Menu
A+ A A-

Strabag Trojanowski - dobre perspektywy dla firm budowlanych Wyróżniony

W Polsce mamy dużą lukę inwestycyjną na rynku kolejowym, a sygnały o przetargach na tym rynku płyną od rządzących. W Polsce mamy dużą lukę inwestycyjną na rynku kolejowym, a sygnały o przetargach na tym rynku płyną od rządzących. mat.pras

W ostatnim czasie widoczny był kosmetyczny spadek cen mieszkań w Warszawie. Media informowały o tym jako o ważnym wydarzeniu – czy mieszkania potanieją?

Inną perspektywę przedstawia Wojciech Trojanowski członek zarządu Strabag.

- Taki statystyczny ruch o 0,1 proc. nic nie mówi rynkowi. Patrzę na zainteresowanie deweloperów rozpoczynaniem nowych inwestycji, którzy przyśpieszyli realizację nowych zadań, w tym roku złożyliśmy wiele ofert dotyczących budownictwa mieszkaniowego. Nie widzę ani załamania rynku, ani negatywnych tendencji. – mówi Trojanowski

I dodaje: Nie oczekuję też specjalnie spadku cen, bo podaż mieszkań nie jest duża.

W Polsce mamy dużą lukę inwestycyjną na rynku kolejowym, a sygnały o przetargach na tym rynku płyną od rządzących. To dobrze nastraja branżę.

Na horyzoncie widać też zagrożenia, należą one do tych które wytwarza rozgrzany rynek, to przede wszystkim brak zasobów, rąk do pracy oraz inflacja, której wzrost jest spodziewany wraz z rosnącymi cenami energii.

Rozmowa z Wojciechem Trojanowskim dostępna jest na portalu Superbiznes.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas