międzynarodowej, w tym promowanie kraju jako atrakcyjnej destynacji turystycznej, budowanie marki przez kulturę i sport, oraz promocję gospodarki przez produkty „Made in Poland”.

W debacie wzięli udział m.in. Andrzej Arendarski (KIG), Rafał Szmytke (Polska Organizacja Turystyczna), prof. Michał Kopczyński (Uniwersytet Warszawski), Krzysztof Przybył (Fundacja „Teraz Polska”) i Czesław Lang (Lang Team).

Czesław Lang podkreślił, że sport i znani sportowcy, jak Iga Świątek czy Robert Lewandowski, są skutecznymi narzędziami promocji. Organizowane przez niego Tour de Pologne jest okazją do pokazywania pięknych zakątków Polski w transmisjach telewizyjnych, które docierają do milionów ludzi na świecie.

Andrzej Arendarski zaznaczył, że sama promocja wymaga dobrze przemyślanego planu, a nie tylko funduszy. Wspomniał o potrzebie stworzenia centralnej instytucji promującej Polskę, która działałaby apolitycznie i efektywnie łączyła wysiłki publiczne z prywatnymi.

Rafał Szmytke zauważył, że Polska oferuje zróżnicowaną ofertę turystyczną, co pozwala na kierowanie promocji do różnych grup odbiorców. Wskazał na sukcesy w promowaniu miejsc takich jak Zakopane czy Mazury, oraz na korzyści z członkostwa w UE, które zwiększa atrakcyjność Polski jako bezpiecznego i stabilnego kraju.

Prof. Michał Kopczyński podkreślił znaczenie historycznej i kulturowej unikalności Polski, np. sarmatyzmu, który może wyróżniać nas na tle innych krajów. Zaznaczył jednak, że skuteczna promocja wymaga rozpoznawalnych marek, takich jak Kopernik czy Chopin.

Krzysztof Przybył z Fundacji „Teraz Polska” mówił o rosnącej wierze w jakość polskich produktów i potrzebie koordynacji działań promocyjnych. Podkreślił, że współpraca międzybranżowa i nieformalna koordynacja mogą przynieść najlepsze rezultaty.

Według badań panelu Ariadna z czerwca 2024 r., 78% Polaków uważa Polskę za atrakcyjny kraj dla turystów, a 83% badanych widzi potrzebę istnienia narodowej organizacji turystycznej zajmującej się promocją kraju.

Debatę wspierały Polska Organizacja Turystyczna, KIG oraz Fundacja „Teraz Polska”, a partnerami medialnymi były Dziennik Gazeta Prawna i portal RaportCSR.pl.

Ostatnio zmienianypiątek, 21 czerwiec 2024 11:30
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas